Küt Saç Modelleri Kime Yakışır?

tarafından
517
Küt Saç Modelleri Kime Yakışır?

Geçmişten günümüze bayanların severek kullandıkları saç modelleri arasında yer alır küt saç modelleri… Farklı ve iddialı bir tarz sahibi olmak isteyen bayanların tercihleri arasında yer alan bu saç modelleri, kısa ve orta uzunlukta olabiliyor. Düz olarak kesilen saçlara verilen orta ad olan küt saç modelleri ve küt saç kesimi kimlere yakışır sorusunun cevabını sizler için ele aldık…

Küt Saç Modelleri Kime Yakışır?

Küt saç modeli, saçlara hiç bir kat verilmeden kesim yapılan saç modelidir. Saç uçlarında inceltme ya da kat yapılmayan bu modellerde yüz şekli ve kişinin isteğine göre kahkül ya da kırpma yapılabiliyor. Her saç yapısına ve her saç rengine uygun şekilde hazırlanan küt saç modelleri, omuzlara kadar istenilen uzunlukta olabiliyor.

Pek çok ünlü bayanın da kullandığı bu saç modeli, genelde her yüz tipine uygundur. Küt saç modeli hakkında en çok merak edilen sorulardan birisi olan küt saç kesimi kimlere yakışır, sorusunun cevabını, uygun seçim ile herkese yakışan bir saç modeli olarak verebiliriz.

[reklam id=1]

Küt saç kesimi için yüz şekli çok önemlidir. Eğer oval bir yüz şekliniz varsa, her tür küt saç modelini kullanabilirsiniz. Kahküllü, kısa, düz ya da dalgalı şekilde model verilen küt saç modellerinden zevkinize göre istediğinizi seçebilir, kullanabilirsiniz.

Küt Saç Modelleri Kime Yakışır? 2

Eğer üçgen ya da kalp şeklinde bir yüzünüz varsa kahküllü küt saç modellerini kullanabilirsiniz. Düz gelen kahküller, yüz uzunluğunun dengelenip hoş görünmesini sağlayacaktır. Yuvarlak ya da köşeli gelen yüz şeklinde ise düz küt saç modelleri kullanılabilir. Yüzün genişlemesine gelen hatlarını kapatarak dengeleyecek olan bu saç modeli, çok hoş görüntüler oluşmasını sağlayacaktır.

Küt Saç Modelleri Kime Yakışır? 3

Kısa Küt Saç Modelleri

Küt saç modelleri, hemen hemen her yüz şekline uygun saç modelleridir. Özellikle kısa saçlar için ideal olan küt saç modelleri, her renk saça uygulanabilir. İnce telli saçların daha hacimli ve daha kabarık görünmesinde etkili olan kısa küt saç modelleri, yüz hatlarını tam olarak ortaya çıkarmak isteyenler için idealdir. İddialı ve hoş bir saç modeli isteyenler için kısa küt saç modelleri idealdir.

Küt Saç Modelleri Kime Yakışır? 4

Kısa küt saç kimlere yakışır, sorusunun cevabı olarak yukarıdaki resimleri verebiliriz. Yüz hatlarını meydana çıkarmak isteyenler kahkül ya da kırpma kullanmadan düz kısa küt saç modellerini kullanabilir. Geniş alına sahip olan bayanlar, bu genişliği dengelemek için düz, uzun kahkül modellerini deneyebilirler. Hem düz, hem hafif dalgalı saçlar için ideal olan kısa küt saç modelleri, kıvırlık saçlar için önerilmiyor.

Küt Saç Modelleri Kime Yakışır? 5

Küt Saç Modelleri Kime Yakışır? 6

Küt Saç Modelleri Kime Yakışır? 7