Kolay Tatlı Tarifi

tarafından
977
Kolay Tatlı Tarifi

Mutlu olmak için yapılması gerekenlerin başında tatlı yemek ve yapmak hep vardır. Can sıkıntısı ya da mutlu bir gün kendine ödül verme anları için yapılan tatlılar vardır. Tatlı tarifi denince akla ilk gelenlerden sütlü muhallebidir. Tatlı tarifleri kolay oldukça sıklıkla yapılır hal almıştır. Basit Tatlı tarifleri söz konusu olunca sütlü tatlılar masumca el sallar.

Tatlılar tarifi için günümüzü pozitife çevirecek reçete hazırlanır. Basit tatlılar sütle ve şekerle birleşince oluşturdukları mutluluk evine hoş gelmiş duygular sergilerler. Kolay tatlı tarifleri için malzemeler genelde az olur. Basit tatlı tarifleri içinde zamandan tasarruf etmek elzemdir. En kolay tatlı tarifleri için hazırlanması gerekenler;

Kolay Tatlı Malzemeleri

 • 3 bardak soğuk süt
 • 1 paket vanilya
 • 1 su bardağı toz şeker
 • 250 gr oda sıcaklığında yumuşamış margarin ya da tereyağı
 • İsteğe bağlı bisküvi
 • İsteğe bağlı 2 adet Muz
 • Bir tutam soyulmuş ceviz
 • 1 yemek kaşığı un

[reklam id=1]

Kolay Tatlı Tarifi Yapılışı

 1. En basit tatlı tarifi için malzemeler temiz ortamda hazırlanmalıdır. Derin çelik bir tencereye 3 bardak soğuk süt boşaltılır. Orta ateşte ocak yakılır ve süt ısıtılmaya alınır.
 2. Kolay tatlı tarifler için hazırlığımız için ısınan süte 1 paket vanilya atılır. Daha sonra 1 su bardağı toz şeker eklenir ve karıştırılır. Kolay tatlı çeşitleri püf noktası olarak oda sıcaklığında yumuşamış margarin ya da tereyağını karışımda eritmektir.
 3. 10 dakika muhallebi kıvamını alana kadar karışım dibi tutmadan karıştırılır. Kaynamaya başladığı an ocağın altı kapatılır. Topak bir hal varsa blendırden geçirilebilir. Kolay tatlı yapımları soğumadan çok sıcak halinde kaplara konmamalıdır.
 4. Soğumaya başlamış olan muhallebimizi küçük kaplara servis edebiliriz. İsteye göre üzerine ceviz parçacıkları muz ve bisküvilerle süslenebilir. Sütlü tatlı sevmeyenler kolay hamur tatlı tarifleri ile pratik çözümler bulabilir. Hazırlanmış ve süslenmiş muhallebi oda sıcaklığına geldikten sonra buzdolabında soğutulur. Afiyetler olsun.