Kol Ağrısına Ne İyi Gelir?

tarafından
1520
Kol Ağrısına Ne İyi Gelir?

Kol ağrısına ne iyi gelir, Tüm yaşantımız boyunca vücudumuzda muhakkak bir yerlerimiz ağrır. Ağrı çekmeyen insan yoktur desek abartmış olmayız. Kol ağrısı da bunlardan birisidir. Bel, sırt ve boyun ağrıları günümüzde pek çok kişide rastlanılan ağrılardan bazılarıdır.


Bu ağrılara çoğu kez kol ağrısı da katılır. Kollarda ağrı, bu saydığımız bölgelerdeki ağrılarla beraber görülebildiği gibi, tek başına da hissedilebilir. Peki kolda ağrı neden oluşur,  kollarımız neden ağrır ve kol ağrısı nasıl geçer yanıtlarına bir bakalım

[reklam id=1]

Kol Ağrısı Nasıl Geçer?

Düşme, çarpma, kaza gibi aksilikler sonrası incinme ile başlayabilen kol ağrısı, bambaşka sebepler yüzünden de gelişebilir.

Travmalar, terleyen vücudun birdenbire soğuması, yorgunluk, cereyanda kalma ve bazı hastalıkların getirisi olarak ortaya çıkabilen kollarda ağrı, bazı bitkilerin ve doğal ürünlerin kullanımıyla kontrol altına alınabilir.

Peki kollarda ağrıya ne iyi gelir, doğal çözümler nelerdir hemen göz atalım.

Kol Ağrısı Nasıl Geçer?

Papatyayı kaynatın ve süzün. Suyun içine yünlü bir kumaş parçası batırın ve ağrıyan bölgeye bu kumaş parçasını koyun. Kumaş soğudukça yeniden sıcak suya batırın ve aynı işlemi tekrar edin. Kolda ağrı için etkili bir yöntemdir.

Bunun dışında lahana yapraklarını kaynatarak sıcak şekilde ağrıyan kola uygulamak da kollarda ağrı için iyi bir çözüm olacaktır.

1 litre suyun içine 1 çorba kaşığı rezene ekleyerek kaynatıp süzmek ve kola masaj yapmak da etkili çözümlerden birisidir.