Oksijenli Su ile Saç Açma

tarafından
21782
Oksijenli Su ile Saç Açma

Kadınlar saçlarıyla oynamayı çok sever. Koyu renklerden sıkılınca evde mutlaka  kendi kendinize saçlarınızı açmayı düşündüğünüz olmuştur. Eğer saçlarınız koyu renklerle boyanmışsa, daha açık bir boya tonu ile saçlarınızı açmanız mümkün olmaz. Bunun için muhakkak saç açıcı maddeler kullanmanız gerekecektir. Kuaförlerin kullandığı profesyonel saç açıcı kimyasal maddelerin yanı sıra, daha doğal saç açıcı kimyasallar da vardır. En bilinen saç açıcılardan birisi de oksijenli sudur. Kimyasal ismi Hidrojen Peroksit olan ve sıklıkla yara sargılarının acımadan açılmasında, lezyon tedavisinde, diş eti iltihabı tedavisinde, gargara olarak, kulak yıkamada vs. kullanılan oksijenli su; saç rengi açma konusunda da çok bilinen ve başvurulan bir yöntemdir. Doğal yöntemler denenerek açılamayan saçlar için ikinci bir alternatif olarak görülen oksijenli su, dikkatli ve dozunda kullanılmadığı zaman saçlarda yıpranma oluşturur ve zarar verebilir. Oksijenli suyun saça vermesi muhtemel zararları önlemek için kullanımdan önce ve sonra saç kremi kullanmak  koruyucu olacaktır.

oksijenli-su-ile-sac-acma

Oksijenli Su Saça Nasıl Uygulanır?

Oksijenli su ile saç nasıl açılır sorusunun cevabı için, ilk olarak eczaneden 1 şişe oksijenli su temin etmeniz gerektiğini söyleyebiliriz.

Bu 1 şişe oksijenli su ile saç renginizi açabilirsiniz; ancak dikkat etmeniz gereken hususları göz önünde bulundurarak ve bilinçli şekilde yapacağınız açma işlemiyle saçlarınızın yanmasını, kopmasını ve dökülmesini önleyebilirsiniz.

[reklam id=1]

  • Yarım çay bardağı su ile çeyrek çay bardağı oksijenli suyu karıştırın ve boş bir sprey şişesine doldurarak saçlarınıza uygulayın. 1 saat bekleyin ve saçlarınızı yıkayın. Saçlarınızda istediğiniz tonu yakalayana kadar 2 günde bir saçlarınıza uygulayın.
  • Oksijenli suyu asla saçınıza direkt olarak ve bol miktarda boca etmeyin. Sulandırarak ve yavaş yavaş sürerek kullanın.
  • Oksijen suyu ile saç açma yöntemlerini bildikten ve doğru uyguladıktan sonra saçlarınıza herhangi bir zarar vermekten korkmayın.

Oksijenli-Su-Saça-Nasıl-Uygulanır

Oksijenli Su Fiyatı
1 şişe oksijenli su, eczanelerde ortalama 5 TL’den satışa sunulmaktadır.