Madecassol Kremi Kullanımı ve Faydaları

tarafından
1541
Madecassol Kremi Kullanımı ve Faydaları

Madecassol krem, piyasada en sık kullanılan yara ve yanık kremlerinden birisidir. İçeriğindeki doğal maddeler sayesinde cilde zarar vermeden onarım sağlayan bu krem, doktor tarafından sıkça hastalarına önerilir. Farklı nedenler ile ortaya çıkan cilt yaraları, cilt yanıkları, cilt çatlakları ve lekelerinin düzelmesinde etkili olan Madecassol krem, hamileler ve emziren anneler tarafından da kullanılma özelliğine sahiptir.

Madecassol Kremi Kullanımı ve Faydaları 1

Madecassol kremi, her yaştan, herkes tarafından kullanılabilen özelliklere sahiptir. İçeriğinde çok fazla kimyasal bulunmayan bu krem, yaraların iyileştirilmesinde etkili şekilde kullanılabilir. Açık yaralar için Madecaasol krem kullanımında yara üzerine uygulama yapılmaması gerekir.

Açık ara ya da yanıklarda bu tür uygulamalar yaranın daha derinleşmesine, sulanmasına neden olabilir. Oysa iyileşme için yaranın sulanmasından çok kuruması gerekir. Kurumayan yaralar daha zor iyileşme gösterir. Aynı durum yanıklar için de geçerlidir.

[reklam id=1]

Derin yanıklarda kremin yanık alanına uygulanmaması gerekir. Bu uygulamada aynı şekilde yanığın yayılması ve daha uzun sürede iyileşmesine neden olabilir.

Kremin kullanımından önce Madecassol prospektüs kağıdında yazanların iyi okunması ve değerlendirilmesi gerekir. Yapılan bu değerlendirmelere göre kullanırken dikkat edilmesi gerekenler ve kullanımda beklenmeyen etkiler daha iyi belirlenir. Krem kutusunun içinde yer alan prospektüste krem ile ilgili, içeriği, kullanım şekli, faydaları, yan etkileri gibi bilgilere yer verilir. Bu bilgilerin ilk kullanım öncesinde mutlaka gözden geçirilmesinde fayda vardır.

Madecassol Kremi Kullanımı ve Faydaları 2

Madecassol kremin faydalarını maddeler halinde sıralayacak olursak;

  • Küçük operasyonlar, ameliyatlar nedeni ile oluşan cilt yaraları ve yırtılmalarının daha çabuk iyileşmesinde, kilo alımı, hamilelik gibi nedenler ile oluşan vücut çatlaklarının toparlanmasında kullanılabilir.
  • Doğum sonrasında sürekli emen bebeklerin neden olduğu annelerdeki göğüs ucu çatlakları için bu krem kullanılabilir. Bebeklerin emzirilmesinden hemen sonra temiz göğüs ucuna sürülen krem, yeniden bebek beslenmesi yapılana kadar sürüldüğü yerde kalabilir. Ancak bebeğin yeniden beslenmesinden önce bölgenin güzelce temizlenmesi gerekir.
  • Ergenlik döneminde daha sık görülen sivilceler ve bu sivilcelerin neden olduğu lekelerin tedavisinde kullanılabilir.
  • Kırmızı ve pembemsi olan bu lekeler eğer önlem alınmazsa kahverengi lekelere neden olabilir.
  • Soğuk ya da cilt kuruluğu nedeni ile el ve ayaklarda ortaya çıkan çatlakların tedavi edilmesinde bu krem kullanılabilir. Düzenli kullanım ile daha yumuşak eller ve daha yumuşak ayaklara sahip olabilirsiniz.
  • Kuru olan cildin nemlenmesinde etkili şekilde kullanılabilir. Aşırı hassas ve kuru ciltlerde nemlendirmek için düzenli bir şekilde bu krem kullanılabilir. Ancak günde 1 ya da 2 kereden fazla sürülmemesi gerekir.
  • Kremin hazırlanmasında ana madde olarak kullanılan bitkinin hoş kokusunu alan krem, sürüldüğünde vücuda hoş bir koku yayar. Düzenli kullanımda bu koku kalıcı olarak vücutta oluşur ve her zaman cildin çok hoş kokmasını sağlar.
  • Dudak üzerinde ve kenarında çıkan can cakıcı uçukların tedavisinde kullanılabilir. Kısa sürede uçukların iyileşmesinde etkili olabildiği gibi yeniden çıkmalarını da önleme özelliği vardır.

Madecassol kremden çatlaklar ve izlere tam verim alabilmek için en az 1 ay kadar düzenli kullanmak gerekir. Bu kullanım sırasında başka dikkat edimesi gereken maddeler varsa doktorunuza danışarak bunlara da dikkat etmeniz gerekebilir.

Madecassol Kremi Kullanımı ve Faydaları 3

Madecassol kremi tek başına kullanabileceğiniz gibi karışım olarak da kullanabilirsiniz. Özel karışım hazırlamak için başka cilt kremlerinden ve doğal malzemelerden yararlanabilirsiniz. El, ayak, yüz, karın, göğüs ya da basen bölgeleri için farklı içeriklerde hazırlanabilen bu karışımları da aşırıya kaçmadan haftada ayda 1 ya da 2 kere uygulayabilirsiniz.