Kısa Saç Kullanımı

tarafından
19226
Kısa Saç Kullanımı

Kısa Saç Modelleri
Kısa saç modelleri; “Kadınlar güzelliğini saçlarından alır…” sözünden yola çıkılarak, uzun saçın güzelliğe güzellik katacağı düşüncesini gölgede bırakıyor.


Uzun lepiska saçlar çoktan demode oldu. Kısacık maskülen ve seksi saçların iddialı görüntüsüyle kısa saç modelleri, her bayanın bir dönem sahip olmak istediği saç modelidir.

Günlük hayatta da kısa saç kullanımını en çok tercih edenler ise, çalışan kadınlar.

Kısa Saç Modelleri

Maskülen kısa saç modelleri: Bu stil, cesaret isteyen bir saç kesim modeli olsa da her zaman tüm dikkatler üzerindedir. Ayrıca maskülen kesim kısa saç modelini öne doğru taratarak bambaşka bir stile de dönüştürebilirsiniz.kısa-saç-modelleri2

Bob kısa saç modelleri: Yılın en trend kısa saç stillerinden biri de bob kısa saç modeli. Bu model, en çok Hollywood ünlüleri arasında görülüyor. Şimdilerde demode olmuş küt saç modeli, günümüze bob kısa saç modeline bürünerek yeniden giriş yaptı.

Lob kısa saç modelleri: Lob kısa saç modeli ise, bob kısa saç modelinin biraz daha kısa versiyonuyla karşımıza çıkmaktadır.Bu modeli daha çok düz ya da hafif dalgalı saçlarda uygulamanızı tavsiye ederim. Kıvırcık saçlarda ise aynı vurucu etkiyi alamayabilirsiniz.kısa-saç-modelleri-lob

Asimetrik kısa saç modelleri: Asimetrik kısa saç modeli ise 2015 yılına damga vuran stil. Bu model, yüzünüzde gizlemek istediğiniz bölgeleri bir sihirle ortadan kaldırıyor. Asimetrik kısa saç modelleri hemen hemen tüm yüz tipleri için uygun bir saç modelidir.kıssaç-modelleri-asimetrik

Kısa saç modelleri kimlere yakışır?
Kısa saç modelleri, küçük yüz hatlarına sahip olan kişilere daha çok yakışır. Ancak burada doğru saç kesimi de çok önemlidir. Çok kısa kesimler, yalnızca imaj için kullanılabilir. Çünkü günlük hayatta kullanışlı değildir. Hatta bir tarafı kazınmış, diğer tarafı biraz daha uzun bırakılan kesimler, 2015 kısa saç modellerini oluşturur. Bu akım, son dönemde farklı kısa saç kesim modelleriyle ön plana çıkan Rihanna’dan günümüze taşınmıştır. Özellikle günümüzün gençleri bu tarzdan oldukça etkilenmiştir.

Kısa saç bana yakışacak mı?
Her bayanın belirli dönemlerde kısa saça ilgi duyduğu kaçınılmaz gerçek. Siz de zaman zaman ayna karşısına geçip, saçlarını tokalarla toplayarak kısa saç modelleri oluşturanlardan mısınız? Öyleyse kısa saç bana yakışacak mı? grubuna hoş geldiniz.

Yalan yok, uzun saçı kestirmek biraz cesaret ister. Ancak doğru şekillendirilirse kısa saç şaşırtıcı bir şekilde güzel olabilir. Kısa saç stilleri, puristik, ağırbaşlı, şık, sofistike, büyüleyici veya doğal olabilir. Ünlülerin kısa saç modellerini nasıl taşıdığına bir bakın!

Öncelikle “Kısa saç bana yakışmıyor” demekten vazgeçin! Kısa saç modeli demenin, usturayla kısaltılmış pixie stili saç kesimi olmadığını çok iyi biliyoruz. Öyleyse bu korku niye? Dengeli şekil verilmiş bob stilleri, kulak hizasında katlı, hafif saç kesimleri ve bir tarafı uzun bırakılan erkek kesimlerini de kısa saç kesim modellerine dahil edebiliriz. Bu saç stilleri doğru kullanımla her kadına güzel gider. 🙂

