Limonun Yüze Faydaları Nelerdir?

tarafından
925
Limonun Yüze Faydaları Nelerdir?

Yüze limon sürmek gözenekleri temizler cildi ferahlatır ve kendine getirir. Ama yüzde limonu kullanmak için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar var. Limonun en belirgin özelliğinin yüzdeki yağları yok etmesidir. Bu yüzden yüzünüz için limon kullanırken cilt tipinizin yağlı mı yoksa kuru mu olduğunu bilmeniz gerekir. Tabiki yağlı ciltler için çok fayda sağlayacaktır.

Limonun Yüze Faydaları Nelerdir? 1

Fakat kuru ciltler için problemler ortaya çıkarabilir. Kuru ciltlerde kimin uygulandığı zaman aşırı kuruma sonucu pullanma, kızarıklık, soyulma görülebilir.  Bu yüzden kuru cilde sahip kişiler limonu direkt yüzüne uygulamak yerine bal, yoğurt gibi cildinize iyi gelecek malzemelerle karışım hazırlayarak uygulayabilirsiniz. Limon yağları yok ettiği gibi güneş lekelerini, sivilce ve akneleri de yok etmektedir.

Limonun bu mucizevi etkisini cildinizde sağlamak istiyorsanız bu biraz zaman alabilir. Limonun etkisi hemen görülmeyecektir. Eğer iyi sonuçlar elde etmek istiyorsanız sabırlı olmalısınız. Düzenli kullanımın ardından en az 6 hafta sonra etkisini görmüş olacaksınız.

[reklam id=1]

Yüzde oluşan lekeler için:

Limonun içerisinde bulundurduğu sitrik asit cildinizdeki lekeleri yok ederek cildinizin yenilenmesini sağlar. En etkili yöntem olarak bilinen yüze limon sürmek, Düzenli olarak uygulanırsa ciddi oranda sonuç sağlayacaktır.

Çok yağlı ciltler için:

Çok fazla yapılanan bir cilde sahipseniz ve bu sizi çok rahatsız ediyorsa, limonun faydalarından yararlanmanız mümkün. Bunun için limonu yüzünüze rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Limon ciltteki yağı yok eder ve yağın dengelenmesine yardımcı olur.

Limonun Yüze Faydaları Nelerdir? 2

Limon içerdiği beden amacıyla yararlı asit miktarı ve ph sayısal değeri ile nerdeyse binlerce senedir insanoğlu doğrulusunda natürel bir deva ve güzellik kaynağı olarak kabul edilen bir gıdadır. C vitamini denildiğinde akla ilk gelen gıda olan limon bedenin gerektiğince gereksinim duyduğu aynı vakitte natürel bir antioksidan ve bakteri yok edicidir.

Limon suyunu yüzünüzde, bilhassa burun bölgesinde meydana gelen kara noktalardan kurtulmak amacıyla de kullanabilirsiniz. Bunun amacıyla gece yatmadan evvelce kara noktaların üstüne bir oran limon suyu sürün ve sabah kalktığınızda yüzünüzü soğuk suyla yıkayın. Bu prosedürü kara noktalar geçinceye kadar tekrarlayın.

Limonun Cilde Faydaları

Limonun cilt bakım malzemeleri gibi rahatlıkla kullanılabileceğini bilmeniz gerekir. Maskelerden tutunda kozmetik bir üründen süregelen olarak kullanılabilir. Bunun en mühim sebebi limonun hem genel sıhhat hem de cilt sağlığı amacıyla yararlı olan vitaminler, mineraller ve bileşenler içeriyor olmasıdır.

Limonun içerdiği yiyeceklerin cilt sağlığı yönünden en mühim özelliği, ortamında çok etkili antioksidanlar olması ve başta cilt kanseri olmak üzere çoğu cilt hastalığına engel olmasıdır.

Limonun Yüze Faydaları Nelerdir? 3

Yaşlılığa bağlı olarak cildin deforme olmasını engellemesi, pis hava ve iş ortamlarından zarar gören hasar görmüş ciltleri onarma özelliği, cildin maruz kaldığı alerjik ve enfeksiyon hastalıklarını gidermesi ve buna benzer çoğu özelliği limonun içerdiği antioksidanlar yardımıyla başarmaktadır. Limon bunun için en değerli meyveler arasında yer almaktadır.

Yüze Limon Sürmenin Zararları Nelerdir?

Yüzünüze çok oranda limon sürmek bazı cilt hastalıklarının ve cilt bozukluklarının meydana çıkmasına neden olabilir. Ancak bu gibi durumlar, limonun aşırı kullanımı söz hususu olması halinde geçerli olmaktadır. Buna bağlı olarak normal düzeyde limon kullanımının yüz ve cilt sağlığı yönünden rastgele bir zararının bulunmadığını açıkça belirtmek isteriz.

Son derece zararsız bir şekilde limon suyu maskesini yapabilirsiniz. Yüzünüzde bulunan lekelerden kısa sürede kurtulabilirsiniz. Sadece burada dikkat etmeniz gereken noktalardan biri ise cildinizi tam olarak tanımaktan geçmektedir. Cildini iyi tanıyan biri verimli bir şekilde bu maskeyi kullanabilir.