Mide Bulantısı İlacı

tarafından
505
Mide Bulantısı İlacı

Mide bulantısı ilacı, Mide bulantısı hemen herkesin deneyimlediği bir problemdir. Hayatı boyunca hiç midesi bulanmamış birine rastlamak mümkün olmasa gerek. Mide bulantısı midenin kendisinde oluşan bir sorundan kaynaklanacağı gibi, başka etkenlerin yan etkisi olarak da ortaya çıkabilir.

Mide Bulantısı İlacı

Ama şu bir gerçek ki gündelik hayatı oldukça etkiler. Mide bulantısının en köklü nedenlerinin başında yenilen ve içilen gıda ve içecekler gelir. Mide bulantısı kimi zaman kısa sürede ve kendiliğinden geçerken, kimi zaman da uzun vadede iyileşir. Böyle uzun ve sıkıntı veren süreçlerde mide bulantısı hapı kullanılabilir. Tabii ki hekimin verdiği tavsiye üzerine…

[reklam id=1]

Mide bulantısı için ilaç denildiğinde Metpamid isimli ilaç ve şurup ilk akla gelenidir. 10 mg’lık hap tablet şeklinde satılmaktadır.

Mide Bulantısı İlacı 2

Mide bulantısı hapı olan Metpamid, mide boşalmasını geciktiği durumlarda ortaya çıkan bulantılarda, yemeklerden sonra ortaya çıkan mide dolgunluklarında, anoreksi tedavisinde, ameliyat sonrası görülen  bulantı ve kusmalarda, mide ve ince bağırsakta radyolojik tetkik yapılacağı zaman, mide boşalmasını kolaylaştırmak için kullanılabilen bir haptır.