Saç tipine göre kısa saç kullanımı

  • İnce telli saçlarda kısa saç kullanımı
    İnce telli saç için model seçiminde öne çıkan en büyük sorun saçın hacimsiz ve sönük görünmesidir. İnce telli saçlar kalın telli saçlara göre daha kolay şekil alır; ancak şeklini uzun süre koruması için oldukça kısa saç kesim modelleri tavsiye edilir. Kısa saç modeliyle, saçınızın olduğundan daha hacimli görünmesine yardımcı olabilir, daha kolay şekil almasını sağlayabilirsiniz. Kısa bob modeli, ince telli saçlar için en çok kullanılan modeldir.
  • Kalın telli saçlarda kısa saç kullanımı
    Kalın telli saçlar için tavsiye edilen modellerin çoğu ya çok kısa ya da uzun modellerdir. Eğer bu kesimlerin arasında bir model kullanırsanız saçlarınız çok kabarık görünebilir. Çok kısa modeller saçlarınızın dağınık görünmesini engeller. Kalın telli saçlar genellikle istenilenden daha hacimli görüldüğü için ara makasıyla bu hacim azaltılabilir. Buy tür saç tipine sahipseniz, şeklini uzun süre koruyan ve bakımı kolay pixie kesim modelini düşünebilirsiniz.

[reklam id=1]

Günlük kullanım için ideal kısa saç modelleri
Son yıllarda özellikle çalışan bayanların da kısa saç modelleri tercih etmesi dikkat çekiyor. Kullanımı ve şekillendirmesi kolay kısa saç modellerini tercih edenlere tavsiyem, 2015 kısa saç kesim modellerinde başı çeken; ön tarafı biraz uzun, arka tarafı daha kısa modellerdir. Bu tarz kısa saç akımını ise, modele de adını veren Victoria Beckham kazandırmıştır.

Kısa saç modellerinde hangi renkler tercih edilmeli?
Kısa saç modellerinde, sarı rengi imaj olarak kullanabilirsiniz. Platin rengine boyanmış saçlar oldukça dikkat çekicidir. Eğer yüz hatlarınızın daha yumuşak görünmesini istiyorsanız, kahverengi ve kızıl tonlarını tercih etmelisiniz.

Kısa saç nasıl şekillendirilir?
Kısa saçları şekillendirmek, uzun saçları şekillendirmekten daha kolaydır. Tabi saçınız inatçı değilse… 🙂 Bigudilerle, beş tane yuvarlak fırçayla veya saç düzleştiricilerle uzun süren saç şekillendirme çabalarınızı unutun. Çoğu kısa saç kesimi sorunsuz bir şekilde şekillendirilebilir. Sabah telaşında hazırlanmanız için sadece bir fön makinesi, düz saç fırçası, beş parmak ve biraz da şekillendirme yardımı size yetecektir.

Kısa saçı şekillendirmek, en az kesim kadar önemli. Çünkü kısa kesimlerin erkeksi görünme potansiyeli vardır; yüzü çevreleyen katlar ve perçemler bu modelin daha feminen görünmesini sağlar. Katlar ne kadar uzun olursa, görünümünüzü o kadar çok değiştirebilirsiniz. Mesela saçınızın ön bölümünde uzun perçemler varsa, onları saç bandıyla arkaya doğru toplayıp çok farklı bir görünüm yaratabilirsiniz.

Saçlarınız kısa olsa da doğru aksesuarlarla farklı bir hava yakalamanız mümkün. Küçük ve renkli klipsler, saç bantları saçınızı şekillendirirken yardımcı olabilir.

Kısa saçı şekillendirmede en doğal yöntemler:
*Yarım limon suyu bir kase içine sıkılarak içine bir çorba kaşığı su ilave edilir. Spreyli bir şişeye alınan karışım nemli saçlara püskürtülerek bozulmayan saçlar ortaya çıkarılır.

*Bir çorba kaşığı şeker ve bir su bardağı su karıştırılarak şekerin erimesi sağlanır. Spreyli bir şişeye doldurulan karışım saçlara püskürtülür. Bu karışım saçlarda jöle etkisi yaratırken aynı zamanda doğal bir bakım kürüdür.

 

Kısa saç en rahat nasıl kullanılır?
Kısa saç modeli ‘yıka-çık’ diye tabir ettiğimiz yöntemi en kolay uygulayabileceğimiz saç modelidir. Kısa saç kullanımında adım adım uygulamanız gerekenleri ise şöyle özetleyebilirim:

  • Banyodan çıktıktan sonra saçlarınızı bir havlu yardımıyla kurulayın. Mikrofiber saç havlusu kullanımıyla saçınızın neminin daha kolay alınmasını sağlayabilirsiniz.
  • Saç krem türlerinden durulanmayan saç bakım kreminizi avucunuza alarak saçlarınıza sürün.
  • Saçınızı kendi halinde kurumaya bırakın. Fön veya saç kurutma makinesi kullanmanız saçlarınızın kabarması ve elektriklenmesine sebep olabilir.
  • Saçlarınız kuruduktan sonra avucunuza saç köpüğü sıkarak, iki elinizle saçınıza istediğiniz şekli verin. Köpüğü, kısa saçları arkaya, yana veya tepeye doğru şekillendirerek uygulayabilirsiniz.

