Mangalda Kanat Sosu Tarifi

tarafından
2656
Mangalda Kanat Sosu Tarifi

Herkesin severek tükettiği bir yemek olan tavuk mangal sosu ile muhteşem bir lezzet olarak karşınıza çıkıyor. Mangal yapmadan önce mutlaka tavuk sosu hazırlayarak daha nefis tatlar elde edebilirsiniz. Tavuklar için çeşit boldur ve bunlardan birsi olan kanat için kanat sosu nasıl yapılır? Sorusunun cevabını vereceğiz.

Mangalda kanat yapmak için mutlaka mangal sosu nasıl yapılır? Bilmek gerekir. Mangalda ızgara için yapılacak olan ızgara sosu yemeğinize ayrıca bir tat ve eşsiz bir koku verir. Izgara tavuk sosu nasıl yapılır? Mangal tavuk terbiyesi nasıl olur? Ve ızgara tavuk terbiyesi nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını aşağıda bulacaksınız.

Tavuk sosu tarifi ızgara yardımıyla son derece sizi doyuran ve vazgeçemeyeceğiniz yemekler arasında yerini alacaktır. Izgara tavuk sosu tarifleri herkes tarafında kolaylıkla yapılabilir ve sonuçları oldukça muhteşemdir. Tavuk mangal terbiyesi özenli ve güzel bir şekilde yapılarak terbiye edilen et pişirilmelidir.

Mangal eti nasıl hazırlanır? Mangal eti için önceden alınan et güzelce yıkanmalı ve temizlenmelidir ve sosa bulanmaya hazırlanmalıdır. Mangal nasıl yapılır? Kömür veya odun yardımıyla yakılan mangal içerisine ızgaralık soslu tavukları koyularak güzel bir mangal yapılır. Mangal nasıl yapılır? Sorusunun cevabını ayrıca aşağıda ayrıntılı şekilde anlatacağım.

[reklam id=1]

Tavuk Eti Sosları İçin Malzemeler

 • 1 Yemek Kaşığı Salça
 • 1 Yemek kaşığı Yağ
 • Yarım Yemek kaşığı Yoğurt
 • Az miktarda Tuz
 • Yarım Çay bardağı Limon Suyu
 • Az miktarda Karabiber
 • 1 Çay kaşığı Pul Biber
 • 1 Diş Sarımsak

Izgaralık Tavuk Sosu Yapılışı

 1. Öncelikle salça ve yağ karıştırılarak içerisine yoğurt, tuz, karabiber ve limon suyu eklenir. 2. Karıştırıldıktan sonra içerisine pul biber ve sarımsak eklenerek ızgara tavuk terbiyesi yapımına geçilir.
 2. Izgaralık tavuklar sosa batırılarak ızgara sosları ile hazırlanmış etler yaklaşık 1 saat buzdolabında bekletilir.
 3. Ardından mangal yapımı başlar ve etler ızgara ile mangala koyularak etler pişirilir.