Keratin Saç Bakımı

tarafından
22693
Keratin Saç Bakımı

Keratin Saç Bakımı
Gelişen teknolojiyi takiben saç bakım ürünlerinde de pek çok yeni ürün gamı karşımıza çıktı. Bu yeni ürünlerden biri de keratin saç bakımı oldu. Keratin aslında, zaten saçımızda var olan fakat zamanla yitirdiğimiz saç özümüzdür. Keratini tek cümlede anlatmak gerekirse; “vücudumuz için kan ne kadar önemliyse, saçlarımız için de keratin o kadar önemli” diyebilirim.

Keratin uygulaması, diğer adıyla keratin yüklemesi uzun yıllar önce kuaförlerin zarar gören saçı kestirmek istemeyen müşterilerine uyguladığı bir bakımmış. Keratin, yanan saç tellerini plastik bir tabaka misali sararak dış etkenlerden korurmuş. Fakat bu durum saçın nefes almasına engel olduğu için bir süre sonra eski popülerliğini yitirmiş. Gel gelelim günümüzde keratin, keratinli saç bakım ürünleriyle yeniden gündeme gelmeye başladı. Saçın özü olduğu düşünülürse, olumsuz şartlardan etkilenen saçlarınıza en doğru bakımın keratin uygulaması olduğu kanaatindeyim.

keratin-saç-bakimi1

Keratine ihtiyacı olan saçlarda;

  • Saçlarda incelme
  • Saçların sık sık birbirine dolanması
  • Saçlarda tararken zorluklar yaşanması
  • Saçların öbek öbek koparak ele gelmesi
  • Renginde gözle görülür matlık oluşması

Durumlarıyla karşı karşıya iseniz, üzgünüm saçlarınız ölmüş durumda. 🙂 Ona bir can suyu vermek gerek. Yani keratin yüklemesine başlamalısınız.

[reklam id=1]

evde-saç-bakımı-yıpranmıs-saclar

Keratin yüklemesinde nelere dikkat etmeliyiz?
Keratin yüklemesi dediğimiz uygulama saçın koparak dökülmesine engel olur ve saça canlılık, parlaklık kazandırır. Bu güzel görünümün yanı sıra keratin saç bakımıyla saçlarınız korumaya alınır. Bu işlemi evde denemek biraz daha riskli bir iş olduğu için ben kuaföre yaptırmak gerektiğini düşünüyorum. Kuaför tarafından yapılan keratin uygulamasının ardından saçlara fön çekiliyor. Bu işlemler aslında Brezilya fönünü andırıyor ama öyle bir şey değil. Keratin saç bakımı, siz en güzel saçlara kavuşturacak. Yeter ki doğru kuaförü bulun. Yanılmıyorsam keratin yüklemesi birkaç gün tekrar ediliyor. Aradan 2 gün geçtikten sonra da saçlar yine yıkanıyor. Keratin uygulaması sonrasında keratinli bakım ürünleri kullanmak, saçlarınızın ihtiyacı olandan daha fazla keratine maruz kalmasına sebep olabilir. Saçlarınız yıpranmışlıktan tamamen kurtulana kadar bu uygulamayı 2 ayda bir tekrarlamanızı öneririm.

keratin-saç-bakimi2

Evde keratin uygulamasını nasıl yapabilirim?
Keratin saç bakımını evde denemek istiyorsanız, kuaförlerinde çoğunlukla tercih etiğİ Kuaf marka ürünleri önerebilirim. Fiyatı biraz yüksek ama ürünün orijinalliği her şeyde önemli. Onun dışında fiyatları biraz daha uygun olan Kerassu, Farmasi ve Kerastase marka keratin ürünlerini temin edebilirsiniz. Aldığınız keratin ürününüzün içine birkaç damla E vitamini ilave ederseniz, daha hızlı ve etkili sonuç alabilirsiniz.