Meme Kanserinden Koruyan Besinler

tarafından
390
Meme Kanserinden Koruyan Besinler

Çağımızın korkulu rüyası olan kanser hastalığı tedavisi zor ve meşakkatli olan hastalıklardandır. Erken teşhis edildiğinde bazı kanser tümörlerinin tedavisi mümkün olsa da bazı takviye besinlerle hastalık sürecini rahat geçirmekte mümkündür.

Uzmanlar kanserle savaşın en önemli etkenlerinden biri olarak sağlıklı beslenmenin önemli olduğunu belirtiyor. Özellikle kırmızı renk ihtiva eden besinlerin hücreleri yenilediği ve tedavi edici özelliği olduğunu dile getirmekteler. Bu besinler birçok kanser türüne iyi geldiği gibi meme kanserine karşı savaşta da kırmızı besinlerin önemli bir yer tuttuğu da bir gerçektir.

Tüm kanser türlerinde olduğu gibi meme kanserinde de bu bitkiler kullanılarak kanser tümörleri ile yapılan savaşta çok etkili sonuçlar alınmaktadır.  Peki, hangi besinler kanserden korur?

[reklam id=1]

Kırmızı Lahana: Kırmızılahana içeriğinde bol miktarda bulunan antioksidan sayesinde cildi ve hücreleri gençleştirmektedir. Ayrıca C vitamini ve folik asit miktarı da yüksek olan kırmızılahana meme kanserinden korumada oldukça etkili bitkilerin arasında yer alır ve en azından günde bir kez salata olarak tüketilmesi uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Meme Kanserinden Koruyan Besinler 4

Turp: C vitamini, folik asit ve güçlü bir antioksidan deposu olan turpunda her gün salata olarak tüketilmesi meme kanseriyle mücadelede önemli bir yer tutar. Turp zengin içeriği sayesinde vücut direncini ve bağışıklık sistemini güçlendirir.

Meme Kanserinden Koruyan Besinler2

Ahududu-Böğürtlen:  Ahududunun içerdiği demir, fosfat, magnezyum ve limon asidi sayesinde meme kanseri hastalığında etkili meyvelerden biri olarak kabul edilir.  Özellikle komposto ve çayı hazırlanarak tüketilmesi içeriğindeki antioksidanların etkisini güçlendirdiği bilinmektedir. Günde bir kez tüketilmesi meme kanserine karşı koruyucu etkisini göstermesi için yeterlidir.

Meme Kanserinden Koruyan Besinler 5

Aynı şekilde böğürtlende, günde sadece bir avuç tüketildiği takdirde meme kanseri vakalarının hastalık seyrini yavaşlattığı ve iyileşme sürecini hızlandırdığı tespit edilmiştir. Böğürtlen zengin magnezyum ve antioksidan kaynağı olduğu için kanın temizlenmesine ve ağrıların giderilmesinde yardımcı olan meyvelerdendir.

Kırmızı Üzüm: Güçlü bir antioksidan özelliğine ve zengin vitamin bileşenlerine sahip olan kırmızı üzüm, kanserle mücadele zamanından zayıflayan bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olan en iyi besinler arasındadır. Özellikle suyu ve kompostosu hazırlanarak günde bir bardak üzüm suyu içilmesi hücrelerin yenilenmesine ve cildin güzelleşmesine yardımcı olur.

Meme Kanserinden Koruyan Besinler 6