Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır

tarafından
56831
Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır

Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır?
Saçlarınız düzse, dalgalı ve kıvırcık saçlara özlem duyacak; eğer saçlarınız kıvırcıksa, dümdüz lepiska gibi saçlarınız olmasını hayal edeceksiniz. Bu kaçınılmaz bir durum. İnsanoğlu doğası gereği hep kendinde olmayana özlem duyar. Ama günümüzde kozmetik teknolojisindeki ilerleme sayesinde artık istediğimiz görünüme, cihazlar, aparatlar, destekleyici malzemeler sayesinde kolayca kavuşuyoruz. Düz saçlarınızı kıvırcık yapmak istediğinizde pek çok çözüm seçeneğiniz var. İnce bigudiler, çeşitli boy ve kalınlıkta maşalar, saç kurutma makinesine monte edilen geçici perma aparatları , sosis bigudiler ve bir çırpıda akla gelmeyecek kadar çok seçenek, size istediğiniz kıvırcık saçları kolayca vermeye hazır.

Piyasada var olan onlarca değişik marka, içerik ve etkinlikteki şampuanlar bile size arzu ettiğiniz saçları vadediyor. Kıvırcık, düz, dalgalı, hacimli, ipeksi, uçuşan saçlara sahip olmak artık çok kolay.

Eğer saçlarınızda kıvırcık bir efekt istiyorsanız aslında işiniz pek de zor değil. Bir kalem yardımıyla bile kıvırcık saçlara sahip olabilirsiniz.

Evde Kıvırcık Saç Nasıl Yapılır

Evde kıvırcık saç yapmanın çok basit ve eğlenceli yolları var. İki parmak kalınlığında kıvırıp katladığınız gazete kağıtlarını, saç tutamlarına sarıp tutturarak doğal kıvırcıklıklar elde edebilirsiniz. Bir başka yöntem de belli kalınlıklarda ayırdığınız saç tutamlarınızı, kendi eksenleri etrafında burgu yapıp, bu burguları minik topuzlar haline getirip bir toka yardımıyla tutturabilirsiniz. Sabah  uyanıp tokaları çıkardığınızda kıvırcık saçlarınızın keyfini çıkarabilirsiniz. Bir başka yöntem de gece yatmadan önce ince tutamlara ayırdığınız saçlarınızı sıkıca örmektir. Sabah örgü demetlerini çözüp ellerinizle hafifçe şekil verdiğiniz kıvırcık saçlarınızı gün boyu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Yine ince demetler halinde ayırdığınız saçlarınıza bir miktar jöle yahut  saç şekillendirici köpük sürerek, ince ve uzun bir kurşun kaleme dolayıp, saç kurutma makinesi ile kurutun. Kalemi saç demetinden çekip çıkartın ve şahane buklelere sahip olun.

kıvırcık-saç-nasıl-yapılır1

İnce tutamlar halinde ayırdığınız saçlarınızı, kolay eğilip bükülmeyen pipetlere dolayarak da kıvırcık saçlar elde edebilirsiniz. Saç bantlarıyla, sosis bigudilerle ve kumaş parçalarına dolayarak, evde kendi kendinize hem doğal dalgalar ve kıvırcıklıklar elde edebilir, hem de saçlarınızın maşa ve ısıtıcı gibi elektrikli  aygıtlar tarafından kurutulup yıpranmasını engellemiş olursunuz.

Kıvırcık saç modelleri
Sık ve ince kıvırcık bukleler: Bu modeli eğer kendiniz yapacaksanız çok ince bir maşaya ihtiyacınız olacak. Çok ince saç demetlerini, bu incecik maşalara dolayarak sık ve ince kıvırcık bukleler elde edebilirsiniz. Yahut bir kuaförden profesyonel destek almalısınız. Bu stilin en ünlü temsilcisi aktris Shirley  Temple’dır.

kıvırcık-saç-nasıl-yapılır12

[reklam id=1]

Uzun ve dolgun kıvırcık bukleler: Uzun, gür ve belirgin bukleler çoğu kadının hayalidir. Orta kalınlıkta bir maşayla elde edilebilecek bu bukleleri hacimli kılmak için şekillendirici saç spreyi kullanmak gerekiyor. Geniş, karışık ama asla gözü yormayan bu buklelerin oluşturduğu saç modelini, hem klasik hem spor tarz giyim stiliyle ve hemen her ortama uyum sağlayan modern kimliğiyle rahatça kullanabilirsiniz.

kıvırcık-saç-nasıl-yapılır3

Deniz kızı bukleleri: Bu stilde bukleler saç diplerinden değil de daha aşağı kısımlardan başlar. Saç uçlarına doğru kıvrım alan bukleler, daha masum ve dingin bir tarz yakalamanızı sağlayacaktır. Taylor Swift’in de en çok kullandığı bu bukleler, sizin de tarzınız olabilir.

kıvırcık-saç-nasıl-yapılır4

Bukle topuzu: Gür, uzun ve kıvırcık saçlarınızı at kuyruğu yapar gibi başınızı en yüksek kısmında burgu yaparak kıvırın ve gevşekçe tutturun. Kıvırcık ve yoğun bukleleriniz bir topuz halinde de çok hoş gözükecektir. İri küpeler ve sıcak tonlarda yapacağınız hafif bir makyajla kombinleyebileceğiniz bu saç tuvaleti, sizi çok enerjik ve modern gösterecek.

kıvırcık-saç-nasıl-yapılır5

Saç örgüsü bukleleri: Gece duş alıp saçlarınızı hafifçe kurutun ve nemli haliyle tutam tutam ayırıp örün ve yatın. Sabah  özgür ve natürel buklelerle güne uyanın.

kıvırcık-saç-nasıl-yapılır6

Kıvırcık saç hereketli, enerjik, neşeli, çılgın, yaratıcı karakteriyle, sizi bazem masum bazen de kadınsı ve seksi gösterecek efsane bir stildir.