Kısa Saça Maşa

tarafından
691
Kısa Saça Maşa

Kısa saça maşa, saçlarda sempatik bir görünüm isteyenler için biçilmiş kaftandır. Kısa saça maşa yapımının saçları daha da kısaltacağını düşünebilirsiniz ama uygun sarım tekniği ile saçlarınızda doğal ve hoş bir ahenk yakalayabilirsiniz.

Kısa saçta maşa uygulamak için nispeten ince bir maşa kullanmanız gerekecek. Kısa saça maşa yapmanın püf noktalarını bildikten sonra kısa saçlarınızda enerjik bukleler oluşturabilirsiniz.

 Kısa Saça Maşa

Kısa Saça Maşa Nasıl Yapılır?

Saçları kısa olan kadınlar için maşalı kısa saç modelleri oldukça fazla. Özellikle de küt saç kesiminde maşalı modeller son derece modern ve kullanışlı oluyor. Saçlarınız kısa küt kesimliyse kalın maşa da ince maşa da kullanabilirsiniz.

[reklam id=1]

 

Kısa saçlarda kalın maşa kullanacaksanız saçlarınızın sadece uç kısmını maşaya dolayarak hem hacimli hem de hareketli bir model elde edebilirsiniz. İşleme başlamadan önce saç tutamlarınıza uygulayacağınız bir miktar saç köpüğü ile buklelerin daha belirgin ve kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

Kısa Saça Maşa Modelleri

Maşa ile saç modelleri yapmadan önce eğer saçlarınız kabarık ve çabuk elektriklenen bir yapıdaysa önce düzleştirici ile düzleştirmeniz daha doğru bir seçim olacaktır. Saçlarınızı düzleştirdikten sonra, eğer saçlarınız kısa katlı bir formdaysa maşayı saç uçlarından başlayarak bir kez döndürmeniz yeterli olacaktır. Saç tutamının tamamını maşaya sarmak zaten kısa olan saçların daha da kısalmasına sebep olacaktır.

Kısa Saça Maşa 1

Tüm saçı bu şekilde hazırladıktan sonra ellerinizle hafifçe havalandırıp sabitleyici ama yumuşak formüllü bir spreyle kalıcı dalgalar elde edebilirsiniz. Kısa saçta maşa son derece hareketli ve hoş bir sonuç elde etmenizi sağlar. Hele de saçları seyrek ve hacimsiz olan kadınlar için kısa saçta maşa modelleri saçları hacimli ve gür gösterecek bir alternatif olabilir.