Maydanoz Kürü Nasıl Yapılır İbrahim Saraçoğlu

tarafından
241
Maydanoz Kürü Nasıl Yapılır İbrahim Saraçoğlu

Zayıflamak isteyenler için çok sayıda özel kür tarifi mevcuttur. Bölgesel yağlanma ve kiloların önüne geçmek için uygulanan bu kürler, metabolizma hızlandırma özelliği sayesinde kısa sürede zayıflama sağlar. Bu alanda çok sayıda araştırması bulunan Dr. İbrahim Saraçoğlu tarafından geliştirilen maydanoz kürü ve bu kürün uygulanışı hakkında detayları şimdi sizlerle paylaşacağız.

Şifalı bitkiler ile hazırlanan doğal karışım ve kürler hakkında çok sayıda araştırması bulunan İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen maydanoz kürü, zayıflamak isteyenlerin imdadına yetişiyor. Kısa sürede sağlıklı kilo vermek için uygulanabilen bu özel kürün düzenli olarak uygulanması gerekir. Zayıflatmanın yanında daha başka sağlık sorunlarının da önlenmesinde etkili olan maydanoz kürü, karaciğer yağlanması için de kullanılabilir.

Maydanoz kürünün yapılışı ve uygulanışına geçmeden önce kısaca bu kürün bazı özelliklerinden bahsetmek istiyoruz. Maydanoz kürü genelde zayıflama ile birlikte anılsa da cildi güzelleştirme, vücudu toksinlerden arındırma ve daha dinç bir vücut için de etkili olduğu bilinir. Her zaman evde bulunan malzemeler ile bir kaç dakika içinde hazırlanan bu kür, doğal bir detoks suyu olarak da tüketilebilir.

[reklam id=1]

Maydanoz kürü için; 15-16 adet maydanoz, 1 adet limon, 1 bardak su yeterlidir. Kür için ilk olarak maydanozları saplarından ayırın ve yıkayın. Maydanozları bir kap içinde blender yardımı ile ezin. Püre haline gelen maydanozların üzerine bir adet limonun suyunu sıkın. Karıştırın ve üzerine bir bardak normal su ekleyip karıştırın. Karışan maydanoz suyunu her gün aç karnına kahvaltıdan önce tüketin. Maydanoz kürünü tükettikten 15 dakika sonra normal günlük kahvaltınızı yapabilirsiniz.

Maydanoz kürü ile zayıflama için her gün bu kürü uygulayın. 15 gün aralıksız olarak maydanoz kürünü uyguladıktan sonra eğer istediğiniz verimi alamadıysanız 5 gün ara verin ve yeniden 15 gün kür uygulaması yapın. Maydanoz küründen genelde 15 gün içinde sonuç alınır, ancak bazen tam istenilen sonuç alınamaz. Bu durumda mutlaka 5 gün ara verip yeniden 15 gün aralıksız kür uygulaması yapılabilir. İki kere 15 gün maydanoz kürü uygulamasından sonra yeniden kürü uygulamak için en az 6 ay geçmesi gerekir.

Maydanoz Kürü Nasıl Yapılır İbrahim Saraçoğlu 1

Maydanoz kürü ile zayıflayanlar, kürü uygulamaya başladıklarından itibaren kendilerini daha dinç ve daha zinde hissettiklerini, belirtmiştir. Yağ yakma özelliği bulunan maydanoz kürü aynı zamanda cildinde sivilce sorunu olanlar için de etkili bir kür olma özelliğindedir. Metabolizma hızlandırıcı özelliği bulunan maydanoz kürü, kanın dokulara daha hızlı taşınmasını sağlar. Dokulara daha hızlı ulaşan kan, daha fazla yağ yakımını dolayısı ile daha çabuk kilo verilmesini sağlar.

Maydanoz kürünün cilt üzerindeki etkisi sadece sivilcelerin önlenmesi ya da tedavisi olarak değildir. Bu özel kür aynı zamanda cilt kırışıklarının azalması, cildin daha pürüzsüz olması ve daha sağlıklı görünmesi için etkili olma özelliğindedir.

Maydanoz kürü uygularken kullanılacak olan maydanozların mutlaka organik olması gerekir. Küçük yapraklı organik olmayan maydanozlar bu kür için kullanılmamalı. Aynı şekilde limonun da doğal ve sulu olması gerekir. Doğal malzemeler ile hazırlanan maydanoz kürü kısa sürede etkisini gösterip hem cildinizi güzelleştiricek hem de fazla yağların yakımını sağlayacaktır.