Lazerle Cilt Soyma

tarafından
6185
Lazerle Cilt Soyma

Lazerle Cilt Soyma
Cilt zaman içinde yorulduğunda; yüzeyindeki  sivilce, akne, leke, kızarıklık, ince kırışıklıklar, renk farklılıkları ve buna benzer yaşamsal izler çoğaldığında, onu tazelemek, yenilemek, canlandırmak gerekir. Bunun için elbette pek çok yol var. Ama cilt soyma, yapılacak en derinlemesine ve köklü revizyon olacaktır. Lazer uygulaması desteğiyle yapılan cilt soyma sayesinde, cildin en üstündeki yıpranmış katman atılarak, alttaki taze, pembe ve yeni katman ortaya çıkarılmaktadır. Adeta yeniden doğan cilt, kişiye aynı zamanda psikolojik bir rahatlama ve mutluluk hissi de verecektir. Cilt soyma işleminde en çok mikro lazer denilen yöntem uygulanır.

Lazerle-Cilt-Soyma1

Lazerle Cilt Soyma İşlemi Kimlere Yapılır

Cilde gömülü şekilde oluşan sivilceler, iyileşse bile cilt yüzeyinde çukurumsu izler bırakırlar. Bu izleri yok etmenin en iyi yolu lazerle cilt soymadır. Ancak akneli ciltler için önerilmeyen bir yöntemdir. Kırmızılık, çukur, leke gibi izler içinse ideal bir çözümdür. Cildinin zaman içinde yıprandığını gören ve cildinin gençleşmesini isteyen  herkes bu işlemi yaptırabilir.

Lazerle Cilt Soyma Nasıl Yapılır

Hasta, mikro lazer işlemi önerilmeden önce, bir cilt uzmanınca muayene edilmeli ve cilt analizi yapılmalıdır. Cilt uzmanının vereceği onaya neticesinde cilt soyma işlemi yaptırılmalıdır.

İşlem öncesi bölgeye anestezi uygulanır; zira mikro lazer acı veren bir işlemdir. Daha sonra lazer ışınları aracılığıyla cilde ısı verilir. Bu ısı sayesinde üst deri yumuşayarak soyulur. Mikro lazer yönteminde cilt soyma işlemi  buharlaştırma yöntemi ile yapılır. Cilt yapısı ve durumuna göre 3 ila 5 seans arası cilt soyma işlemi yapılır. Seans aralıklarına cilt uzmanı karar verir.

[reklam id=1]

Lazerle cilt soyma işleminden sonra en üstteki tabaka atıldığı için taptaze ve yeni bir cilde kavuşulur. Yaklaşık 10 gün içinde ciltteki değişimler açıkça görülür. İşlem yaklaşık 1 saat gibi kısa bir sürede tamamlandığı için ertesi gün işe gidebilir, normal hayat düzeninize devam edebilirsiniz.

Akne izlerinden arta kalan minik çukurlar, ince kırışıklıklar, leke ve kızarıklıklar yok olduğu için, işlem sonrası duru ve gençleşmiş bir ifadeye kavuşursunuz.Lazerle-Cilt-Soyma3

Lazerle Cilt Soyma Sonrası Yapılması Gerekenler

Soyma işleminden sonra cilt yüzeyindeki hassaslık en üst seviyede olacağından, çok sıcak ve çok soğuk ısıdan, ağır makyajdan, kimyasallardan, medikal olmayan sıradan krem ve nemlendiricilerden, yoğun güneş ışığından, ten temasından kaçınılmalıdır. 1 ay süreyle güneş koruyucu kreminizi her gün düzenli olarak kullanmalısınız.

Lazerle-Cilt-Soyma2

Lazerle Cilt Soyma Fiyatları: Sorunun içeriğine (Sivilce izi, leke izi, kırışıklık, ton farkı vb.gibi), işlemin yapıldığı merkeze, cilt yapısına ve durumuna göre fiyatlandırma da değişkenlik gösterir. Ancak güvenilir ve bilinirliği fazla olan bir klinikte yahut güzellik merkezinde yaptırılacak  lazerle cilt soyma işlemi aşağı yukarı 350 TL ile 1000 TL arasında  fiyatlandırılır.