Mezuniyet Elbiseleri

tarafından
12758
Mezuniyet Elbiseleri

Mezuniyet Elbiseleri
Mezuniyet dönemleri, tahsil hayatının en önemli ve keyifli süreçleridir. Mezuniyet törenleri öncesinde mezun olacakları tatlı bir telaş sarar. Diploma alacak olmanın sevincinin yanı sıra, o özel günde “ne giyeceğim” telaşı da ön plandadır.  Verilecek birkaç fazla kilo için yapılan şok diyetler, cildi kısa süre içinde canlandıracak maskeler; manikür, pedikür ve en önemli detay da o gün giyilecek kıyafet. Evet mezuniyet elbiseleri, mezun olacak öğrencileri en çok heyecanlandıran ve en çok meşgul eden detaylardır gerçekten de. Ortama, giyecek kişinin yaşına, boyuna, kilosuna, saç ve ten rengine uyumlu kıyafetin bulunması yahut tasarlanması titiz bir hazırlık safhası gerektirir. Mezuniyet elbiseleri, eğer mezuniyet töreni çok yaklaşmışsa, hazır alınacağı gibi; eğer vakit varsa diktirilebilir de.

Mezuniyet-Elbiseleri1

8.sınıf mezuniyet elbiseleri
Tahsil hayatının ilk mezuniyeti olan 8. Sınıf mezuniyetinde, ortalama 14-15 yaşlarına denk gelen bu dönemde, genç kızlığa atılan adımın izleri olan modeller ve tasarımlar seçilmeli. Canlı ve neon renkler, tülden etekler;  fiyonklu, bağcıklı tiril tiril elbiseler, kabarık prenses modelleri, dar kesim abiyeler, mini elbise ve etekler, tüllü, boncuk işlemeli kombinler… Aslına bakarsanız bu yaş dönemindeki ince fizikli genç kızlara hemen hemen her tür kesim yakışacaktır. 14-15 yaşın çocuksuluğu ve masumiyetine ağır gelen kıyafet tasarımlarının haricinde hemen hemen her tür kesim bu yaş mezunlarında iyi duracaktır.

Mezuniyet elbiselerinin uzun kollu mu kısa kollu mu, mini etekli mi uzun etekli mi, sade mi, frapan mı olacağında, giyecek olan kişinin zevkleri belirleyicidir. Ama size model olması ve fikir vermesi açısından 8. Sınıf mezuniyet elbiselerinden bazı örnekler verebiliriz.

8-sınıf-Mezuniyet-Elbiseleri1

8-sınıf-Mezuniyet-Elbiseleri2

8-sınıf-Mezuniyet-Elbiseleri3

[reklam id=1]

8-sınıf-Mezuniyet-Elbiseleri4

8-sınıf-Mezuniyet-Elbiseleri5

8-sınıf-Mezuniyet-Elbiseleri6

8-sınıf-Mezuniyet-Elbiseleri7

8-sınıf-Mezuniyet-Elbiseleri8

8-sınıf-Mezuniyet-Elbiseleri9

8-sınıf-Mezuniyet-Elbiseleri10

Tesettür Mezuniyet Elbiseleri
Kapalı giyiniyor olmak, mezuniyet töreni gibi özel bir günde şıklıktan ödün verileceği anlamına gelmez. Tesettür mezuniyet elbiseleri de hayli zengin seçenekli ve oldukça şık karışımlardan oluşuyor. Saten, ipek gibi yumuşak ve parlak kumaşlardan hazırlanmış eşarplar, şallar; dantelalı, güpürlü, ipekli, şifon ve tülden hazırlanmış kıyafetlerle son derece şık kombinler sağlayabilir. 8. Sınıfın karşılığı olan 14-15’li yaşlara uygun tesettürmezuniyet elbiseleri, yine kişinin zevk ve seçimlerine kalmış.

tesettür-Mezuniyet-Elbiseleri1

tesettür-Mezuniyet-Elbiseleri2

tesettür-Mezuniyet-Elbiseleri3

tesettür-Mezuniyet-Elbiseleri4

tesettür-Mezuniyet-Elbiseleri5

tesettür-Mezuniyet-Elbiseleri6 

Mini Mezuniyet Elbiseleri
Mezuniyet elbiseleri deyince, bu dönemin ince fizikli genç kızlarına gidecek pek çok model var kuşkusuz. Mini mezuniyet elbiseleri de, ince ve muntazam bacaklı genç kızlarda özellikle çok daha estetik ve şık durmaktadır. Mini mezuniyet elbiselerinde özellikle bele oturan ve belden sonra bollaşıp kabarıklaşan straplez elbiseler en çok rağbet gören tasarımlardır. Dar kesim mini mezuniyet elbiseleri de oldukça şık bir görüntü sunar.

mini-Mezuniyet-Elbiseleri1

mini-Mezuniyet-Elbiseleri2

mini-Mezuniyet-Elbiseleri3

mini-Mezuniyet-Elbiseleri4

mini-Mezuniyet-Elbiseleri5

mini-Mezuniyet-Elbiseleri6

mini-Mezuniyet-Elbiseleri7

mini-Mezuniyet-Elbiseleri8 mini-Mezuniyet-Elbiseleri9

mini-Mezuniyet-Elbiseleri10

mini-Mezuniyet-Elbiseleri11

mini-Mezuniyet-Elbiseleri13

mini-Mezuniyet-Elbiseleri14

mini-Mezuniyet-Elbiseleri15

mini-Mezuniyet-Elbiseleri16

mini-Mezuniyet-Elbiseleri212 

Balık Etek Mezuniyet Elbiseleri
Vücuda deniz kızı formu veren balık etek mezuniyet elbiseleri de yine bu özel günde klasik ve zarif bir şıklık sağlar. Vücudun alt bölümünü sıkı sıkı saran bu etek formu, mezuniyet elbiseleri denince akla ilk gelebilecek modellerdendir. Eğer genç yaşınıza rağmen, klasik çizgilerden hoşlanıyorsanız, mezuniyet töreninizde bir deniz kızı gibi salınabilirsiniz.

Balık-etek-Mezuniyet-Elbiseleri1

Balık-etek-Mezuniyet-Elbiseleri2

Balık-etek-Mezuniyet-Elbiseleri3

Balık-etek-Mezuniyet-Elbiseleri4

Balık-etek-Mezuniyet-Elbiseleri5

Okulların kapanmasına ve mezuniyet törenlerinin düzenlenmesine çok az bir süre kala, bu sayfa size mezuniyet elbiseleri konusunda bir fikir verebilir sanıyoruz..

Seçim size kalmış..
Şimdiden tebrikler…