Lazer Epilasyon Çeşitleri

tarafından
13138
Lazer Epilasyon Çeşitleri

Lazer Epilasyon Çeşitleri
Lazer epilasyon, cilt ve tüy yapınıza göre farklı şekillerde uygulanabiliyor. Lazer epilasyon çeşitlerinin hangisinin sizin için uygun olacağına lazer epilasyon merkezi uzmanınızın karar vermesi daha doğru olacaktır. Öte yandan, uygulanan her işlemin ücreti ve seans uygulama yöntemleri de farklılık göstermektedir. Her çeşit lazer epilasyon farklı zaman dilimlerinde başarılı sonuç vermektedir.

En çok uygulanan lazer epilasyon çeşitleri:

 • Alexandrite lazer epilasyon: Daha çok özel lazer epilasyon merkezlerinde uygulanan ve en tehlikesiz, en etkili lazer epilasyon türüdür. Çok esmer olmayan ten rengi ve koyu renk tüy yapınız varsa Alexandrite lazer epilasyon çeşidi tam size göre. Alexandrite lazer epilasyonu düşünüyorsanız, size bir de iyi haberim var. Bu işlemin uygulandığı cihazlarda ayrıca soğutucu sistem Dolayısıyla diğer lazer epilasyon uygulamalarına göre canınız daha az acıyacak. 🙂Alexandrite lazer epilasyonlarda, çok daha kısa sürede sonuç alınabilir. Bunun için her 45 günde bir olan seans sürelerini kaçırmamak önemli. Yaklaşık 4 ila 6 seansta pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsiniz.

alexandrite-lazer-epilasyon

 • İğneli epilasyon: İğneli epilasyon, diğer lazer epilasyon çeşitlerine göre biraz daha acı veriyor. Buna karşın, istenmeyen tüyleri daha az olanlara uygulanır. Kıl yapısının alexandrite lazer cihazlarının tüyü göremeyeceği kadar ince olduğu durumlarda da iğneli epilasyon önerilir. Ayrıca pek çok lazer epilasyon çeşidinin son seansları, yine iğneli epilasyon ile tamamlanır. İğneli epilasyon çeşidi daha çok yüz bölgesi için idealdir. İğneli epilasyon fiyatları, Alexandrite lazer epilasyon fiyatlarından biraz daha pahalıdır.

igneli-epilasyon

 • Ütüleme epilasyon: Son teknolojik gelişmeleri takiben oluşturulan lazer epilasyon çeşididir. Diğer lazer epilasyon uygulamalarına göre daha kısa sürede çözüm alınır. Hissettirdiği acı diğerlerine oranla daha azdır. 2. seansta istenmeyen tüylerinizdeki incelmeleri fark edeceksiniz. Ütüleme epilasyon için seanslar 30 günlük belirlenmektedir. Ütüleme epilasyon yaptırdıktan sonra cildinizde görülebilir lekelenmeler olmasa da sık sık nemlendirmeniz gerekir. Ayrıca bol bol güneş koruyucu kullanmanızı önerebilirim.

ütüleme-epilasyon

 • Diode Lazer Epilasyon: Diode lazer epilasyon en etkili epilasyon yöntemlerinden biridir. Diode lazerler ciltte çok derine inebilirler. Diode lazerle en derindeki kıl köklerine dahi ulaşılabilir. Küçük miktarda gibi gözüken derinlik, aslında deri içinde hayli büyük bir derinliğe denk gelir. Sırt derisi, diğer bölgelere göre daha kalındır. Lazerinse kıl köklerine ulaşması gerekir. Yoksa istenen etki alınamaz. İşte diode lazer, kıl kökleri derinlerde olan sırt gibi bölgelerde etkili sonuçlar sağlar. Bu sebeplerle diode lazer yüz bölgesinde ve erkeklerde omuz ve sırt bölgesindeki kılların yok edilmesinde yüz güldüren sonuçlar verir. Koyu ciltlerde kullanılabilecek en iyi lazer tipiolan diode lazer, sonuç olarak genital bölge de dahil olmak üzere hem ince hem de kalın tüylerin olduğu bölgelerde etkili olan bir lazer yöntemidir. 
 • İpl lazer epilasyon: Son dönemlerde ilerleyen teknoloji ile dermatolojiye kazandırılan en büyük yeniliklerden birisi ve lazer epilasyon yöntemlerinden birisi de IPL lazer cihazlarıdır.
  Bu lazer cihazıyla bilgisayar kontrollü ışık tedavisi uygulanmaktadır. Bu yöntemde her hastanın problemine göre ayrı dalga boylarında ışık atımları sağlanmaktadır.
  Uygulama yapılacak hastanın cildine, bir uygulama yöntemi belirlenir ve seanslar şeklinde uygulanır.
  İşlem yapılacak bölge, önce soğutularak kimi zaman da lokal anestezik kremler kullanılarak uyuşturulur ve bir müddet soğuk jel sürülerek  uygulama gerçekleştirilir. İşlem bitince bölge yeniden soğutulur. İşlem sırasında gözler korunur.
  Öncesinde soğutma bazen de lokal anestezik kremler kullanıldıktan bir süre sonra soğuk jel sürülerek uygulama yapılır.  İşlemden sonra bölge tekrar soğutulur. Uygulama sırasında gözler korunur.

