Lazer Epilasyonu Hakkında

tarafından
206
Lazer Epilasyonu Hakkında

Yıllar boyunca hem erkeklerin hem kadınların ortak sorunlarından biridir aşırı tüylenme. Bu konuda birçok yola başvuruluyor. Ağda, tıraş ve kimyasal tüy dökücü kremler… Fakat istenilen sonucu çoğu zaman alamayız. Bundan dolayı insanlar yeni yöntemlere başvurmaya başladılar. Bu durumda ise teknolojinin de katkısıyla lazer epilasyonu yöntemi ortaya çıktı. Peki lazer epilasyonu nedir?

Lazer Epilasyonu Hakkında 1

Lazer Epilasyonu Nedir?

Kontrollü dalga boylarında bazı ışık kaynakları ile aşırı gelen ve istenmeyen tüylerden kurtulmayı sağlayan yönteme lazer epilasyonu denir. Lazer epilasyonu diğer yöntemlere göre daha çok önemli ve üstün yanı vardır. Güvenli, hızlı, yan etkisi olmayan ve acı hissetmeden istenmeyen tüylerden kurtulmanıza yardımcı olarak bu yöntemler arasında diğerlerinden öne çıkmayı başarıyor.

[reklam id=1]

Lazer Epilasyonu Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyonu işlemi birkaç adımdan meydana geliyor. Öncelikle lazer epilasyonu işleminin yapılacağı ortam ve bölge temizlenir. Daha sonra işlemin yapılacağı bölgedeki kılların boyu kısaltılır ve jel sürülür. En son olarak ta kontrollü bir şekilde dalgalar gönderilerek kıl folikülleride ki kökler etkisiz hale getirilir.  İşlem birkaç saat içinde etki gösterir ve uygulandığı bölgede ki tüyleri hemen döker.

Lazer Epilasyonu Hakkında 2

Lazer Epilasyonu Ve Tedavisi

İstenmeyen tüylerden kurtulmanıza yardımcı olacak lazer epilasyonunun vücuda uygulanması kişinin bünyesine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Kişinin yaşı, genetiği, hormanal fonksiyonları gibi etkenler sayesinde vücutta oluşan tüylerin yapısında bulunmaktadır.

Lazer epilasyonu sayesinde aşırı uzayan kılların büyümesini yavaşlatacak ve zamanla durduracaktır. Vücudumuzda bazı istenmeyen tüylerin artması lazer epilasyonu tedavi sürecinin seanslarını artmasına neden olacaktır. Sadece tüy çoğunluğu değil tüy ve ten rengi de seans süresini etkileyecektir.

Lazer Epilasyonu Güvenli Mi?

Doğru bir şekilde uygulandığında kesinlikle güvenli bir işlemdir. Ayrıca işlemin yapıldığı cihazlar FDA onayı olduğundan kullanılmasında sakınca yoktur.

Lazer Epilasyonu Hakkında 3

Lazer Epilasyonu Kimlere Yapılmaz?

Bu işlem sırasıyla:

  • Kalp pili kullananlara
  • Sara hastalarına
  • Hamile kadınlara

uygulanmamalıdır.

Lazer Epilasyonu Ve Riskleri

Eğer cildiniz esmer veya bronz renkte ise bu işlem sırasında deriye rengini veren pigmentler etkilenecektir. Bu sebepten ötürü koyu renkli tenlerde teste girilip uygunluğu ölçülmelidir.