Lazerli ve Klasik Liposuction

tarafından
207
Lazerli ve Klasik Liposuction

Fazla kilolarından şikayetçi olup diyetle ve sporla istediği sonucu elde edemeyenler için alternatif bir yol var: lazerli ve klasik liposuction

Lazerli ve Klasik Liposuction 1

Klasikleşen Yöntem

Klasikleşen yöntem, Lazerle yapılan yönteme göre daha eski bir yöntemdir. Genel anestezi uygulanarak yağların alındığı, bıçak kullanılan bir yöntemdir. Hastanın yaşı, kilosu, vücut tipi, cinsiyeti, varsa hastalıkları dikkate alınarak, alınacak yağ miktarı belirlenir.

Fakat klasikleşen yöntemde, Lazerle yapılan yönteme göre daha az miktarda yağ alınabilmektedir. Ve vücuttaki yağların dağılımında farklılıklar görülür. İşlem sırasında hastanın kan kaybı yaşaması sebebiyle, hastaya kan nakli de yapılır. İyileşme süresi 1 aydır. Morarma, ağrı, ödem; lazerli yönteme göre daha fazla görülmektedir.

[reklam id=1]

Lazerle Yapılan Yöntem

Lazerle yapılan yöntemde ise genel anestezi, yalnızca büyük bölgelerde yapılırken; küçük bölgeler için lokal anestezi uygulanır.

Belirlenen yağlı bölgeye 1-2mm’lik bir kesik açılır. Açılan kesikten kanüller sokulur. Katı halde bölgede bulunan yağlar parçalanarak sıvı hale dönüştürülür, ardında alınır. İyileşme süresi ise 10 gündür. Hastada kanama olmadığı için klasikleşen yöntemin aksine, bu yöntemde kan verilmesine ihtiyaç yoktur. İşlem sonrası ise morarma ve ödem daha az görülür.

Lazerli ve Klasik Liposuction 2

İşlem Sonrası

İşlemden sonra 3-4 ay korse kullanılmalıdır. Bu yöntemle 4-5 beden ve 15-20cm’e kadar incelme elde edilebilir. Ayrıca ciltteki kolajen yapı kuvvetlendirildiği için yağ alımı sonrası vücutta sarkma yaşanmaz, ciltte sıkılaşma sağlanır.Lazer enerjisinin ısıya dönüşmesi, deri altındaki bu kolajen adı verilen proteinin aktive edilerek sıkılaşmayı sağlamasını kolaylaştırır.

Kolajenin sıkılaşma etkisi ise, işlemden sonra 6 aya kadar devam eder. Klasikleşen yöntemde ise yağlarda azalma görülür; fakat cilt kendini toparlayamadığı için sarkmalar oluşur. Bu da istenilen sonucu vermez. Lazerle yapılan yöntemde, yağ dağılımında da farklılıklar gözlenmez. Her iki yöntemin çok yaygın olması, işlemi yaptırma olanağını arttırırken işlem fiyatları, yapılan merkeze göre farklılıklar gösterir.