Kilo Almak İstiyorum

tarafından
1000
Kilo Almak İstiyorum

Kilo almak isteyenler, en az kilo vermek kadar çaba ister. Ve kilo vermek gibi dikkat edilmesi gereken bir konudur.

Sağlıklı kilo almak için düzenli bir kas yapısı gerekir. Bu yüzden egzersiz yapın ve bol proteinli yiyecekler tüketin. Çünkü kaslar proteinden yapılır. Yumurta, patates, et, tavuk, süt, fasulye, baklagiller, fındık protein açısından zengindir.

Kilo almaya başladığınızda, vücudunuzun deforme olmaması için mutlaka düzenli fitness yapın. Evde veya dışarda bile yapabileceğiniz hareketleri bulabilir ve yapabilirsiniz.

Kilo Almak İstiyorum Ne Yemeliyim

Dilerseniz, birkaç tarif ile konuya giriş yapalım ve kilo almak istiyorum ne yapmalıyım sorularınıza çare olacak çözümlerle sizi baş başa bırakalım.

Kilo alma aşamasında protein ve kalorisi yüksek besinler tüketmelisiniz. Hatta bunu alışkanlık hale getirmelisiniz. En çok bilinen tariflerden birisi:

  • 1 su bardağı soğuk süt
  • 1 yumurta
  • 1 tatlı kaşığı bal bir kap içinde iyice karıştırılıp içilir.

[reklam id=1]

Muhtemelen ilk zamanlar tadına alışamayabilirsiniz fakat zamanla alışırsınız.

Düzenli yemek yemek bu konunun en önemli aşamasıdır. Günde 3 ana öğün ve 2’de küçük ara öğün şart. Öğünleri kesinlikle kaçırmayın. Öğün yapamıyorsanız fındık, ceviz, kuru üzüm gibi kalorisi yüksek besinleri tüketin. Yemeklerden hemen önce veya yemek sırasında sakın su içmeyin, içilen su mideyi dolduracağı için tokluk hissi uyandırır ve yemek yemenizi engellemeye sebep olur. Yemekle beraber su içmek bazı kişiler tarafından önerilse de bu yanlıştır. Tatlılardan daha fazla kalorili olanları seçin. Yemeklerde pilav, makarna gibi yüksek karbonhidrat ürünlerini her zaman tüketin. Her gün aynı şeyleri yemeyin. Değişiklik yaparsanız daha iştahla daha fazla yersiniz.

Kilo Almak İstiyorum 1

Dolayısıyla kilo alırsınız. Su yerine meyve suları tercih edin çünkü yüksek kalori içerir. Özel daha yüksek kalorili içeceklerde vardır. Sigarayı kesinlikle ve kesinlikle bırakın. Hem iştahınızı azaltır, hem sağlığa zararlıdır. İştahızı kaçıracak, kilo almanızı engelleyecek günlük streslerden mutlaka uzak durun, mutlu olmaya çalışın. Egzersiz sonrası kandaki karbonhidrat seviyesi ciddi derecede düşer. Çünkü vücut ilk başta bunları kullanır. Vücudumuz düşük tempolu antrenmanlarda yağ yakmaya başlar. Yüksek tempoda karbonhidrat yakımı başlar. O yüzden egzersiz sonrası bu karbonhidratı mutlaka fazlasıyla yerine koyun. Unlu mamuller, patates, tatlılar, şekerler, muz, fındık, fıstık, kuru üzüm, kuru kayısı karbonhidratça en zengin besinlerdir. Egzersiz harici çok enerji harcayan hareketler yapmayın. Kimyon, pul biber, nane iştah açıcı çeşniler olarak işe yararlar. Fakat aşırı yağlı yememeye dikkat edin. En fazla sevdiğiniz yiyecekleri mutlaka göz önünde bulundurun. Önceliğiniz kalorisi yüksek besinler olmalı. Canınız istedikçe bunları tüketin. Taze ve aromalı yiyecekler daha fazla tüketmenizi sağlar.