Makyajsız Doğal Güzelliğin Püf Noktaları

tarafından
255
Makyajsız Doğal Güzelliğin Püf Noktaları

Kadınların genellikle çok kullandığı ve hep çantasında bulundurduğu makyaj bazen kadınların kurtarıcısıdır. Fakat güzelliğin olmazsa olmazımıdır. Öyle mi sanılır? Dürüst olalım ve bunu kendimize açıklayalım isterseniz. Aslında yaratan çok güzel yaratmıştır ve güzellik için makyaj ihtiyaç değildir.

Makyajsız Doğal Güzelliğin Püf Noktaları 1

Bunları yaptığınız sürece doğal güzelliğiniz göz kamaştıracak. Unutmayın çirkin kadın yoktur bakımsız kadın vardır. Herkes kendi değerini kendi verir. Siz kendinize değer verirseniz herkes size değer verir.

[reklam id=1]

Doğal güzelliğin sırları

 • Bakışlarınızın ön plana çıkmasını sağlayan kaşlarınız güzel alınmış ve taranmış olmak üzere güzel şekil verilmiş olmalıdır. Kaşlar yüz güzelliğinin en önemli parçalarından birisidir.
 • Sivilce ve siyah noktalardan temizlenmiş pürüzsüz, temiz ve sağlıklı bir yüz makyajsızda çok güzeldir. Hatta makyaja hiç gerek duymayan doğal bir güzelliği vardır. Bu yüzden siyah noktalardan ve sivilcelerden kurtulmak gerekiyor.
 • Bunun için doğal ve kaliteli kürler alıp kullanabilirsiniz. Ya da bu kürleri doğal yollarla kendinizde yapabilirsiniz. Ne olursa olsun cilt bakımını asla ihmal etmeyiniz.
 • Ciltte sıkılaştırıcı özelliği olduğu gibi şişliklerin azalmasını sağlayan soğuk sudan yardım almayı da unutmamak gerekir. Üstelik cildiniz kendine gelir. Güne daha canlı ve zinde başlarsınız.
 • Cildinizde daha canlı bir görünüm elde etmek ve ölü derileri arındırmak için haftada bir peeling yapabilirsiniz. En önemli kural temiz bir cilttir.

Makyajsız Doğal Güzelliğin Püf Noktaları 2

 • Rimel gibi kimyasal kozmetiklerin aksine kirpiklerinizin rimellemekten daha kıvrık ve gür görünmesini sağlamanın da bir yolu var. Bunun için bir kulak çubuğuna vazelin sürüp kirpiklerinize uygulamanız yeterlidir. Kirpiklerinizi canlandırmak ve etkileyici gözlere sahip olmak aslında bu kadar kolay hem doğal ve zararsız bir yöntemdir.
 • Gülümsemek aslında altın kuraldır. Gülümsemenin uğramadığı bir yüz asla güzel olamaz.
 • Gülümsemenin de tabii ki önemli kuralları vardır. Sağlıklı ve parlak bir gülümseme ağız bakımından geçiyor. Ağız bakımını asla ihmal etmeyin ve bembeyaz dişlere sahip olmak için doğal yollara başvurabilirsiniz. Limona biraz karbonat katıp dişlerinizi fırçalayabilirsiniz mesela. Ya da diş beyazlatıcı macunlardan da yardım alabilirsiniz. Tercih sizin.
 • Güneşin zararlarından korunarak yaşlanma belirtilerinden uzaklaşmak için SPF içeren nemlendirici kremler kullanabilirsiniz ya da daha doğal yöntemler uygulayabilirsiniz. Hem cildiniz yumuşacık olsun. Gece yatarken cildinizi nemlendirmeniz sabah yumuşacık bir ciltle uyanmanızı sağlar.
 • Cildin yenilenmesi ve kendini onarması için ve güzelliğiniz için günde en az 7 saat uyku gereklidir.

Makyajsız Doğal Güzelliğin Püf Noktaları 3

 • Güzel ve canlı renklerde ki dudaklarınızla dikkatleri çekebilirsiniz. Bunun için peeling yapmayı deneyebilirsiniz. Ölü derilerden arınmanın bir yolu da haftada bir kez kuru bir diş fırçası ile dudaklarınızı fırçalamaktır. Böylece daha canlı renkte dudaklara sahip olabilirsiniz. Bir de dudaklarınızı nemlendirmeye özen göstermelisiniz. Dudak koruyucu kullanmakta parlaklık ve canlı bir görünüm sağlar. Eğer nemlendirici bulamazsanız vazelin de işinizi görecektir.
 • Özen gösterilen bir saç, güzelliğinize güzellik katar.
 • Işıltılı bir cilt, taze ve doğal bir güzellik için sağlıklı ve düzenli beslenmenin yeri de büyüktür. Meyve ve sebzeler hayatınızda biraz daha yer açın.
 • Son olarak doğal bir canlılık kazanmak için bol bol su içmelisiniz. Böylece vücudunuz daha iyi nemlenir. Daha canlı ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak için günde en az 1,5 litre su içmelisiniz. Hem daha pürüzsüz bir cildiniz olur.

‘’  Doğal bir güzellik için makyajdan uzak durmak faydanıza olur. Böylece yaşlandıkça çirkinleşmezsiniz. ‘’