Nar Lekesi Nasıl Çıkar?Püf Noktaları

tarafından
26284
Nar Lekesi Nasıl Çıkar?Püf Noktaları

Nar Lekesi Nasıl Çıkar?
Nar yerken genellikle taneleri dökülür ve maalesef döküldüğü yerde anında leke bırakır. Kimse bu görüntü ile karşılaşmak istemez. Zaten ayıklaması da çok kolay değildir. Çok taneli olduğu için her yere düşebilir. Nar yedikten sonra etrafınıza bir göz atın. Halıya, koltuğa ya da kıyafetinizde nar lekesi görme olasılığınız yüksek olabilir. Şahsen ben bu lekelerle uğraşmamak için nar yememeyi tercih ediyordum. Ta ki çözümünü bulana kadar:)Şimdi bulduğum çözümü size de yazayım ki siz de istediğiniz gibi rahatça nar yeme zevkine ulaşın.

Çözüm Limon Kolonyasında
Nar lekesini temizlemek için aslında basit yöntemler var. Bunlardan bazılarını sizlerle paylaşmak istiyorum: Eğer nar suyu lekesini taze iken yani anında gördüyseniz işiniz daha kolay. Zaten lekeler ne kadar yeni ise çıkması da o kadar kolay olur. Sadece limon kolonyası bulmanız yeterli olacaktır. Evet yanlış duymadınız. Korkulan nar lekesini çıkarmak için limon kolonyası oldukça etkili bir çözüm. Bu durumla karşılaştığınızda hemen lekenin üzerine biraz limon kolonyası dökün ve bir süre bekleyin.

Nar-lekesi-nasıl-çıkar-püf-noktaları-limon-kolonyası

Mutlaka Beyaz Bir Bezle Silin
Ardından beyaz bir bez bulun ve bu bezle lekeyi bastırarak silmeye çalışın. Bu aşamada bez mutlaka beyaz olmalı. Bunun nedenini tahmin edersiniz. Kolonyadaki alkol bezin rengini açar. Şöyle ki eğer kırmızı bir bez kullanırsanız nar lekesinin yanında bezin rengi de leke olarak size geri dönecektir. Sanırım iki lekeli bir kumaşla kimse uğraşmak istemez dimi!

Nar-lekesi-nasıl-çıkar-püf-noktaları1

[reklam id=1]

Nar Lekesi Kurumuşsa Ne Yapmalı?
Şansınız varsa nar lekesini anında farkedersiniz. Diyelim ki lekeyi gec farkettiniz ve leke oldukça kurudu. Peki bu durumda ne yapmanız gerekecek? Şimdi de bu durumda ne yapmamız gerektiğine bir göz atalım. Eğer nar lekesini geç farkederseniz kumaşı leke çıkarıcı bir deterjana bastırıp bekletin ve ardından yıkayın.

Giysiden Nar Lekesi Nasıl Çıkar?
Kimse kıyafetine nar suyu dökülmesini istemez. Özellikle önem verilen kıyafetlerde görülen lekeler herkesin canını sıkar. Nar lekesi olmuş bir kıyafetten lekeyi çıkarmak için yine limon kolonyası dökerek çözüm bulabilirsiniz. Yine az önce bahsettiğim gibi beyaz bir bezle silmeyi unutmayın.

Lekeyi Anında Çıkarmak Neden Önemli?
Aslında her lekeyi çıkarmanın farklı metotları vardır. Önemli olan hangi lekeye ne uygulanması gerektiğini bilmek ve leke oluştuğunda yapmanız gereken en önemli ey hızlı hareket etmek. Ne kadar hızlı hareket ederseniz lekeyi o kadar çabuk çıkarabilirsiniz. Unutmayın kurumuş lekeleri çıkarmak daha fazla enerji harcamanıza neden olacaktır.