Kilo Aldırıcı Toz

tarafından
331
Kilo Aldırıcı Toz

Günümüzün en önemli sorunlarından birisi de kilo problemidir. Kilo vermek kadar kilo almak isteyenlerin de sayısının artması, kilo alma yöntemlerinin ortaya çıkmasına neden olmuştur. Kilo alma yöntemlerinde de tıpkı kilo vermekte olduğu gibi nedenlerin ortadan kaldırılması ilk aşamayı oluşturuyor. Sonraki aşamalarda kişinin kendi isteği ve yapısına göre kilo alma yöntemleri uygulanıp ideal kiloya ulaşılabilir.

Kilo Aldırıcı Toz 1

Kilo alma yöntemlerinin uygulanma aşamasında destek amaçlı kilo aldırıcı tozlar kullanılabilir. Piyasada kilo aldırıcı toz olarak geçen karbonhidrat tozu ya da protein tozu çeşitleri fazla miktarda bulunmaktadır. Bu tozlar özellikle yemek yeme problemi olan ve bu nedenle kilo alamayan kişiler için idealdir.

Kilo almak için kullanılan bu tozlar, aynı zamanda vücuttaki yağ oranının azalması ve kas oranının artmasını da sağlayacaktır. Kilo aldırıcı toz eczane ya da medikal ürün satışı yapan yerlerde bulunabilir. Uzman desteği ile alınması gereken bu tozların kullanımında da bazı önemli noktalara dikkat edilmesinde fayda vardır.

[reklam id=1]

Kilo aldırıcı tozların kullanımında ilk dikkat edilmesi gereken nokta, bu tozların tamamen kilo alma ya da kas yapmaya yönelik ek gıdalar olduğunun bilincinde olunmasıdır. Nasıl ki gün içinde yemeklerinizi öğünler şeklinde alıyorsanız, kilo aldırıcı tozları da öğünler şeklinde parça parça almanız gerekir. Örneğin günlük 300 gram karbonhidrat tozu alarak ideal kilonuza ulaşmak istediğinizde 3 öğünde 100 gram şeklinde karbonhidrat tozunu tüketmeniz gerekir.

Kilo Aldırıcı Toz 2

Günlük almanız gereken kilo aldırıcı toz miktarını tek seferde aldığınızda vücudunuz bunu kabul etmeden fazla gelen karbonhidrat miktarını dışarı atacaktır.

Kilo almak için kullanılan tozların kullanım şekilleri genelde aynıdır. Protein ya da karbonhidrat içeren bu özel tozları günlük beslenme tablosuna ekleyerek kalıcı ve sağlıklı kilo almak mümkündür. Tozların kullanımında doz olarak size öneren uzmanın belirttiği şekilde kullanmanız gerekir. Kullanmadan önce mutlaka arkasında ya da içinde yazan kullanım talimatlarını okumanız ve bu konuda dikkatli olmanız gerekir.

En iyi kilo aldırıcı toz kişinin en verimli sonuç aldığı tozdur. Bu konuda fitness uzmanlarından diyetisyenlerden ya da beslenme uzmanlarından yardım alabilirsiniz. Kilo aldırıcı tozların kullanımında zaman zaman ortaya zararları da çıkmaktadır. Her doğal madde ya da yarar sağlayan gıda da olduğu gibi kilo aldırıcı tozların da alımında dikkatli olunması gerekir.

Kilo Aldırıcı Toz 3

Kilo almak için kullanılan protein ya da karbonhidrat takviyesi kilo aldırıcı toz zararları başında gereğinden fazla kilo alma sorunu gelir. Eğer dikkatli olunmazsa, ideal kilonuza ulaşacağınız yerde daha fazla kilo alıp bu sefer de kilo vermek için yeni yöntemler arayışına girebilirsiniz.

Eğer kilo aldırıcı tozu kilo almak için değil de kas yapma amaçlı kullanacaksanız, uyku öncesinde kullanmamaya dikkat edin. Tam uyuma öncesinde alınan kilo aldırıcı tozlar vücutta yağ birikmesine neden olabilir. Kas yapma amaçlı alınan kilo aldırıcı tozların, egzersizlerden yarım saat önce tüketilmesi en idealidir.

Kilo almak için kilo aldırıcı toz kullanımının yanında düzenli beslenme, düzenli uyku ve yeterli derecede dinlenme de önemlidir. Gün içinde öğünler arasında belirli saatlerin geçmesini beklemek gerekir. Öğünler arasında az zaman geçmesi yemeğe tok karnına oturmuş hissi verir.

Kilo Aldırıcı Toz 4

Bu da gerektiğinden daha az yemek yenilmesi ve dolayısı ile kilo alamamak anlamına gelir. Sağlıklı kilo almak ve iştahla yemek yenmesi için öğünler arasında en az 4-5 saat geçmiş olmasına özen gösterin. Ara öğünleri ise yine ana öğünlerin hemen öncesinde yapmamaya dikkat edin.