Oje Desenleri

tarafından
283
Oje Desenleri

Genel olarak oje desenleri tırnaklara uygulanırken bant ya da gazete gibi malzemeler de kullanılarak farklı modeller elde etmek mümkün olmaktadır. Oje desenleri yapılırken yeni çıkan ince uçlu fırçalı ojeler kullanılmaktadır. Bunların yanı sıra kürdan da şekil verilirken tercih edilen kullanılan malzemeler arasında yer almaktadır.

Oje Desenleri

Oje desenleri arasında tercih edilen ve herkes tarafından bilinen tasarımlar frence olmaktadır. Ancak son dönemlerde klasik trenlerin yerini farklı renklerde ve modeller de ojeler ile yapılmaktadır. Son dönemin modası olan mat ojeler ile french uygulamaları hoş görünümün yanı sıra uzun tırnaklar da uygulanması kolay olmaktadır.

Oje Desenleri 2

 

Ayrıca mat ojeler çabuk kuruduğundan dolayı zamanı olmayan kadınların oldukça tercih ettiği oje çeşidi olmaktadır. french modelin yanı sıra ünlülerin en çok tercih ettiği tırnak tasarımı olan swarovski taş ile uygulanan oje desenleri olmaktadır. Mat renklerin üzerine tercih edildiğinde taşlar ile yapılan desenler kendini daha çok göstermektedir.

[reklam id=1]

2017 yılında parıltılı taşların yanı sıra parıltılı taş görüntüsü veren ojeler de moda olmaktadır. Bu ojeler ile yarım ay görüntüsü şeklinde oje desenleri uygulanmaktadır. İki renk oje ile uygulanmakta ve alt tarafa düz renk oje sürülürken, kuruduktan sonra yarım ay şeklinde parıltılı oje sürülmektedir.

Oje Desenleri 1

 

Parıltılı oje desenleri ayrıca oje sürüldükten sonra satılan simler ile de hazırlanmaktadır. Oje sürüldükten sonra kurumaya yakın zamanlarda istenilen şekilde ve istenilen yere dökülen simler ile farklı renklerde oje desenleri elde etmek kolay olmaktadır.

Oje Desenleri 3

Oje Desenleri Nasıl Yapılır?

Kişilerin tırnak tasarımlarında oje desenlerini uygulamadan önce nasıl bir model istediğine karar vermeleri gerekmektedir. Modele karar verildikten sonra desen uygulanışı için gerekli malzemelerin hazır olması daha uygun olmaktadır. Daha sonrasında örnek modele bakarak ya da yeni modeller denenerek tırnak tasarımları yapılmaktadır.

Oje Desenleri 4

Tırnaklara yapılan tasarımların tırnaklar da daha uzun süre kalması için tasarım tamamen kuruduktan sonra üzerine bir kat geçirilen şeffaf oje ile hem daha uzun süre tırnakta kalması sağlanmakta hem de daha parlak görünüm elde etmek mümkün olmaktadır.

Oje Desenleri 5

Oje Desenleri 7