Klasik Kadın Ayakkabılarında En İyi 5 Tercih

tarafından
3746
Klasik Kadın Ayakkabılarında En İyi 5 Tercih

Klasik Kadın Ayakkabılarında En İyi 5 Tercih
Ayakkabı
neredeyse insanlık tarihi kadar eskidir. Paleolitik çağ mağara duvarlarında resmedilmiş ilkel ayakkabı resimleri, bu ayak giyeceğinin aslında, ayakları dış etkenlerin zararlarından korumak için icat edilmiş bir gereksinim ürünü olduğunu kanıtlar. Ama insanoğlunun DNA’sına işli olan süsleme güdüsü ve estetik kaygısı, ayakkabıyı sadece bir koruyucu olmaktan çıkarmış; moda akımları yaratacak, yüzlerce hatta binlerce insanın para kazanacağı bir sektör haline getirecek evreye taşımıştır. Şekil, süsleme, form ve tarz anlamında pek çok kategoriye ve sınıfa ayrılanayakkabılar, kıyafeti tamamlarlar ve giyen kişinin karakter özellikleri hakkında ipuçları da verirler. Kişinin ayakkabı seçiminde gösterdiği özen sanılandan çok daha mühimdir. Hem zaten dost başa, düşman ayağa bakar…

Klasik-Kadın-Ayakkabılarında-En-İyi-5-Tercih1

Klasik kadın ayakkabılarında en iyi beş tercih denilince akla gelen markalar Mary Jane,  Divarese, İnci, Desa ve Hotiç olarak sıralanabilir.

Mary Jane, aslında bir ayakkabı markası değil, ayakkabı stilidir. Busten Brown isimli çizgi romanın kahramanı ve onun kız kardeşi Mary Jane’in giydiği bantlı ayakkabılar sayesinde bir ayakkabı modeli doğmuş oldu. Retro akımın en revaçta bireylerinden olan bu şık, sade ve tarz sahibiayakkabıların en karakteristik özelliği, ayak üzerinden geçen bantlara sahip oluşudur.  Sarah Jessica Parker da bu hem nostaljik, hem de klasik çizgileri olan zarif ve kişilikli ayakkabı sitilini en çok seven ve kullanan ünlülerin başında geliyor.

Mary Jane

Mary Jane

Klasik danslar gibi müzikal ve ritmik ögeleri çağrıştıran  Mary Jane ayakkabılarını, eğer topuklu bir  çeşidiyse, şık elbiselerle, eteklerle ve abiyelerle kullanmanız mümkün. Topuksuz, düz çeşitlerini ise blue jean’lerle kombinleyebilir, kendi tarzınızı yaratabilirsiniz.

Divarese,İnci, Desa ve Hotiç ayakkabı markaları ise her zevk ve seçime hitap edecek  koleksiyonları ile, size istediğiniz ve hayal ettiğiniz şıklığı sunacaklardır.

Divarese

Divarese

Divarese

Divarese

Divarese

Divarese

Divarese

Divarese

İnci

İnci

İnci

İnci

İnci

İnci

Desa

Desa

[reklam id=1]

Klasik-Kadın-Ayakkabılarında-En-İyi-5-Tercih-desa1

Desa

Desa

Desa

Desa

Hotiç

Hotiç

Hotiç

Hotiç

Hotiç

Hotiç

Hotiç

Hotiç