[reklam id=1]

IPL  lazer epilasyonun kullanıldığı yerler:
-Anti –aging (cilt gençleştirme)
-Cilt çatlakları, siğil ve yara izleri
-Akne vulgaris
-Epilasyon
-Varis, hemanjiom, telenjektazi gibi damar hastalıklarının tedavileri
-Diskromi, çil, hiperpigmentasyon  gibi cilt lekelerinin giderilmesi
-Rosacea (Gül hastalığı)
-Dövmelerin silinmesi
-Vitiligo (ciltte bölgesel olarak hipopigmentasyon)
-Sedef hastalığı
-Atopik ve seboreik dermatit gibi rahatsızlıklar

 • ND Lazer Epilasyon: Dalga boyu 1064 nm olan lazer epilasyon cihaz tipidir. Epilasyonda asıl yok edilmek istenen kıl kökündeki doğurgan hücreler olduğundan, lazer ışınlarının ilk önce buraya temas etmesi gerekir. Nd YAG lazer, melanin hücrelerinin yoğun olduğu epidermo-dermal birleşme hattını aştıktan sonra etkisini alt cilt katmanında gösterir. Çıkış gücü yüksek bu lazerle hem kıl köküne yeterince yüksek güçle ulaşılarak istenmeyen tüyler yok edilir, hem de  deriye verileck zarar en alt düzeye iner.
  Nd YAG lazer sistemi, 4-5 mm kalınlığa kadar varis tedavisinde, hem de cilt altı kolajen üretimini uyararak kırışıklık tedavisinde kullanılır. Lekelenme ve cilt yanığı gibi komplikasyon olasılığı bu lazer tipinde oldukça düşüktür
 • Ruby Lazer Epilasyon: Yenilikçi lazer epilasyon yöntemleri denilince akla gelenlerden bir diğeri de Ruby Lazer Epilasyon’dur.
  Ruby Lazer Epilasyon cihazları, epilasyon amaçlı kullanılan en eski tip cihazlardır. İnce ve açık renkli kıllarda en etkili ve kesin çözüm olarak bilinen Ruby lazer epilasyon cihazları, koyu renk ciltlerde ve bronz ciltlerde lazer epilasyon amaçlı kullanıldığında leke ve yanık oluşma riski yüksektir. Daha çok beyaz tenlilerde kullanılması uygundur. Ruby lazer 694 nm dalga boyunda koyu kırmızı renkte ışık üretir ve her atışta taradığı alan diğer lazer epilasyon cihazlarına göre daha küçüktür.

Lazer epilasyon sonrası dikkat edilmesi gerekenler:
Lazer epilasyon çeşitlerinden hangisini uyguluyor olursanız olun, işlem sonrası ağda veya diğer klasik yöntemlerde olduğu gibi pürüzsüz bir cilde sahip olamazsınız. Birkaç gün sonrasında tüylerinizde dökülmeler görebilirsiniz. Bu durum sizi endişelendirmesin. Lazer epilasyon işe yarıyor demektir. J Lazer epilasyonu yaptırdıktan sonra 6 saat, lazer epilasyon yaptırdığınız bölgenin suyla temasından kaçınınız. Ardından her duş esnasında, lazer epilasyon yaptırdığınız bölgelerinize lifle baskı uygulayın. Bastırarak lif ile ovmanız, tüylerinizin daha kolay dökülmesini sağlayacaktır. Lazer epilasyon uygulamasına başladığınız an itibari ile jilet, epilatör, ağda gibi klasik yöntemleri hayatınızdan çıkarmalısınız.