Kırmızı Oje Nasıl Sürülür?

tarafından
224
Kırmızı Oje Nasıl Sürülür?

Kırmızı ojeyi, her bayan hayatında mutlaka bir kere dahi olsa kullanmıştır… Tırnakların güzelliğini, ellerin zarafetini ortaya çıkaran bu hoş rengin, koyu ve açık tonları kullanılabiliyor. Oje markalarının da özellikle üretimini yaptığı kırmızı oje mat ve parlak tonlarda da kullanılıyor. Kullanılacak yer, giyilecek elbise, takılacak aksesuarlar ya da kullanacak olan bayanın konumu ve yaşı gibi faktörlere ayrılan kırmızı renk oje tonlarının her birinin sürülmesinde aynı teknik uygulanır.

Kırmızı Oje Nasıl Sürülür? 1

Hangi ton olursa olsun, kırmızı ojeleri kullanmadan önce mutlaka şişenin güzel bir şekilde çalkalanması gerekir. Bu tüm tırnaklarda ojenin aynı koyulukta olması ve sürülme aşamasında daha pürüzsüz bir yapısının olmasını sağlar. Kırmızı ojeyi çalkaladıktan sonra ilk fırça darbesinden önce mutlaka fırçanın üzerinde fazlalığı şişe kenarına hafif sıyıyarak alın.

Sonrasında tırnak orta kısmından başlayarak kökünden ucuna doğru fırçayı hareket ettirin. İlk fırçadan sonra sağ ve sol kısımlarına da tırnağın aynı titizlikle oje sürün. Eğer iki kat kullanmak isterseniz ilk katın kuruduğundan emin olduktan sonra ikinci katı uygulayın.

[reklam id=1]

Ojeler, uzun süre tırnaklarda kaldıklarında sararma ya da renk değişikliklerine neden olabilir. Bunun önüne geçmek için ojeyi sürmeden önce tırnak koruyucusu uygulanabilir. Dalgalanma olmaması için oje fırçasını tek seferde çekerek uygulamaya çalışın. Ayrıca fırça darbelerinin iz bırakmaması için çok fazla bastırmadan ve üzerine tekrar etmeden oje sürmeye çalışın.

Kırmızı Oje Nasıl Sürülür? 2

Kırmızı Oje Modelleri

Bayanların kullanmaktan çok hoşlandığı kırmızı ojeler, tek başına desensiz olarak kullanılabildiği gibi farklı renkler ile desenli olarak da kullanılabilir. Aşağıda son dönemlerde kırmızı ojelerde en fazla karşımıza çıkan kırmızı oje modellerinden bazılarını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Düz, kırmızı renkli bir ojeye desen vermenin en basit yolu simli bir oje sürmektir. Daha çok sarı, gri ya da beyazı kullanılan simli ojelerden kendi zevkinize en uygun olan tonu seçip modeli uygulayabilirsiniz. Tırnağın sadece belli bir kısmının boyandığı yukarıdaki model gibi uygulama yapabileceğiniz gibi tırnağın tümünü de simli oje ile kaplayabilirsiniz.

Kırmızı Oje Nasıl Sürülür? 3

Şüphesiz ki kırmızı ojelere en çok yakışan renk beyaz ve en çok yakışan desen de puantiye… Daha çok genç bayanların kullandığı bu modellerde, kimi zaman yukarıdaki gibi kurdele desenli tasarımlar da kullanılabilir.

Kırmızı oje modeli olarak en popüler tasarımlar arasında yer alan yukarıdaki gibi kırmızı üzerine beyaz yılbaşı desenleri uygulaması, sevimli tırnaklar için ideal. Özel yılbaşı kıyafetleri ile hoş kombinler yaratan bu model, küçük çocukların tırnakları için de uygun olabilir.

Kırmızı Oje Nasıl Sürülür? 4

Kırmızı oje ile sevimli figürler yaratmak isteyen bayanlar, bunun için kırmızı renkli meyvelerin desenlerinden faydalanabilir. Yukarıdaki gibi minik puantiyeler ve yeşil renkli bir oje ile hazırlanan çilek desenli ojeler, spor giyim ile hoş kombin yaratabilir.

Kırmızı oje ile uygulanan en yaygın desenlerden birisi olan uğur böceklerini de genç yaştaki bayanlar her kıyafet türü ile kullanabilir.

Kırmızı Oje Nasıl Sürülür? 5