Örgü Bere Modelleri

tarafından
1842
Örgü Bere Modelleri

Bereler, kış aylarının en tarz aksesuarlarından birisidir. Genellikle atkılarla kombin yapılarak kullanılırlar. Modayı takip eden her erkek ve kadın mutlaka gardırobunda bir bere ve atkı bulundurur. 2017 bere modelleri de geçen seneyi aratmayacak kadar tarz görünüyorlar. Bu sene de yine örgü modeller favori. Biz de sizlere, ister kendinize ayıracağınız, isterseniz sevdiklerinize hediye edebileceğiniz, birçok örgü modeli vereceğiz. Merak etmeyin evinizde kolayca yapabileceğiniz birçok örgü bere modelleri ve yapılışları ile birlikte paylaşacağız.

Bu bölümde sizlere örgü bere modelleri anlatımlı olarak paylaşacağız.

Kuzu Bere Yapılışı:

Kuzu’yu hatırlatan modeli ile oldukça şirin ve şık, kulaklı ve de çok kullanışlı bir kulaklıklı şapka modeli. Son zamanlarda gençlerinde çok kullandığı bu şapka hem küçükler hem de büyükler için.

Kuzu Bere

Tığ İşi Boyunluk Bere Modeli Yapılışı:

Tığ ile yapılmış boyunluk ile tamamlanmış bir bere modeli. Bere kenarına yapılan çiçek ile de hareketlendirilen bu bayan bere modelini boyunluk ile de tamamlanabilir.

Tığ İşi Boyunluk Bere

Enseden Ponponlu Bere Modeli Yapılışı:

Şiş ile yapılmış oldukça kolay ve son senelerde çok aranan bere modelleri. Değişik örnekler ile yapılabilecek bu berenin hepsinin de yapılış şekli aynı. Ense kısmındaki ponponlar çok şık ve çocuk beresi olarak da yapılabilir ve istenilen şekilde süslenebilir bu bere.

Enseden Ponponlu Bere

Kastırmalı Bere Modeli Yapılışı:

Bu bere modelinin Şekli baklava dilimine benziyor. Şiş ile yapılan bu bereyi isterseniz misinalı şiş ile yapıp dikişsiz bere olarak kullanabilirsiniz. Havasına hava katmak için inci ya da parlak taşlarında dikilebileceği bu baklava dilimi bereyi çocuklar içinde yapabilir, atkısını da yaparak takım haline getirebilirsiniz.

Kastırmalı Bere

[reklam id=1]

Sökme Bere Modeli Yapılışı:

Son zamanlarda çok moda olan şerit balık sırtı örneklerini örüp hazırlayıp sonra yanları sökerek iki örneği birbiri ile birleştirilerek yapılıyor bu yeni bere modeli.

Sökme Bere

Üç Parçadan Saç Örgü Bere Modeli Yapılışı:

Tam bir bulmaca gibi bir yapılışı var bu berenin. İnce ip kullanılıyor parçalar yapılırken. Benin yapılışındaki püf noktası, alt ve tepe kısımlarını yaparken ipi ikiye katlayarak yapmak gerekiyor.

Üç Parçadan Saç Örgü Bere

Hasır Örgü Bere Modeli Yapılışı:

Çok değişik ve çok kolay yapılışı olan bir bere modeli. Hasır örgü olarak bilinen bu örneği değişik şekli ile yapabilirsiniz. İki ayrı hasır örgü modellerinin yapılışını anlatan resimler ile açıklamalı olarak örneği paylaşıyoruz ki bu bereyi yapmak isteyenler kolayca yapabilirsiniz.

Hasır Örgü Bere

İşlemeli Bayan Bere Modeli Yapılışı:

Kolay ve çok şık şiş ile yapılan değişik ve kolay bir örnek ile hazırlanmış bir bere. Tepe kısmına yapılan ponpon ile değişik ve gençlerin çok severek kullandıkları bereye dönüşebiliyor. 4 sıra bir 5 ilmek birlikte örülüp sonraki ilmekten 5 ilmek çıkartılıyor. 4 sıra sonunda ise kaydırma yapılarak yani ilk ilmekte işlem yapılarak yapılıyor bu berenin modeli ve 77 ilmek 7 numara şiş ile yapılıyor.

İşlemeli Bayan Bere

Ayıcıklı Bere modeli Yapılışı:

Şiş ile yapılan bu bere çok beğenilen bir bere modeli. Şiş ile yapılan bu el işini değişik renkler ile örgü yaparak şema hazırlayarak ponponlarla da süsleyebilirsiniz.

Ayıcıklı Bere

İsterseniz, gelin hep birlikte 2017 örgü atkı bere modelleri ve atkı bere örgü modelleri nelermiş bir göz atalım.

Örgü Bere Modelleri 1

Örgü Bere Modelleri 2