Kil Maskesinin Faydaları

tarafından
6395
Kil Maskesinin Faydaları

Kil Maskesinin Faydaları
Kil doğada bulunan yeşil renkli toz halinde bir madde. Pek çok işe yarıyor ama en önemli misyonu kadın bedenlerine güzellik dağıtması olsa gerek. Günümüzde kadın erkek herkesin, cilt güzelliği için tercih ettiği bir madde olan kil, genellikle maske şeklinde uygulanıyor. Kil maskesi daha çok yağlı ciltler için fayda sağlıyor. Kuru ciltler için önerilen bir madde değil.

Kil-Maskesinin-Faydaları1

Kil maskesinin en belirgin faydası, ciltteki renk ayrımlarını düzenlemesi ve cildi tek renk yapmasıdır. Yağlı ciltlerdeki fazla yağı emdiği için sivilce oluşumunu da engeller. Düzenli kullanımda ciltteki sivilce ve güneş lekelerini de geçirir. Kan dolaşımını uyaran bir etkisi de olan kil maskesi, hücreleri yenilediği için deri altında kalan ve çıkamayan sivilcelere de iyi gelir. Cilt yüzeyinde oluşan pütürlü ve pürüzlü yüzeylerin de düzelmesini ve kaybolmasını sağlar. Yağı emen özelliğiyle kil maskesi, yağlı ciltlerdeki  parlamayı ortadan kaldırır, arınmış, dengelenmiş, yatışmış bir cilt güzelliği sağlar. Yaşlanmayı geciktirici etkisi de olan kil maskesi özetle hem ciltteki yağ dengesini sağlarken, hem de canlı ve yenilenmiş bir cilt vadeder.

Beyaz Kil Maskesinin Faydaları
Cildi besleyen ve sıkılaştıran mineral ve etken maddelerle dolu olan beyaz kil, ciltteki pürüzleri yok eder. Daha canlı ve tazelenmiş bir cilt dokusunun oluşumuna katkıda bulunan beyaz kilin sebum oranını düşürme ve gözenekleri açıcı etkisi de vardır.

beyaz-Kil-Maskesinin-Faydaları2

Kil Maskesi Yapımı
Bir kabın içine su ve bir miktar kili, macun kıvamına gelecek kadar koyun ve karıştırın. Maskeyi yüzünüze ince bir tabaka şeklinde sürün, 5 dakika bekletin ve yıkayın. Kil maskesini su yerine gül suyuyla karıştırarak da yapabilirsiniz. Veya papatyayı demleyerek suyu ile de kil maskesiyapabilirsiniz. Kil maskesini, batık olan bölgelere de uygulayabilirsiniz. Ama bu maskeyi uzun süre cildinizde tutmamanız gerektiğini bilmelisiniz. Her türden cilt sorununa iyi geldiği bilinen kil, antik çağdan beri özellikle kadınların güzellik için kullandığı hiç modası geçmeyen ve geçmeyecek gibi gözüken bir maddedir.

[reklam id=1]

Ahmet Maranki Kil Maskesi
Ahmet Maranki’nin çok fazla talep gören formüllerinden birini sizlerle paylaşalım:

Bir kabın içerisine 1.5 yemek kaşığı kil koyun. Üzerine 1 tatlı kaşığı kayısı yağı ve aldığı kadar su ekleyin. Doğru kıvamı bulana kadar su eklemeye devam edin. Genel oran 1.5 yemek kaşığına 5 yemek kaşığı sudur ama siz yine de doğru kıvamı tutturmaya özen gösterin. Hafif sulu kek kıvamı doğru kıvamdır. Yüzünüze sürdüğünüzde akmayacak kadar katı; yüzünüze rahatça sürebileceğiniz kadar da sıvı olsun.

Biominera Kil Maskesi
Cildi tazeleyen ve canlandıran, kırışma ve sarkmaları tedavi eden, güneş ve hamilelik sebebiyle oluşan lekeleri gideren ve akne oluşumunu engelleyen volkanik kil maskesi olarak bilinen Biominera Kil Maskesi yeşilimsi ve krem kıvamında bir maskedir. İnce bir tabaka halinde yüze sürülen bu maske, sürdükten kısa bir süre sonra ciltte hafif yanma ve karıncalanma hissi oluşturur. Kan deveranının hızlandığının belirtisi olan bu hissin devamında, maske ciltte iyice katılaşır. Konuşma, gülme ve her türlü yüz mimiğini engelleyen bu durumdan 20 dakika sonra maskeyi yıkayıp çıkardığınızda kurtulursunuz. Biominera kil maskesini arıttıktan sonra gözeneklerinizin açıldığını, siyah noktaların temizlendiğini ve hızlanan kan dolaşımı sayesinde ciltte ferahlama ve hafifleme hissedersiniz.

Biominera kil maskesi; aknelerin temizlenmesine, sivilcelerin yok olmasına, kırışıkların ve ince çizgilerin giderilmesine ve cilt yüzeyindeki ölü hücrelerin atılarak yeni hücre oluşumuna zemin hazırlanmasına yardımcı olur.