Maşalı Saç Modelleri

tarafından
441
Maşalı Saç Modelleri

Maşalı saç modelleri, kadınların en sevdiği ve beğendiği modellerden birisidir. Saçlara hacim ve enerji katan maşalı modelleri kuaföre gitmeden de evde uygulamak mümkün. Bunun için üretilmiş değişik marka, model ve işlevlerde maşalarla saçlarınızda irili ufaklı bukleler, sarmallar, lüleler oluşturabilirsiniz.

Bu bukleler saçın diplerinden uçlarına kadar olabildiği gibi sadece uç kısımlarına da uygulanabilir. Saçlara maşa ile bukle uyguladıktan sonra yumuşak bir spreyle bukleler sabitlenebilir.

Maşalı Saç Modelleri 1

Maşa saç modelleri sadece özel gün ve gecelerde değil, gündelik hayatın içinde de rahatlıkla kullanılabilecek modellerdir. Maşalı saç toplamadan kullanılabileceği gibi, topuz yapılarak da değişik bir form yakalanılabilir. Maşalı saç modelleri topuz yapmaya gayet elverişlidir. Maşa yapımı tekniğini bildikten sonra ince maşa saç modelleri ve kalın maşa saç modellerini uygulayabilirsiniz.

Maşa ile saç modelleri arşivi oldukça kalabalık. Hayal gücünüzü de işin içine katarak göz alıcı saç maşa modelleri üretebilirsiniz. Saç maşa modelleri nasıl yapılır sorusunun yanıtı içinse tazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

[reklam id=1]

Saça Maşa Nasıl Yapılır?

Maşa ile saç modelleri hususunda saç maşasının kalınlığı oldukça önemlidir. Maşa yapımında saçların kalın telli, ince telli, seyrek yahut gür oluşu mühim olduğu gibi, buklelerin kalınlığı da üzerinde durulması gereken bir noktadır. Kalın maşa ile daha gevşek ve iri, ince maşayla daha sık ve ince dalgalar elde edersiniz.

Saç maşa modellerinde değişik sarım teknikleri vardır. Her sarım tekniği ile farklı sonuçlar elde edersiniz. Saçlarınızı kalın tutamlara ayırın ve yassı bir şekilde maşaya dolayın. Bu sarım tekniğinde saç boyunun çok kısalmamasını da sağlamış olursunuz.  Daha sık ve dar kıvrımlar istiyorsanız, saç tutamını daha ince alın ve maşaya sarmadan evvel bükün ve o şekilde maşaya dolayın.

Maşalı Saç Modelleri 2

Saç maşa modelleri uygularken maşa klipsini doğru kullanmanız da önemlidir. Önce klipsi kaldırın, saç tutamını maşaya dolayın ve klipsi kapatın. Saç tutamını maşaya, klipsi açmadan dolamayın.

Ellerinizi yanmasını önlemek için elinize bir eldiven takabilirsiniz.

Maşa yapımı sırasında buklelerin dayanıklılığını artırmak için, her tutama sprey sıkabilirsiniz. Yahut şekillendirici köpük sürebilirsiniz. Saçlarınız ince telli ve çabuk sönen bir yapıdaysa maşadan önce köpük ve bukleleri yaptıktan sonra da saç spreyi kullanmanız, buklelerin daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır.

Maşalı Saç Modelleri 3

Saç buklelerini ne kadar yukarıdan sarmaya başlarsanız dayanıklılıkları da o oranda artacaktır.

Maşalı saç buklelerini henüz sıcakken ucundan tutup aşağı doğru çekerseniz buklelerin gevşediğini görebilirsiniz.

Daha kolay bir maşa yapımı arıyorsanız saçlarınız at kuyruğu yapın ve tutamlara ayırarak maşalayın. Maşalama işlemi bittikten sonra saçlarınız açın, parmaklarınızla saçlarınızı havalandırın ve sprey uygulayın.

Saçlarınız eğer dalgalı, kıvırcık yahut elektriklenmişse, maşa yapımı öncesinde önce düzleştirici ile düzleştirin, buklelerin oluşturulmasını sağlayacaktır.

Maşalı Saç Modelleri 4

Örgülü maşa saç modelleri de saçlarınızda son derece göz alıcı bir manzara oluşturur. Saçlarınızı maşaladıktan sonra başınızın çevresinde gevşekçe örerek topuz yapabilir yahut serbest bırakabilirsiniz. Örgü aralarına birkaç kır papatyası da takarsanız değmeyin keyfinize ve gelecek övgülere…

Maşalı Saç Modelleri 5