Kükürtlü Sabunun Faydaları

tarafından
45058
Kükürtlü Sabunun Faydaları

Kükürtlü Sabunun Faydaları
Saçlarımız ve cildimizin sağlığı ve güzelliği için kullanabileceğimiz çok çeşitli doğal ve bitkisel sabunlar mevcut. Eczaneler ve aktarlardan kolayca edinebileceğimiz bu sabunlar, organik ve şifalı içerikleri sayesinde, saç ve ciltte meydana gelen aksaklıkları düzenlemekte büyük rol üstleniyorlar.

Bu faydalı sabunlardan biri de kükürtlü sabundur. Kurutucu, antiseptik ve antibakteriyel özellikleri sayesinde, sivilce ve akne oluşumuna sebep olan yağlanmayı azaltır ve zararlı mikroorganizmaların oluşumunu önler. Yağlı ve sivilcelenmeye müsait bir cilt yapınız varsa, cilt temizliğinizdekükürtlü sabun kullanarak, sivilce oluşumunu önceden engelleyebilir yahut oluşmuş sivilcelerinizden kurtulabilirsiniz.

Kükürtlü-Sabunun-Faydaları1

Kükürtlü sabunun ciltteki siyah noktaları da azaltıcı etkisi vardır. Peeling etkisi sağlayarak, cilt yüzeyindeki pürüzlü tabakayı traşlayan ve cilt altında kalmış sivilceleri, cilt yüzeyine çıkamadan kurutan etkileri vardır.

[reklam id=1]

Kükürtlü sabun, yağlı saçlarda da rahatlıkla kullanılabilir. Çok çabuk yağlanan ve parlayan  saçlara sahipseniz, kükürtlü sabun kullanarak bu nahoş durumun önüne geçebilirsiniz. Ancak çok sık kullandığınızda, saç diplerini kurutarak, kepeklenmeye sebebiyet verebilir. Haftada en fazla 3 kez kullanabilirsiniz.

Kükürtlü-Sabunun-Faydaları2

Kükürtlü sabun, kuru ciltlerde asla kullanılmamalıdır; zira yağ emen özelliğinden dolayı, zaten kuru olan cildi daha da kurutacaktır.

Kükürtlü sabun fiyatı
Markaya göre değişen kükürtlü sabun fiyatları 4 TL ile 15 TL arasında değişir. Kozmetik marketlerde ve eczanelerde satılan ambalajlı ürünler biraz daha fiyatlı; aktarlardaki sabun çeşitleri ise nispeten daha hesaplıdır. Koza, Softem, Moos-S, Otacı, Capila gibi değişik markaların kükürtlü sabunları mevcuttur. İnternet üzerinden siparişle de kükürtlü sabun alabilirsiniz ama en keyifli sabun alışverişi aktarlardaki envai çeşitte renk ve aromadaki sabunları, dokunarak ve koklayarak satın almak olsa gerek.