Nar Çekirdeği Yağı Faydaları

tarafından
13361
Nar Çekirdeği Yağı Faydaları

Nar Çekirdeği Yağı Faydaları
Nar, parlak kırmızı tanecikleri  ve bereketli görüntüsüyle son derece iştah açıcı ve faydaları saymakla bitmeyecek bir kış meyvesidir. Kansere karşı koruyan, damar plaklarını önleyen, dolaşımı düzenleyen, cildi güzelleştiren özellikleriyle hem göze hem de mideye ve sağlığa hitap eden bu bereketli meyvenin sadece kendisi değil, yağı da şifa dağıtıyor. K ve C vitaminleri, potasyum ve demir gibi mineralleri içeren narın kendisini meyve olarak tüketebilir, suyu ve yağından da cilt güzelliğinizi muhafaza etmek için faydalanabilirsiniz.

 • Nar çekirdeği yağındaki polifenoller, damarlarda kolesterol birikmesini önleyerek, kan basıncını düzenler, kalp krizi ve pek çok kalp damar hastalığını önlemeye yardımcı olur. İçeriğindeki yüksek potasyum kalp dostudur.
 • Güneş ışınları, stres, sigara dumanı, hava kirliliği, yiyeceklerdeki katkı maddeleri ve sentetik gıdalar, hücre yapısının ve DNA’nın zarar görmesine neden olur. Bu durum, hücre döngüsündeki disiplini aksatır ve kansere davetiye çıkarır. Nar çekirdeği yağındaki antioksidanlar hücreleri bir ağ gibi sararak bu hastalığa geçit vermez.
 • Nar çekirdeği yağında bulunan flavonoidler, vücutta biriken fazla yağların atımına da yardımcı olarak kilo kontrolü sağlar.
 • İçeriğindeki fitoöstrojenler sayesinde, hormonal dengesizliklerin önüne geçen ve tedavi de eden nar çekirdeği yağı; bünyesinde barındırdığı B ve C vitaminleri sayesinde vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir.
 • Nar çekirdeği yağında bulunan punisik benzeri yağ asitleri, vücuda direnç verir, kas ağrılarını hafifletir ve vücuttaki şişlikleri ve ödemi söktürür.Nar-Çekirdeği-Yağı-Faydaları2
 • Bu besleyici ve iyileştirici yağın içeriğindeki zengin ve etkili moleküller sayesinde, cilt gençleşir, canlanır, yumuşak ve pürüzsüz bir görünüm kazanır.
 • Sedef, egzama, güneş yağı gibi cilt problemlerinde de nar çekirdeği yağının mucizevi etkilerini görebilirsiniz. Kesikler, çatlaklar, yaralar, sivilce ve akne izleri, bu yağın şifalı yapısıyla iyileşir. Nar çekirdeği yağında bulunan punisik asit, ciltte kolajen üretimini arttırarak, kırışıklıkların önüne geçer, yaşlılığın etkilerini savuşturur ve size, zamana karşı direnen genç bir cilt vadeder.
 • İçeriğinde bol miktarda C vitamini barındıran nar çekirdeği yağı, bu vitaminin etkisiyle, esnek, sağlıklı ve ışıl ışıl parlayan bir cilde kavuşmanızı sağlar.
 • Bu her derde deva yağın etkileri sadece cilt üzerinde gözlemlenmez. Saçlı derideki kan dolaşımını hızlandırarak, kan damarlarını güçlendiren ve saçların sağlıklı uzamasını sağlayan nar çekirdeği yağı, doğal bir nemlendirici misyonunu da üstlenir. Saçlarda kullanılan bu donanımlı yağ, kuruluk, dökülme, kaşıntı, donukluk, kepek, kırılma gibi, en çok rastlanılan ve çözüm aranan saç sorunlarını da kökünden halleder.
 • İçeriğinde doğal östrojen madde bulunan nar çekirdeği yağını hamile bayanların kullanması sakıncalı durumlar doğurabilir. Bu sebeple gebelik hallerinde bu yağdan uzak durmak gerekir.

[reklam id=1]

Nar-Çekirdeği-Yağı-Faydaları1

Nar Çekirdeği Yağı Nasıl Kullanılır

 • Adından da anlaşılacağı gibi yağ kıvamında olan bu ürün, selülit tedavisinde, cilt sorunlarında, maske olarak, harici şekilde cilde tatbik edilerek kullanılır.
 • Günde 3 defa 1 çay bardağı suya veya şekere 3-4 damla damlatılarak kullanabilirsiniz.
 • Yemeklerde ve salatalarınızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Nar çekirdeği yağından maksimum fayda sağlamak için fabrikasyon ürünleri değil, yüzde yüz doğal olan soğuk sıkım yöntemiyle elde edilmiş olanlarını tercih etmelisiniz.

Nar-Çekirdeği-Yağı-Faydaları3

Nar Çekirdeği Yağı Fiyatı: İnternet yoluyla, aktarlar kanalıyla ve doğal ürünlerin de satışını yapan seçkin eczaneler aracılığıyla bu yağa ulaşmak mümkün. Marka ve ebada göre 20 TL ile 60 TL arasında fiyat aralıklarında satışa sunulan nar çekirdeği yağının en makbul ve fayda sağlayan çeşidi, tamamen natürel olarak elde edilmiş olanıdır.