Kuru Öksürük Nasıl Geçer?

tarafından
1944
Kuru Öksürük Nasıl Geçer?

Daha çok mevsim geçişlerinde ve soğuk kış günlerinde yaşadığımız öksürük çeşitlerinden biri olan kuru öksürük, kuru hava, sıvı yetersizliği, sigara kullanımı, kirli hava vb. sebeplerden dolayı ortaya çıkan bir rahatsızlık. Çocuk, bebek, genç ya da yaşlı demeden hemen hemen hepimizde görülen bu rahatsızlık; çoğu zaman sıkıntılı ve ağrılı bir süreci de beraberinde getiriyor. Bu yüzden de zamanında önlem almak gerekiyor.

Kuru öksürük ile mücadele etmenin en önemli yönteminin bol sıvı almak olduğunu söyleyebiliriz. Bol miktarda sıvı aldığınız, evi ve odalarınızı havalandırdığınız, sigara kullanmayı durduğunuz ve bazı şifalı bitkilerden hazırladığınız karışımları tükettiğiniz takdirde kuru öksürüğü kısa bir süre içerisinde atlatabilirsiniz. Kuru öksürük tedavisi için şurup kullanarak, tedavi sürecini kısaltabilirsiniz ancak doktora danışmadan şurup tüketmemenizi öneriyoruz.

Kuru Öksürük Nasıl Tedavi Edilir?

  • Kuru öksürüğün tedavisinde şurup kullanma, bitkisel çay hazırlayarak bu çayı içme, bol sıvı tüketme gibi birden çok yöntem olduğunu söyleyebiliriz.

Peki, bebeklerde kuru öksürük nasıl geçer?

1 yaşın üstündeki bebekleriniz için bal ve limonu karıştırarak, bu karışımı bebeğinize yedirebilirsiniz. Bal ve limon karışımı, bebeğin boğazını rahatlattığı, nefes almasını kolaylaştırdığı için oldukça etkili bir tedavi yöntemidir.

[reklam id=1]

Bebeklerde kuru öksürük nasıl geçer? sorusunu cevapladığımıza göre çocuklarda kuru öksürük nasıl geçer? sorusunu cevaplandıralım:

Bir miktar ezilmiş badem ile 1 yemek kaşığı tereyağı ve rendelenerek, ezilmiş zencefili karıştırdıktan sonra bu karışımı çocuğunuza yedirebilirsiniz.

Kuru Öksürük Nasıl Geçer? 1

Çocuklarda kuru öksürük nasıl geçer? sorusuna etkili bir yöntem olarak bu bitkisel karışımı tavsiye ediyoruz.

Kuru öksürük için şifalı bitkiler:

  • Bir miktar kekik çayını, bir miktar bal ile tatlandırarak içebilirsiniz. Ballı kekik, boğazınızın yumuşamasına ve kuru öksürüğün neden olduğu gıcığın geçmesine yardımcı olabilir.
  • Kuru öksürük için şifalı bitkiler listemizde turp suyu ile bal karışımı da yer alıyor.
  • Sıcak suyun içine karabiber ve bir miktar toz tarçın koyarak ve çayı kaynatıp, 15 dakika demledikten sonra bu karışımı içebilirsiniz.

Kuru öksürük tedavi yöntemleri çok çeşitli olsa da en etkili yöntemleri sizlerle paylaşmaya çalıştık.