Kepek Şampuanı

tarafından
363
Kepek Şampuanı

Saç kepeklenmesinin tedavisi ve yeniden ortaya çıkmasının önlenmesinde kepek önleyici şampuan çeşitlerinin önemi büyüktür. Saç derisine masaj yaparak uygulanan bu şampuanlar, deri üzerindeki hasarları tedavi etmek için özel olarak üretilmektedir. Saçlarda farklı nedenler ile ortaya çıkan kepek problemleri için şampuan seçiminde ve kullanımında bazı yönlere dikkat edilmesi gerekir.

Kepek Şampuanı 1

Kepek şampuanların saçlardan çok saç derisine uygulanan, tedavi edici özelliği bulunan şampuanlardır. Kaliteli şampuan ve kozmetik ürün markalarının ürün yelpazesinde yer verdikleri saç kepeği önleyici şampuanlar, kepeklenme nedenlerine göre seçilmelidir.

Kimi saç çok yağlı olduğu için, kimi saç ise çok kuru olduğu için kepeklenir. Şampuan seçiminde saç derisi ve saçların yağlanma durumunun mutlaka göz önüne alınmasında fayda vardır. Kepek önleyici şampuan seçiminde saç tipiniz kuru ise kuru saçlar için özek kepek şampuanı, yağlı ise yağlı saçlara özel kepek şampuanı kullanılması gerekir.

[reklam id=1]

Normal yıkama için nasıl ki her sçaa göre farklı içerikli şampuanlar kullanılıyorsa, saç kepeklenmesi için de şampuan kullanımında aynı şekilde dikkatli olunması gerekir. Saç kepeklenmesinin tedavisi ve yeniden saçlarda kepek oluşumunun önlenmesi için kaliteli markaların çok sayıda değişik içerikli şampuanları mevcuttur.

Bu şampuanlardan en iyisini, kişi kendisi deneyerek kendi saçlarında aldığı sonuca göre değerlendirip belirleyebilir. Bunun dışında her tavsiye edilen şampuanın herkeste aynı sonucu vermeyeceği bilinmelidir.

En İyi Kepek Şampuanı

Saçlarda meydana gelen ve rahatsızlık veren kepeği ne geçirir diye sorulduğunda ilk akla gelen kepek önleyici şampuanlardır. Kepek önleyici ve tedavi edici özelliği bulunan şampuanlar, normal içerikli şampuanlara göre daha dikkatli kullanılmalıdır.

Kepek Şampuanı 2

Özellikle doktor kontrolünde yazılan ve kullanılan bazı özel içerikli şampuanların kullanımında kişinin daha da dikkatli olması gerekir. Zaman zaman yan etkileri olan bu şampuanlar, saç derisinin zarar görmesine neden olabilir. Bilinçli ve kullanma talimatlarına göre kullanılmadığında bu şampuanların saç derisinde döküntü, aşırı kaşıntı, kanamalı yara ya da daha fazla pul pul dökülme gibi yan etkileri ortaya çıkabilir.

Bu yan etkiler genelde ilk kullanım ile ortaya çıkar. Kullanan kişi eğer dikkatli olmaz şampuana devam ederse daha fazla ilerler. Dikkat eder de şampuan kullanımına son verirse saç derisindeki yan etkiler çok fazla değilse doktora başvurulması gerekmez.

Doktor kontrolünde kepeğe karşı en iyi şampuan olarak hastalara verilen bazı şampuanlar, aşırı alerjik durumlara neden olabilir. Mide bulantısı, zor nefes alma verme, baş dönmesi, kusma gibi belirtiler oluştuğunda vakit kaybetmeden doktora başvurulması gerekir. Kepeğe karşı şampuan kullanımında saça uygularken şampuanın ya d aköpüğün gözle temasından uzak durulmalıdır. Bu tür bir durumla karşılaştığınızda bol su ile gözlerinizi yıkamanız gerekir.

Kepek Şampuanı 3

Kepeğe karşı etkili şampuanların kullanımında saçların şampuan ile güzelce köpürtülmesi gerekir. Bazı ürünlerin uygulanmasında saçın köpüklü olarak beklenmesi gerekir. Tam uygulama talimatları için şampuan üzerinde yazan bilgilerin okunması ve değerlendirilmesi gerekir. Kepek önleyici şampuanlardan tam olarak etki almak için bazen yan ürünler de kullanmak gerekebilir.

Yine doktor kontrolünde reçete ile verilen bu ürünleri de doktorunuzun ya da eczanede anlatılan şekilde uygulayın. İlk kullanımda genel olarak etkisini göstermeye başlayan reçeteli kepek önleyici ürünler düzenli kullanımda kesin çözüm sağlayabilir.

Eğer kepek problemi ciltteki bir hastalıktan kaynaklı ise daha özel yapılı, içeriğinde hastalığın tedavisi için de gerekli maddeler bulunan kepek önleyici şampuanlar kullanılabilir. Bu şampuanların kullanımı gibi bırakılmasında da doktor kontrolü şarttır.