Maya Maskesi

tarafından
41610
Maya Maskesi

Maya Maskesi
Maya yağlı ciltler için bir şifa özelliğindedir, yağlı ciltlerde yağlanmanın önünü keser, cildinizin yağ dengesini ayarlar ve yağlı cilt problemi ortadan kalkar. Maya maskeleri ile daha canlı ve lekesiz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Maya Maskesi; cilt lekeleri, güneş lekeleri, sarkmalar ve yağlı cilt gibi tüm problemler için evde uygulayabileceğiniz tamamen doğal bir maskedir. Kolaylıkla hazırlanır.

Yüksek dozda protein içeren maya, cilt dokularının yeniden yapılanmasını sağlıyor. Cildin daha güzel ve pürüzsüz görünümüne yardımcı oluyor. Protein, ayrıca cildin oksijen almasını sağlayıp beslenmesine katkıda bulunuyor.

İçeriğindeki B2 ve B6 vitaminleri sayesinde cildin yağ dengesini ayarlayarak akne ve sivilceye karşı etkili oluyor. Maya cildi hem içerden hem de dışarıdan besliyor.

Mayanın içeriğindeki yüksek potasyum miktarı, dokularda biriken toksinleri dışarı atarak cildin artık maddelerden arınmasını sağlıyor. Böylece cilt adeta yenileniyor. Bağışıklık sistemini güçlendirerek cilt alerjilerini önlüyor.

[reklam id=1]

Yaş Maya Maskesi Tarifi

Bu maskenin yararı sivilcelerinizden ve sivilce lekelerinizden kolaylıkla kurtulmanızı sağlayacaktır.

Malzemeleri:

  • 1 yemek kaşığı yaş maya
  • 1 yemek kaşığı süt (süt pastörize olmamalıdır, günlük süt olması gerekir.)

maya-maskesi3

Hazırlanışı : Cam bir kâsede yaş maya ile sütü iyice karıştırın. Daha sonrasında elinizle cildinize sürün. 20 dakika bekleyin. Sonrasında maske tamamen kuruduğunda rahatlıkla yüzünüzden çıkarabilmek için yüzünüze hafif buhar verin. Maske nemlendikten sonra soyarak cildimizden çıkarın. Yüzünüzü ılık su ile temizleyin.

maya-maskesi

Suna Dumankaya Maya Maskesi
20’li yaşlarda ayda bir,
30’lu yaşlarda 15 günde bir,
40’lı yaşlarda haftada bir,
50’li yaşlarda haftada iki ya da üç kez uygulayabileceğiniz  bir maskedir.

Malzemeler

  • 2 çorba kaşığı yaş maya
  • 1 çorba kaşığı ılık su

Hazırlanışı : Yaş maya ile ılık suyu karıştırın.Krem kıvamına gelince, göz ve dudak çevresi hariç cildinize uygulayın.10 dakika sonra kuruyan maskenin fazlasını, nemli bir pamuk yardımı ile temizleyin. Ardından önce ılık su ile sonra da soğuk su ile durulayın. Cildi kuru olanlar, sadece ılık su ile durulamalıdırlar. Güzelce duruladığınız cildinizi havluyla yumuşak hareketler ile kurulayabilirsiniz.

maya-maskesi4

Maya Maskesinin Faydaları

  • Pürüzsüzleştirici özelliği mevcuttur.
  • Nemlendirici ile kullanıldığında sorunları en aza indirir.
  • Sivilce lekelerini yok edici özelliği mevcuttur.
  • Cildin vitamin ihtiyacını karşılar.
  • Cilde canlılık kazandırır.
  • Ciltte yaşanabilecek renk kaybını önler.

maya-maskesi2