Krepeli Yarım Toplu Saç Modeli Nasıl Yapılır?

tarafından
203
Krepeli Yarım Toplu Saç Modeli Nasıl Yapılır?

Krepe uygulaması, eskiden beri uygulanan ve iki ayrı konuda çözüm sağlayan bir uygulamadır. Kabarık ve iddialı görünmesi istenilen saçlarda krepe çözüm sağlamaktadır. İstenilen zengin görünümü elde etmek için çoğu saç modelinde krepe uygulamasından yararlanılır. Diğer yandan saçı tamamen veya bölgesel olarak seyrek olan kişilerde uygulanılan krepe, tam anlamı ile kurtarıcı olmaktadır. Saçı gür ve zengin gösteren bu uygulama, kuaförlerin de vazgeçemediği bir yöntemdir.

Krepe Nasıl Uygulanmalıdır?

Krepe uygulaması için oldukça ince bir tarak gereklidir. Dolgun ve gür görünmesi istenilen kısımdaki saçlar yukarıya doğru kaldırılır ve ince tarak yardımı ile bu saçların bir kısmı diplere doğru sıyrılarak kabartma uygulanır. Sonrasında saçlar olması istenilen şekilde bırakılarak, krepeli kısmın üstünü kapatan saçlar dikkatlice taranır. Bu sayede krepe uygulaması görünmeyecek ve saçlar dolgun görünecektir.

[reklam id=1]

Krepe Uygulaması İle Çok Şık Bir Saç Modeli

Tam toplu klasik bir saç modelinden uzak yeni bir tarz denemek isteyen hanımlar için krepeli yarım toplu saç modeli nasıl yapılır aktaralım. Yarım toplu saç, özellikle spor tarza sahip hanımlar için çok şık bir tercihtir. Bu modeli seven ve kullanan hanımlar, çoğunlukla klasik ve şık giyime uygun bulmazlar. Ancak bu saç modeline krepe uygulaması yapıldığı takdirde, bu genel kanıyı yıkacak bir görüntü ortaya çıkabilir.

Krepeli Yarım Toplu Saç Modeli Nasıl Yapılır? 2

Saçın tepe kısmından istenilen ölçüde bir tutam saç alınır ve krepe uygulaması yapılır. Ardından saçlar geriye atılır ve üst kısmından dikkatlice taranarak düzgün bir görünüm elde edilir. Sonrasında saçları isteğe göre yandan veya ortadan ayırarak, sağ be sola ele alınan iki tutam saç arkada birleştirilir. Bir toka yardımı ile tutturulur. İstenildiği takdirde, toplanan kısma hafif bir fön çekilebileceği gibi yine hafif bir maşa uygulaması ile hareket verilebilir. Bu saç modeli, değişik toka tercihleri ile her stile uygun hale getirilebilir.

Krepeli Yarım Toplu Saç Modeli Nasıl Yapılır? 1