Mavi Siyah Saç Boyası

tarafından
1001
Mavi Siyah Saç Boyası

Mavi siyah saç rengi, kendine güvenen ve tarzı ile fark yaratmak isteyen bayanların çok hoşuna giden bir saç rengidir. Geçtiğimiz dönemlerde de pek çok ünlü bayanın saçlarında gördüğümüz bu renk hem sade hem de farklı olması yönü ile çok tercih ediliyor. Hemen hemen her zevke uygun şekilde tasarlanan ve uygulanan bu saç rengi, her yaştan bayanda hoş bir tarz yaratmak için kullanılabiliyor.

Mavi Siyah Saç Boyası

Mavi siyah saç rengi, siyahın en çok beğenilen tonlarından birisidir. Uygulama yöntemi ve mavinin tonlarına göre bazıları cesaret isteyen bu saç rengi, özellikle genç ve güçlü bayanların ilgisini çekiyor. Saçlarında yeni bir tarz yaratırken renginde çok fazla değişiklik yapmak istemeyen koyu renkli saça sahip olanlar tarafından çok tercih edilen mavi siyah saç rengi, hem kuaförde hem de evde hazırlanıp kolaylıkla uygulanabiliyor.

Hem koyu, hem açık renkli saçlara kolaylıkla uygulanan mavi siyah saç renginin uygulanmasından önce her hangi bir ekstra işlem yapılmaz. Bu özelliği ile açık renk tonlarında uygulanan boya öncesi açma işlemi yapılmadığı için saçlarda yıpranmaya neden olma ihtimali çok düşüktür.

[reklam id=1]

Mavi siyah saç rengini, mavi ve siyah tonunu karıştırıp saçlarınıza uygulayabilir ya da siyah renge boyadığınız saçlarınızın arasına hafif mavi tonlarında ışıltı katabilirsiniz. Her iki uygulamada da saçları modeli ve yapısı son derece önemlidir.

Mavi siyah saç rengi, her tür saç yapısına ve modeline uygundur. Açık tenli ve renkli gözlü bayanlarda harika sonuçlar yaratan bu renk, koyu renk gözlerde de gözlerin şeklinin ortaya çıkmasında etkilidir. Daha çok açık renkli saç boyaları için geçerli olan, hafif makyaj ile kullanılma şartı, mavi siyah saç rengi için de geçerlidir.

Günlük kullanımda bile hafif makyaj ile yüzün renklendirilmesi gereken mavi siyah saç rengi, gece davetlerinde de lacivert tonlarında bir makyaj ile desteklenebilir. Koyu renk makyaj ve kalın eyelineer ile desteklenerek kullanılan mavi siyah saç rengi, bayanları olduğundan daha cazibeli ve seksi gösterecektir.

Mavi Siyah Saç Boyası 1

Mavi siyah saç rengi genç kızların da çok hoşuna giden bir renk tonudur. Açık renklerde görülen kısa sürede saç diplerinin boya ihtiyacı, bu koyu renk için geçerli değildir. Açık renklere göre daha az saçların yıpranmasına neden olan mavi siyah saç rengi, bayanları daha genç ve daha bakımlı gösteren renk tonları arasındadır.

Mavi siyah saç renginin en önemli özelliklerinden birisi de rengin saçta uzun süre kalmasıdır. Kızıl ya da diğer siyah tonlarında genel olarak görülen yıkama sırasında boya akması, mavi siyah saç renginde çok fazla görülmez. Doğal saç renkleri ile uyumlu şekilde olan bu özel saç renginden başka renklere geçmek son derece kolaydır.

Mavi Siyah Saç Boyası 3

 

Mavi siyahtan açık renk bir saç rengine geçmek için ilk olarak saçlardaki boyanın akıtılmasını sağlayıp daha sonra açma işlemi yapılır. En son uygulanmak istenen saç rengine boyanan saçlar ikinci boyada tam rengini alacaktır.

Uygulanması pratik, kullanımı kolay olan mavi siyah saç rengini değişiklik yapmak istediğinizde siz de tercih edebilirsiniz. Sıra dışı bir renk tonu olan siyahın bu tonunu, yine sıra dışın bir saç modeli ile destekleyip tam uyum sağlayabilirsiniz.Mavi siyah ombre ya da balyaj uygulamalarında ombre renginin seçiminde kişinin göz rengi ve saç modeli ile uyumlu olmasına dikkat edilmesi gerekir.