Kısa Saça Nasıl Şekil Verilir

tarafından
14247
Kısa Saça Nasıl Şekil Verilir

Kısa Saça Nasıl Şekil Verilir
Kısa saç
, çoğu kadının, ömründe bir kez olsun kullanmayı istediği bir stil olmuştur. Kimisi kısa saçtan vazgeçemez, kimisi ise uzun saçlarını kestirmeye cesaret edemez. Ama kısa saç daima çoğu kadına cazip ve çekici gelmiştir. Kısa saç modelleri oldukça zengin bir çeşit arz eder. Her döneme damga vuran değişik stilde kısa saç modelleri, kadın kitlelerini peşinden sürükler. Bob, alagarson, küt, pixie ve daha nice değişik tarzda kesilmiş kısa saç modellerine şekil vermek sanıldığı kadar kolay değildir.

Kısa saç deyip geçmeyin..

Kısa-Saça-Nasıl-Şekil-Verilir1

Kısa saçlar “yıka çık” tarzının yanı sıra, özel bir ilgi de isterler. Köpüklerle hareketlendirilmiş, limon suyu ile taranmış, kabartılmış, yapıştırılmış, kahküllendirilmiş, kat verilmiş; kah çılgın, kah çocuksu, kadınsı ya da masum; muhafazakar veya radikal ifadeler verilebilen saçlar oluşturmak sizin elinizde. Yeter ki saç stillerindeki yenilikleri takip edin ve yüz tipinize neyin yakıştığını çok iyi bilin.

Limon ile kısa saça şekil verme :Limon suyu ile hem saçlarınızı besleyip parlatın; hem de şeklinin sabit kalmasını sağlayın. Avucunuza sıktığınız limon suyu ile isterseniz kısa saçlarınızı geriye doğru tarayarak sabitleyebilir, isterseniz de dalga veya lülelerinin kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz. Saçlarınız kendinden dalgalıysa, orta sıklıkta dişleri olan bir tarağı limon suyuna batırıp, saçlarınızı bu tarakla tarayın. Biraz bekleyin kurusun. Pırıl pırıl, enerjik ve doğal dalgası olan saçlara kavuşun. Karışımı spreyli bir şişeye koyup,  püskürterek de kullanabilirsiniz. 

[reklam id=1]

Kısa-Saça-Nasıl-Şekil-Verilir-limon-suyu

Şekerli su ile kısa saça şekil verme
1 yemek kaşığı şeker ile 1 su bardağı suyu karıştırın, sprey şişesine koyup çalkalayın ve saçlarınıza püskürterek şekil verin. Doğal parlaklık ve şekillenmiş saçlarınız gün boyu sizinle olsun.

Jöle ile kısa saça şekil verme
Kısa saçlarınız için çeşitli sertlikteki jöleleri de kullanabilirsiniz. Avucunuzun içine aldığınız ince bir kat jöleyi, parmaklarınızı kullanarak saçlarınızın en vurucu olmasını istediğiniz bölümlerine yedirin ve şekil verin.

Kısa-Saça-Nasıl-Şekil-Verilir-jöle

Briyantin ile kısa saça şekil verme
Oldukça parlak ve nostaljik bir görüntü sunan briyantin, kısa saçların en çok sevdiği şekillendiricilerden biridir. Parmak uçlarınız yardımıyla saçlarınıza istediğiniz şekli vermenize olanak tanıyacak olan briyantinin tek olumsuz tarafı, fazla miktarda kullanıldığında yağlı bir izlenim vermesi. Dozu iyi ayarladığınız sürece, briyantin de kısa saçlarınızı şekillendirmek için iyi bir alternatif olacaktır.

Kısa-Saça-Nasıl-Şekil-Verilir2

Saç köpüğü ile kısa saça şekil verme
Saç köpüğü ile kısa kesilmiş saçlarınıza hacim ve havalı bir ifade vermeniz mümkün. Duş sonrası havluyla ıslaklığını aldığınız saçlarınızı, bir miktar köpük sıkarak kurutun. Son derece modern ve çekici bir duruşa kavuşacaksınız.