Oje Modelleri ve Yapılışları

tarafından
21513
Oje Modelleri ve Yapılışları

Oje modelleri ve yapılışları
Tırnaklara renk verir ve kadınların vazgeçilmez ürünleri arasında yer alır ojeler…Oje senelerdir kadınlar için vazgeçilmez. Son yıllarda ise oje sürmek resmen sanat haline dönüştü. Tırnaklar neredeyse tablo gibi ojelerle süsleniyor. Özellikle 2 yıldır bu konu o kadar ilerledi ki çatlayan ojelerden, çiçek desenlere kadar yüzlerce çeşit oje tarzı mevcut. Birkaç oje modelini anlatacağım:

Kolay oje modelleri:
Birbirine uygun 2 oje rengini seçtikten sonra önce birini sürüyoruz. Bu kuruduktan sonra bir fileyi alıyoruz ve tırnağımızı kapatıyoruz. 2. Ojeyi file üzerinden sürüyoruz. Çok güzel ve etkileyici bir sonuçla karşı karşıya kalacaksınız. Yine iki renk ojeden birini sürün ve diğeri ile üzerine istediğiniz şekli verin. Bir ojenin üzerine parlak bir renk de verebilirsiniz. Sürdüğünüz ojenin üzerine puantiye yapmak isterseniz bunu tel toka ile yapabilirsiniz. Beyaz bir ojenin üzerine rengarek ojelerle puantiye yapabilirsiniz.

File ile Oje Sürme Tekniği

File ile Oje Sürme Tekniği

Oje nasıl sürülür?
Oje kusursuz bir makyajın tamamlayıcısıdır. Peki şık görünmenize yardımcı olacak oje nasıl sürülmeli? Öncelikle göyeceğiniz kıyafet ya da tırnaklarınızın şekline göre oje belirleyin. Uzun tırnaklarda koyu renk ojeler, kısa tırnaklar da ise renksiz açık tonlardaki ojeler güzel duruyor. Ojeyi sürerken orta kısımdan başlayın. Daha sonra yanları tamamlayın. Bu aşamada ojenin fırçasına çok fazla oje almayın. Çok oje alırsanız tırnağınıza düzensiz yayılır. Tırnaklarınızın çok diplerine kadar oje sürmemenizi tavsiye ederim. Sağlık açısından çok diplere sürmemekte fayda var. Eğer iki kat oje sürecekseniz ilk katın kurumasını bekleyin ve ikinci katı tamamen kurumadan sonra sürün. İşlemlerin ardından tırnak cilası sürebilirsiniz. Bu cila ojenin yıpranmasını önleyecektir. Ben bazen ojeyi sürmeden alt kısma da cila sürüyorum. Bu şekilde özellikle koyu renk ojeleri çıkarmak daha kolay oluyor.

Oje-modelleri-ve-yapılışları-ayakkabı

Oje-modelleri-ve-yapılışları-yesil

Oje-modelleri-ve-yapılışları-file

Oje-modelleri-ve-yapılışları-çizgi

Oje-modelleri-ve-yapılışları-kalp

 

[reklam id=1]

Oje-modelleri-ve-yapılışları-noel-baba

Oje-modelleri-ve-yapılışları-nota

Oje-modelleri-ve-yapılışları-papyon

Oje-modelleri-ve-yapılışları-penguen

Oje-modelleri-ve-yapılışları-tüy Oje-modelleri-ve-yapılışları-uğur-böceği

French oje nasıl sürülür?
French oje bence en zarif ve şık oje türü. Gerçekten tırnaklarda çok hoş duruyor. French yapmak için öncelikle tırnaklarınıza ne kadar kalınlıkta çizgi çekeceğinize karar vermelisiniz. İstediğiniz kadar alan bırakın ve geri kalan kısma bant çekin. Beyaz ojeyle bant olmayan kısma çizgi çekin. Tüm tırnaklarınıza bu çizgiyi çektikten sonra üzerine açık renk ojenizi sürün ve kurumasını bekleyin.

French Oje Tekniği

French Oje Tekniği

Çatlayan oje nasıl sürülür?
Bir ara sürekli çatlayan oje sürüyordum. Her gün değişik renklerde ojeleri çatlatıyordum 🙂 Çatlayan oje için istediğiniz renkte bir kat oje sürün ve ojenin kurumasını bekleyin. Ardından aldığınız çatlayan ojeyi sürün. İsteğe bağlı olarak cila da sürebilirsiniz. Her renkte çatlayan oje bulabilirsiniz.

Oje-modelleri-ve-yapılışları-çatlayan-oje

Çatlayan Oje