Kilo Aldıran İlaçlar

tarafından
16545
Kilo Aldıran İlaçlar

Kilo vermek isteyenlerin yanı sıra bazı insanlar kilo almaya çalışırlar. Aslında bunu temelde düz bir mantığa koymak mümkündür. Yani yediğiniz yemeklerden ne kadar kalori alıyorsanız, o harcadığınız kaloriden fazla olmalıdır ki kilo alabilesiniz. Buraya kadar her şey tamam, peki kilo almak için yapılması gerekenler hakkında bir bilginiz var mı? Belki bir diyet listesi uygulayabilirsiniz. Bunu sadece kilo vermek isteyenler yapmıyor, kilo almak isteyenler için de uygun diyet listeleri hazırlanabiliyor. Bunun dışında kilo aldırıcı ilaçlar kullanabilir hatta belki vitamin takviyeleri alabilirsiniz. Tabi bunlar hakkında yeterince bilgi sahibi olmadan gelişigüzel kullanmamak gerekiyor.

Gün içinde kaç kalorilik beslenme uyguluyorsanız uygulayın yine de kilo alamıyorsanız, bu sizin aldığınızdan fazlasını yaktığınız ya da gerektiği kadar kaloriyi vücudunuza sokmadığınız anlamına gelir. Sonuçta her insanın metabolizması farklıdır ve farklı hızlarda çalışır. Kiminin ki çok hızlıdır ne kadar yese de kilo olarak ona dönmez, kimileri ise, çok dikkat ettiği halde kilolarıyla savaşmak zorunda kalır. Dolayısı ile kilo almak için ilaç kullanılması halinde de bazı bilgilere sahip olmak gerekiyor.

[reklam id=1]

Kilo Aldırıcı İlaçlar Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Öncelikle kilo aldırıcı toz şeklinde piyasada yüzlerce farklı takviye bulabilirsiniz. İlk gördüğünüz ilacı almak yerine önce iyice araştırmalı ve sizin için hangisinin en uygun olduğuna karar vermelisiniz. Bu ilaçlar hakkında ilk bilmeniz gerekenlerden biri el altından satılan, normal fiyatından çok daha ucuza alabileceğiniz türden ilaçları asla satın almamanız gerektiğidir. Çünkü bunlar değil size kilo aldırmak sağlığınızı dahi elinizden alabilirler. Yani oldukça tehlikeli durumlarla karşılaşabilirsiniz.

Bir diğer bilinmesi gereken ayrıntı ise, kilo aldıran vitaminler kullanmak istiyorsanız, bunları doktor tavsiyesi üzerine kullanmaya başlamalısınız. Metabolizmanıza en uygun vitamini, ilacı ya da tozları size öneren kişi doktorunuzdur. Zaten bunun üzerine de ilaçlarınızı alacağınız yerler eczaneler olacaktır. Asla bilmediğiniz ya da kulaktan dolma bilgilerle herhangi bir yerden ilaç satın almayın.

Kilo Aldıran İlaçlar

Zaten hali hazırda piyasada satılan kilo aldırıcı ilaçlar metabolizmayı yavaşlatıcı ve iştah açıcı özelliklere sahip olduğundan bu sayede kilo almanızı kolaylaştırmaktadır. Daha öncesinde yemek yeme konusunda ne kadar isteksiz ve iştahsızsanız, bu takviye ilaçlar sonrasında da bir o kadar iştahlı olacaksınızdır. Tabi bu şekilde anlatıldığında bu durum her kilo almak isteyenin direkt olarak kilo aldıran vitaminler kullanması anlamına gelmemeli. Her şeyden önce doğal yöntemler denenmeli, kişinin doktor önerilerine kulak verip her birini tek tek uygulaması gerekli ki, ilaç takviyesi son çare olmalı. Zaten buna da doktorunuz karar vereceğine göre en doğru zamanı o belirleyecektir.

Kilo almak isteyen herkesin hemen ilk iş olarak kilo aldırıcı toz kullanması da doğru değildir. Bazılarında hemen bazılarında ise kısa bir süre baş gösteren hastalıklar görülebiliyor. Hatta ve hatta daha ciddi durumlar doğurarak insanların hayatlarına mal olabiliyor. Çevrenizde belki bu durumları yaşamış insanlar olabilir ya da tam tersi kullandığı ilaçtan memnun kalıp arzu ettiği kiloya ulaşmış insanlar da olabilir. Diğerleri nasıl kötü birer örnek ise, memnun kalanları da iyi örnek olarak görmemelisiniz.

Siz öncelikle doğal yollarla kilo almayı denemeli, belki de bir diyet listesi uygulamalısınız. Bunun için önce bir hekime başvurarak ve onun size uyguladığı sisteme sahip çıkarak kilo almaya çalışacaksınız. Yine de bir sonuç alamamanız halinde zaten eczanelerde satılan sağlıklı kilo almak için ilaç takviyelerini deneyebilirsiniz. Bunlar tüm kontrolleri ve testleri yapılmış ve onaylanmış ilaçlardır.