Lahana Çorbası Diyeti

tarafından
7819
Lahana Çorbası Diyeti

Lahana Çorbası Diyeti
“Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu” atasözüne bakılırsa, lahana diyeti, bir diğer adıyla lahana çorbası diyeti eskiden beridir uygulanan zayıflama yöntemlerinden olsa gerek. 🙂

Lahana çorbası diyetinde bahsettiğimiz lahana elbette lahana turşusu değil ama bu zayıflama yöntemine kaynağı olduğu kesin…

Lahana çorbası diyeti için gerekli malzemeler:

  • Bir adet beyaz lahana
  • Bir adet kerevizin sapı
  • 1 demek maydanoz

Yukarıda saydığım tüm malzemeleri tencerede kaynattıktan sonra karışımı bebem maması kıvamına getiriyorsunuz. Başlarda hem görüntü hem de kokusuyla kötü biz izlenim yaratıyor maalesef 🙁 Ama tecrübeyle sabittir ki zamanla alışıyor insan…

Anlattıklarımdan yola çıkarak lahana diyetinden soğumaya kalkmayın. Çorbaya önyargılı da yaklaşmayın. Herkesin damak zevki farklıdır sonuçta, değil mi? Kim bilir belki de siz çok seveceksiniz.

Hadi size bir güzellik daha yapayım. Lahana çorbanıza bir paket hazır çorba karıştırarak, lahana diyetinizi normal bir akşam yemeği yiyormuşçasına uygulayabilirsiniz.
lahana-çorbası-diyeti1

[reklam id=1]

Ayrıca, lahana diyeti çorbasını pişirirken içine bir baş soğan ilave edip, servis ettiğinizde de limon sıkarak tatlandırabilirsiniz.

Lahana çorbası diyetini uygularken başka bir gıda tüketmemeye dikkat edin. Her gün bu çorbayı içmek sizi bezdirmesin. Lahana diyetini yılmadan sürdürebilirseniz çok kısa zamanda başarılı sonuçlar alacağınızı göreceksiniz.

Lahana çorbasını tüketirken yanında bol bol su içerek, süreci hızlandırabilirsiniz.

Bir kase lahana çorbasında kaç kalori vardır?
Benim verdiğim tarifle hazırlanan lahana çorbasında ortalama 38 kcal kalori vardır.

lahana-çorbası-diyeti3

Lahana Diyetinden Sonra Devam Diyeti Nedir?
Tabi ki iş lahana çorbası diyetiyle bitmiyor. Lahana diyetinden sonra devam diyetini de uygulayarak, ideal ölçünüze daha kısa sürede kavuşabilirsiniz.

Devam diyeti dedik ama bu sizi korkutmasın. Önemli olan lahana çorbası diyetini uyguladığımız süreçte küçülen midemizin küçük kalmasını yardımcı olmak. Yani yememek 🙂

Evet, uzun bir süre aç kaldınız. Ama sonuç mükemmel… Öyleyse, yediğiniz lahana olmasa da az yemeye, form çayları ve bol su tüketmeye devam edin. Bu arada lahana diyetinden sonra devam diyetinde de yine çorba içmeyi sürdürüyor, sabah kahvaltısı ve ara öğünde bir adet meyve yiyerek beslenmenizi sürdürebilirsiniz. Spor ve bol hareketi de unutmayın!