Kısa saç modellerine nasıl hareketlilik kazandırılır?
Kısa saç modellerine hareketlilik kazandırmak ve farklılık yaratmak için kakül modasına ayak uydurmanızı şiddetle öneriyorum. Kakülünüzü yana doğru perçem şeklinde mi yoksa öne doğru düz kakül şeklinde mi olacağına kuaförünüz ile birlikte karar vermelisiniz.

Ünlülerin kısa saç modelleri
Hala, ‘kısa saç bana yakışır mı?’ diyorsanız, beğendiğiniz kısa saç modelinin ünlülerde nasıl durduğuna bakın…

Cate Blanchett, sarı uzun saçlarıyla oldukça güzel görünüyor. Yeni kısa saç kesimiyle yine sarışın ve güzel ama şimdi kendi stilini yansıtıyor.Garson görünümünü oldukça iyi taşıyor. Böyle bir kısa saç modeli, her stili daha genç gösteriyor. Oldukça kısa ve ustalık gerektiren bob stili, yana doğru ayrılmış ve ön kısmı kapatan saçları ise kulak hizasında kesilmiş. Bu model, 2015 kısa saç modelleri listesinin ilk sıralarında yer alıyor. Böyle bir tarzı doğal görünüme kavuşturmak için ihtiyacınız olan; saç kurutma makinesi, küçük yuvarlak fırça, bir toka ve saç spreyi.

Cate Blanchett Kısa Saç Model

Cate Blanchett Kısa Saç Model

Aynı şey Emma Watson için de söylenebilir. ‘Harry Potter’da Hermine Granger’i oynarken çok tatlıydı. Yeni pixie stili, muhtemelen Harry Potter serisinin yedinci devam filminden daha çok dikkat çekti. Bu pixie stili sevimli kız imajı altındaki çekici genç kadın görüntüsünü açığa çıkardı.

Emma Watson Kısa Saç Modeli

Emma Watson Kısa Saç Modeli

Halle Berry, James Bond filmlerinde oynamasıyla ünlendi. Kısa saçlarını doğal kakülleriyle süsleyen Halle Berry klasik pixie görünümüne yeni bir yorum getirdi. Saçları çekici bir şekilde doğal görünüyor. Bunun için tüm ihtiyacınız olan bir fön makinesi, şekillendirici sprey veya köpük.

Halle Berry kısa saç modeli

Halle Berry kısa saç modeli

Amerikalı aktris Hayden Panettiere kısa saçın ne kadar şık görünebileceğini kanıtlar nitelikte… Çene hizasındaki bob stilini yüzünden geriye taramayı seviyor ve böylece büyüleyici bir akşam görünümü elde ediyor.

Hayden Panettiere kısa saç modeli

Hayden Panettiere kısa saç modeli

Anne Hathaway, maskülen kesim kısa saç modelini oval yüzü ile en çok tercih eden ünlülerden. Rachel Adams Wood saçlarında ise yuvarlak yüz hatlarına sahip ve maskülen kısa saç modeli ile dikkat çekiyor.

Rachel Adams Wood ve Anne Hayhaway kısa saç modeli

Rachel Adams Wood ve Anne Hayhaway kısa saç modeli

Michelle Willams, sarı saçlarında bir tarafı kısa diğer tarafı uzun saç kesim modeli olan asimetrik kısa saç modelini kullanıyor.

Michelle Willams kısa saç modeli

Michelle Willams kısa saç modeli

Paris Hilton ise, sarı saçlarını lob kısa saç modeli ile sıkça kullanan ünlüler arasında.

Paris Hilton kısa saç modeli

Paris Hilton kısa saç modeli

Zarif stili ile konuşulan Jennifer Aniston, bob kesim kısa saç modeli ile konuşuluyor.

Jenny McCarthy, oval yüz hatlarına sahip ve bob kesim kısa saç modelini tercih eden ünlüler arasında yer alıyor.

Rooney Mara, kaküllü kısa saç modelini en iyi taşıyan ünlülerden biri.

Altın sarısı saçlarıyla olay yaratan Agyness Deyn ise, kaküllü kısa saç modeliyle girdiği her ortamda dikkatleri üzerinde çekmeyi başarıyor.