Kaş Kaldırma Yöntemleri

tarafından
6136
Kaş Kaldırma Yöntemleri

Kaş Kaldırma Yöntemleri

Kaşlar bir insanın ifadesini etkileyen önemli bir bölümdür. Farklı şekilleri karşıdaki insana algısal olarak farklı anlamlar ifade eder. Her şeyden önce kaşlar insanın aynada kendine baktığında dahi motivasyonunun yüksek olmasını sağlayabilen, ifadenin iletim biçimlerinin yardımcı bir parçasıdır.

Kaşların durumuna göre birinin yorgun, üzgün ya da sevinçli olduğunu anlayabiliriz. Elbette kaşların durumu yüzün şekline ve yılların yüzde yaptığı deformasyona göre değişir. Bu nedenle tamamen insanın kontrolünde değildir.  Yine de kabaca tabirler kaşlar herkesin yüz uyumuna, göz aralığı, burun şekli gibi kriterlere bağlı olarak değişir.

Zaman geçtikçe kaşların yerçekimine yenik düştüğünü söylemek gerekir.  Gevşeyince de üst göz kapağı üzerine baskı yapar. Bunun sonucu olarak, kişi öyle olmasa dahi sürekli yorgun ve baygın bir görünüm ortaya çıkar. Genel olarak bu durum karşısında, orta yaşlarda ya da daha ilerisindeki kişiler kaş kaldırma estetiği ile eski ifadelerine kavuşabilmektedirler.

Botoks ile Kaş Kaldırma

Kaş-Kaldırma-Yöntemleri1Botoks ile kaş kaldırma, bugün en sık rastlanılan ameliyatsız kaş kaldırma yöntemlerinden biridir. Genel olarak plastik cerrahi bir müdahalenin 2-2,5 saat sürdüğü düşünülürse, botoks ile kaş kaldırma 5-10 dakikada biter.

Aşağı sarkma eylemi gösteren kaşlar yüz ile belli bir uyum sağlayacak görünüme kavuşması için botokslanır. Göz ve alındaki kırışıklıklar giderilir. Botoks yapılan kişi 10 gün sonra bir daha muayeneye gelir. Kaşlarını daha kalkık isteyenlere veya biraz inmesini isteyenlere yeni şekli verilir. Ağrısız ve acısız bir şekilde süreci atlatan kişi yeni görünümüyle kendine daha güvenli bir ifadeye kavuşmuş olur.

[reklam id=1]

Kaş Kaldırma Ameliyatı

Kaş kaldırma ameliyatları genel olarak kaş kaldırma askısı, endoskopik ve klasik olmak üzere birkaç farklı teknikle uygulanır.

Kaş askısı lokal anesteziyle kolaylıkla uygulanır. Saç çizgisinden açılan küçük bir delik vasıtasıyla iplikle kaşın askıya alınması şeklindedir. Kaş askısı doğal, sorunsuz bir süreç olmasına rağmen kaşın istenilen pozisyonda kalması uzun süre sürmez. Genel olarak yüzdeki mimiklerin ne kadar kullanıdığına bağlı olarak 1-2 yıl içerisinde kaşlar eski sarkık haline geri döner. Bu nedenle tercih sırasında kaş kaldırma askısı gerilerdedir.

Kaş-Kaldırma-Yöntemleri3

Klasik kaş kaldırma ya da şakak geröe ameliyatı ise şaka bölgesinden saçlı deri çıkararak bu bölgenin gerilmesi esasına dayanır. Bu yöntemin dezavantajı ise saçlı deri içerisinden yapılan dikişlerin zamanla saçsız bölgeler yaratabilmesidir. Yine zaman içerisinde gerilme gevşer ve kaş kalkıklığı uzun sürmez.

Ameliyatlar arasında en etkili yöntem endoskopik kaş kaldırma ameliyatıdır. Lokal anestezi uygulanır. Yine şakak bölgesine uygulanan bir operasyondur. Şakak bölgesinde saçlı bölge içinden yapılan birkaç santimlik kesi ile bu bölgedeki dokular serbestlenir ve kaşlar istenilen pozisyonda yukarı asılabilir. Ameliyat sonrası ağrılıdır. Şişme ve morarma olur. Dikiş atılır ve 10 gün sonra alınır.

Kaş Kaldırma Egzersizleri

Kaşların sarkmasını önceden engellemek için kaşları fazla çatmamak gerekir. Keza aynı şekilde yukarıya da kaldırmamak da iyi olacaktır çünkü bu nedenle kırışıklıklar oluşur. Yine de kaş egzersizleri kaşların yukarıya doğru kaldırılması esasına dayanır. Ama bu kaldırma pratiği abartılmadan yapılır. Amaç kaşlara bir direnç uygulamaktır. Avuç içi kaşlara koyulur ve hafifçe yukarı çekilir, 10 saniye beklenir, bırakılır. Aynı şekilde yanlara çekilir, 10 saniye beklenir, bırakılır. Bu egzersiz birkaç defa uygulanır.

Kaş-Kaldırma-Yöntemleri2

Kaş Kaldırma Fiyatları: Kaş düşüklüğü ve alın kırışıklığı yaşlılık, yorgunluk, kızgınlık belirtileridir. Bu nedenle çoğu kişi bu durumun sosyal hayatını etkilemesini istemediği için kaş kaldırma operasyonlarından birini tercih eder. Bugün birçok özel sağlık kurumu yüksek hizmet anlayışıyla kaş kaldırma ameliyatları gerçekleştirmektedir. Genel olarak kaş kaldırma fiyatları ise operasyonların cinsine, kaş kaldırmanın biçimibe ve kişinin yüzüne göre değişir. Bu nedenle fiyat için operasyonun yapılacağı kurumla iletişime geçmek gerekir.