Daha Genç Gösteren 10 Makyaj Hileleri

tarafından
1749
Daha Genç Gösteren 10 Makyaj Hileleri

Daha Genç Gösteren 10 Makyaj Hileleri

Makyaj kadınların hayatında oldukça önemli bir yere sahiptir. Birçok kadın makyaj sayesinde güzelliğine güzellik katarken, aynı zamanda ufak tefek kusurlarını da kapatabilmektedir. Üstelik, kadınlar yaptıkları makyaj sayesinde, doğal bir cilt bakımı da uygulamış olurlar.

Yaş ilerledikçe maalesef cildin su dengesi bozulur ve ufak tefek kırışıklıklar belirmeye başlar. Makyaj iyi bir kırışıklık giderici olduğu kadar iyi bir kamufle edicidir de. Makyaj yaparak yıllara meydan okumak mümkündür. Elbette bunun için birtakım makyaj hilelerine başvurmak gerekir. İşte size bilmediğiniz makyaj hileleri;

 1. Makyaj yapılmadan önce cildin mutlaka temizlenmesi gerekir. Temizlenmeyen bir cilde yapılan makyaj, genç göstermek bir yana, ciltte lekelere sebebiyet verir. Lekeli bir cilt ise sizi daha yaşlı gösterebilir.
  makyaj-nasil-temizlenir-1
 2. Fondöten seçimi çok önemlidir. Genellikle sarı renk tonlarını seçmek size genö bir görünüm verecektir. Çünkü sarı tonlarındaki fondötenler cildin daha sıcak gözükmesini sağlayarak dinamik bir görünüm sağlar. Böylelikle daha genç gözükürsünüz.
 3. Yine fondöten sürerken hafif nemli bir sünger kullanmak gerekir. Fondöteni bir kerede değil, az az sürmeli ve bölgesel bir şekilde ilerlemelisiniz. Her defasında süngerle cildinize yedirin.
 4. Mümkün olduğunca toz ürünler kullanmayın. Toz ürünler cildinizi yaşlı gösterecektir. Genellikle bir fırça kullanımı gerektirmeyen kremler, jeller ve likit ürünleri tercih edin.
 5. Hiçbir şey, toz ürünler kadar cildinizi yaşlı gösteremez. Genellikle bir fırça kullanımı gerektirmeyen kremler, jeller ve likit ürünleri tercih edin.
  [reklam id=1]
 6. Kadınlar yıllar ilerledikçe yüzlerinden kilo kaybederler. Bu durum kadınların yüzlerinde kemikli bir görünüme yol açar. Özellikle elmacık kemikleri belirginleşir. Bu yüzde makyajın doğru uygulanması halinde büyük bir avatajdır. Aksi durumda hatalı yapılan bir makyaj neticesinde yaşlı görünmek işten bile değildir. Yüz kemikleri sivri kadınların allıklarını bu sivri noktalara uygulaması gerekmektedir.
 7. Kirpikler yüzün görünüm açısından önemli yerlerinden biridir. Sağlıklı ve bakımlı kirpikler doğal ve genç bir görünüm sunar. Doğru bir şekilde yukarı doğru kıvrılmış kirpikler gözlerinizi daha büyük, bakışlarınızı daha parlak ve genç gösterecektir.
  kirpik-bakımı
 8. Kadınlar maskara kullanırken kirpiklerini daha kalınlaştırmak gibi bir hayata düşerler. Aslında kirpikler kalınlaştıkça düzleşirler. Bun nedenle maskara kullanımındaki amaç kirpikleri kalınlaştırıp düzleştirmek değil, uzatmak ve kıvırmak olmalıdır.
 9. Makyaj hileleri burun, kapatıcıların uygulanması gereken yerlerden biri de burun ve çevresidir. Çünkü burun genel anlamda lekelere ve küçük cilt kabarmalarına yağlı yapısından dolayı çok yatkındır. Bu sebeple burun ve çevresi için kaliteli bir kapatıcı kullanmak gerekir. Yüzünüzle uygun tonlarda olmayan burun kapatıcıları sizi daha yaşlı gösterir.
 10. Göz makyajı hileleri, göz makyajınızı yapmadan önce mutlaka bir astar kullanın. Gözler kırışıklıkların en belirgin olarak farkedildiği yerdir. Bu nedenle bu adım atlanmamalıdır. Yalnız miktarına dikkat etmek gerekir çünkü fazla kullanıldığında far ile birlikte kötü bir görünüm verebilir.

göz-çevresi-bakımı2