Kimyasal Peeling Fiyatları

tarafından
493
Kimyasal Peeling Fiyatları

Kimyasal peeling, bayanların cilt bakımı için tercih ettikleri en önemli bakım türüdür. Cildin soyulması ve bu şekilde yeni hücrelerin deri yüzeyine çıkmasını sağlayan kimyasal peeling, farklı çeşitlerdedir. Cilt yüzeyindeki sorunlara göre değişen kimyasal peeling çeşitlerinin fiyatları da uygulanan tekniğe ve seansa göre değişir.

Kimyasal Peeling Fiyatları

Kimyasal peeling, mutlaka alanında uzman kişiler tarafından uygulanması gereken bir peeling türüdür. Cilt derisinin soyulmasına yönelik bir uygulamadır ve soruna göre derinliği değişir. Kimyasal peeling seans fiyatları bu derinliğe göre çeşitlenen peeling uygulamalarına göre değişiklik gösterir. Cilt sorununa göre uygulanan kimyasal peeling çeşitleri derinliklerine göre 3 ana kategoridedir.

Derin Kimyasal Peeling: Bu uygulama günümüzde çok fazla tercih edilen bir uygulama değildir. Derin kimyasal peeling için phenol kullanılır. Phenolün sistemik emili bazı durumlarda kalp sorunlarına neden olabilir. Bu nedenle çok fazla kullanılmaz.

[reklam id=1]

Orta Kimyasal Peeling: Orta kimyasal peeling uygulamasında %35-%50 oranında Tca kullanılır. Genel olarak vücut için bir yan etkisi yoktur ancak deri üzerinde iz ve leke oluşabilir.

Yüzeysel Kimyasal Peeling: Günümüzde kimyasal peeling olarak en fazla uygulanan yöntemdir. Meyvelerde bulunan doğal asitler kullanılır bu yöntemde ve hiç bir yan etkisi yoktur. Tüm cilt tiplerine uygulanabilir.

Derin, yüzelsel ya da tca kimyasal peeling fiyatları uygulanan seanslara göre değişiklik gösterebilir. Bazı klinikler çoklu seanslar için özel indirimler uygulayabiliyor.

Kimyasal Peeling Fiyatları 2

Kimyasal peeling ya da başka her hangi bir cilt bakım uygulamasına gerek kalmadan sağlıklı bir cilde sahip olmak için bazı noktalara dikkat etmek yeterli olabilir. Bu noktalardan en önemlileri şu şekildedir.

 • Günde en az 2 litre su tüketerek cildinizin nemini sağlayabilir, daha genç olmasına yardımcı olabilirsiniz.
 • Sigara kullanımı cildin erken yaşlanmasına neden olur. Bunu ortadan kaldırmak için sigara içmeyin.
 • 15 günde bir cilt tipinize uygun, işe yarayan doğal maske uygulayın.
 • Aşırı güneşlenmeyin ve mümkün olduğunca yüksek koruma faktörlü güneş kremleri kullanın.
 • Makyajınızı çıkarmadan kesinlikle yatmayın, gece boyunca kozmetik ürünleri cilt hücrelerinin emmesine izin vermeyin.
 • Uzun süre klimalı ortamlarda bulunmayın.
 • Siyah nokta ya da sivilcelerinizi bilinçsizce sıkıp cildinize hasar vermeyin.
 • Kalitesinden emin olmadığınız makyaj ürünlerini hiç bir şekilde kullanmayın.
 • Cildinizi her gün uygun ürünler ile nemlendirin.
 • Haftada bir kere peeling uygulayın.
 • 3 günde bir, bir kalıp kadar buzu cildinizde gezdirin. Bu şekilde kan dolaşımını hızlandırın.

Kimyasal Peeling Fiyatları 3

Daha genç ve sağlıklı bir cilt için yukarıdaki maddelere dikkat edebilirsiniz. Genç yaşlarda çok önemli olmasa da ilerleyen yaşlarda bu maddelerin önemini kavramak mümkündür.

Cilt kırışıklığı, lekeleri, siyah noktalar ve sivilce izleri için kimyasal peeling fiyatları, değişiklik gösterir. Fiyatlar konusunda en doğru bilgiyi uygulama merkezlerinden alabilirsiniz. Telefonla arayarak ya da özel olarak gidip sorarak fiyatlar hakkında tüm detayları alabilirsiniz.

Kimyasal peeling uygulaması yaptırmadan önce seçimini yapacağınız kliniği iyi araştırmanızı öneririz. Bu konuda internet üzerinden yorumları inceleyebilir, merkezlere bizzat giderek kalitesini yerinde görebilirsiniz. Fiyat konusunda mutlaka ilk seans öncesi anlaşın ve seans sayısını konusunda da ortalama bir değer alın. Kimyasal peelingi uygulayan uzmanların da etkisi yöntemin etkisi için önemlidir. Bu nedenle merkez kadar uzmana da güvenmek gerekir.