Meme Kanserini Önleyen En İyi 8 Gıda

tarafından
349
Meme Kanserini Önleyen En İyi 8 Gıda

Günlük yaşam tarzı, zayıf beslenme, sigara gibi kötü alışkanlıklar meme kanserinin önde gelen nedenlerinden bir kaçıdır. Son araştırmalara göre meme kanseri oranını azalttığı için; kansere sebep olan bu nedenlerden uzak durmak, egzersiz yapmak ve sağlıklı gıdalarla beslenmek önemle tavsiye edilmektedir.

Meme Kanserini Önleyen En İyi 8 Gıda 1

1.Mantar

2010 yılında Beslenme ve Kanser adlı çalışmada yayımlanan bulgulara göre, mantarın içerdiği  “Ergotonein” adlı antioksidan meme kanserini önlemeye yardımcı olmaktadır.

2.Maydanoz

Missouri Üniversitesi’ndeki bilim adamları, maydanozda bulunan antioksidanların kanser hücrelerinin büyümesini engelleyebileceğini keşfetmiştir.

[reklam id=1]

3.Meyve

Dut, çilek, ahududu, böğürtlen gibi meyveler en zengin antioksidan ve “C” vitamini kaynağıdır. Bu antioksidanlar, vücudun kansere yol açabilen hücrelerden korunmasına yardımcı olmaktadır.

4.Nar

Nar, meme kanseri oranını azaltmak için zengin bir antioksidan kaynağıdır.

5.Elma

Elma, kanser hücrelerinin yayılımını azaltan antioksidanlar içerir.

Meme Kanserini Önleyen En İyi 8 Gıda 2

6.Mercimek

2009’da Amerikan Klinik Beslenme Dergisinde yayınlanan çalışmada 3.500’den fazla Asyalı-Amerikalı kadının diyet modelleri analiz edilmiştir. Mercimek, fasülye dahil olmak üzere daha büyük miktarlarda baklagiller yemenin meme kanseri riskini azalttığını, çünkü folik asit ve lif içeren yiyeceklerin meme kanseri oranını düşürdüğünü keşfetmiştir.

7.Ceviz

Göğüs kanseri tümörlerinin büyümesini durdurmak için her gün ceviz tüketin. Missouri Üniversitesi’nden araştırmacılar; Omega 3 yağ asitlerinin kanser hücrelerinin büyümesini yavaşlattığını doğrulamıştır.

8.Sarımsak

Her gün bir diş sarımsak yada sarımsak hapı yutun. Sarımsak içerisindeki selenyum minerali, meme kanseri riskini azaltmaya yardımcı olur.