Madecassol Krem

tarafından
1368
Madecassol Krem

Madecassol merhem günümüzde en çok adı duyulan kremler arasında yer alıyor. Yaralanma, yanma, çatlama gibi ciddi cilt sorunlarının çözümünde kullanılabilen madecassol krem, her yaştan herkes tarafından kullanılabilir.

Gebelik dönemi ve emzirme döneminde kullanılabilen bu pomad, açık yara ya da yanıkların üzerine direkt uygulanabilir.

Madecassol Krem 1

Madecassol pomad, kaza nedeni ile oluşan cilt yanıkları ve yaralanmalarının tedavisinde kullanılabilir. Çok şiddetli olmayan yaralanmalar ve yanıklar için düzenli kullanımda etkili olan bu krem, aynı zamanda yanlış kozmetik ürünlerin kullanımı sonrasında ortaya çıkan cilt yaraları içinde kullanılır.

Pomad, krem, merhem olarak farklı isimlerde adlandırılan bu ürün, gebelerde ve emziren annelerde de güvenle kullanılabilir. Centella asiatica ekstresi etken maddesi olan bu ürünün kullanımından önce kullacak olan kişinin bu maddeye karşı alerjisi ya da hassasiyeti mutlaka test edilmelidir.

[reklam id=1]

Test edilmeden kullanılan madecassol kremler, hastanın yaralarının iyileşmesinden çok daha fazla ilerlemesine neden olabilir.

Madecassol Krem Nedir?

Madecassol krem açık yaralar ve yanıkların tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Bu özel kremin en sık kullanıldığı yerler;

  • Yüzeysel 1. ve 2. derece yanıklar: Her hangi bir kaza nedeni ile oluşan su yanığı ya da ateş yanıkları.
  • Soğuk nedeniyle oluşan çatlaklar: Özellikle ayak topuklarında ve ellerde oluşan çatlaklar.
  • Yatalak hastaların yatakla temasından vücut bölgesinde oluşan yaralar: Genelde sırt ve bacak bölgelerinde yer alan büyüklü küçüklü yara öbekleri.
  • Çeşitli kozmetik ürünlerin oluşturduğu yaralar ve lekeler: Bilinçsiz makyaj malzemesi kullanan ya da kalitesiz ürün kullananlarda oluşan leke ve yaralar.
  • Karın çatlakları, meme başı çatlakları ve yarıkları: Genelde hamilelik döneminde ortaya çıkan bu çatlakların tedavisinde madecassol krem güvenle kullanılabilir.
  • Genital bölge yırtılmaları, sünnet yaraları: Farklı nedenler ile olşabilen bu yaralanmaların tedavisinde daha çabuk yaranın iyileşmesi ve acının azalması için kullanılabilir.
  • Madecassol merhem ne işe yarar, sorusunu merak edenler için kısaca yukarıdaki bilgileri verdik. Bu bilgiler ışığında siz de gerekli olduğunda bu özel kremi kullanabilirsiniz.

Madecassol Krem Nedir?

Madecassol Krem Fiyatı

Madecassol nedir sorusunun cevabını verdikten sonra kısaca ürünün fiyatı hakkında da bilgi vermek istiyoruz. Eczanelerde normal reçete ile satılan bu krem, 10 mg/1 g 40 g, ebatında satılıyor. Genel olarak fiyatı 7,99 TL olarak belirlenen bu kremi farklı eczanelerde değişik fiyatlar ile bulabilirsiniz.

Ancak piyasa fiyatı genelde bu şekildedir ve çok fazla bir sapma görülmez. Yanık, yaralanma gibi olaylarda ilk akla gelen kremlerden birisi olan Madecassol, içeriğindeki özel maddeler sayesinde kısa sürede tedavi sağlar.

Madecassol krem gebelik döneminde kullanılabilen bir kremdir. Bu nedenle bu süreçte kilo alımına bağlı ortaya çıkan vücut çatlaklarının ilerlememesi için doktor kontrolünde kullanılabilir. Eğer bu dönemde meme uçlarında da çatlama meydana geldiyse bunun içinde aynı şekilde kremi kullanabilirsiniz.

Madecassol Krem Fiyatı

 

Emziren annelerin sıklıkla karşılaştığı meme çatlarının etkili şekilde çözümünü sağlar. Her bebek emzirmekten sonra kullanılabilen bu özel krem, bir sonraki bebek emzirmeye kadar memede kalabilir. Ancak bebeği emzirmeden önce mutlaka meme ucunun çok iyi temizlenmesini sağlayın.

Ayak topuklarında oluşan çatlaklar, kişinin yürümesini, ayakta durmasını çok zorlar. Bu zorlanmaların önüne geçmek için düzenli olarak madecassol pomad kullanılabilir. Bu kremin uygulanması ile yumuşayan topuklar, zamanla kendine gelip çatlamalar kendi kendine iyileşecektir.

Özellikle yeni çatlamaya başlayan topuklar ve eller için önlem olması açısından çok etklidir. Bu etkinin uzun sürmesi için iyileşme sağlandıktan sonra da kremin kullanımına devam etmek gerekir.