Kehribar Faydaları

tarafından
257
Kehribar Faydaları

Kehribar faydaları, amber adıyla da bilinen kehribar, ağaçların korunma mekanizmaları arasında bulunan reçinelerin fosilleşmiş şeklidir. Kehribarın içinde fosilleşmiş canlılara da rastlanır. Kehribar şifalı bir taştır ve içeriğinde hidrojen, oksijen, karbon ve süksinik asit bulunur. Çok saydam bir taş olan kehribar, aynı zamanda hafif ve yumuşak bir taştır. Kehribar çoğunlukla sarı renktedir. Kehribar sarısının iki tonu vardır. Biri kırmızımsı sarı, diğeri ise donuk sarı tondur. Donuk sarı kehribara eskitilmiş kehribar da denilir.

Kehribar Faydaları

Kehribar taşı sadece güzelliği için değil, faydaları için de kullanılan ve değer gören bir taştır. Kehribar taşının faydaları onu hem güzel hem de değerli bir obje haline getirir. Kehribar taşı faydaları açısından incelendiğinde ortaya neler çıkıyor bir bakalım. Amber ismiyle de bilinen kehribar taşı mideyi kuvvetlendiriyor. Metabolizma, hazımsızlık ve mide hastalıklarına şifa sağlıyor. Metabolizmanın hızlı çalışmasını sağlamak ve mide rahatsızlıklarından korunmak için kehribar taşını yanınızda taşıyabilirsiniz.

Kehribar ruha da iyi geliyor. Depresyon ve sinir hastalıklarına sebep olabilecek etkenleri önleyen kehribar, hem fiziksel hem de ruhsal rahatlama sağlıyor. Ani öfkelenme, duygusal travma ve buna benzer patlamalarla hem kendinize hem de etrafınıza zarar vermeye meyilliyseniz kehribar taşı kullanabilirsiniz.

[reklam id=1]

Yanında kehribar taşı taşıyan kişilerin kalp krizi geçirme risklerinin, taşımayanlara göre daha az olduğu saptanmış. Kalp krizi ve ani felç gibi riskler kehribar taşı kullanılarak en aza indirgenebilir. Kehribar taşını boyunda kolye olarak taşımak iyi bir seçim olabilir.

Kehribar taşı vücudun ağrıyan bir bölgesine koyulduğunda, ağrıları azalttığı görülebilir. Kehribar taşını ağrıyan baş, diş, karın, ayak ve diğer uzuvların üzerinde yarım saat kadar tutmak yeterli olacaktır.

Kehribar Faydaları 1

  • Kehribar taşı zehirlenmelere karşı da fayda sağlar.
  • Ani kanamalar da kehribar taşı kullanılarak dindirilebilir.
  • Bronşit hastalığı olanlar kehribar taşını boyunlarına asabilirler.
  • Üzerinizde kehribar taşı taşıdığınızda etrafa daha pozitif bakabilirsiniz.
  • Kehribar bademcik rahatsızlıklarına da iyi geliyor.
  • Kehribar bağırsakların düzenli çalışmasını sağlayarak sindirimi de düzenler.

Kehribar tespih faydaları ve kehribar kolye faydaları da yukarıda saydığımız tüm faydaları içerir. Sık sık kehribar kolye takarak yahut yanınızda kehribar tespih taşıyarak kehribarın negatif elektriği çeken özelliğinden istifade edebilirsiniz.