Orijinal Parfüm Nasıl Anlaşılır?

tarafından
784
Orijinal Parfüm Nasıl Anlaşılır?

Eğer sağlıklı ürünler kullanmak istiyorsanız bir çok üründe olduğu gibi orijinal parfem nasıl anlaşılır bilmeniz gerekmektedir. Kozmetik ürünleri direk cilde temas etmesi edeni ile dikkatli olunması gereken ürünlerdir. Ayrıca bu ürünler elde edilirken kullanılan bir çok madde bulunmaktadır.

Orijinal Parfüm Nasıl Anlaşılır? 1

Orijinallerinde dahi bir çok zararlı madde olabilen bu ürünlerin daha ucuza ve kimyasallar kullanılarak elde sahtelerinin içerisinde bulunan maddeler cilde temas etmesi ile alerji başta olmak üzere kanser gibi bir çok hastalığa sebep olabilmektedir.

Kozmetik ürünler arasında en çok kullanılanlarından biri de parfümlerdir. Parfümler hayatımızın bir parçası konumundadır ve sabah yüzümüzü yıkamak neyse parfümlerde bizim için o anlama gelmiştir.

[reklam id=1]

Özellikle bir yemeğe giderken, dışarı çıkarken, düğüne giderken, arkadaşlarınızla buluşurken, işe giderken, açıkçası her gün mutlaka üzerimize sıktığımız parfümler zorunlu ihtiyaç listemizde yer almaktadır. Ancak bir çoğumuz parfümün sahte olup olmadığını nasıl anlarız konusunda bilgisizdir.

Sahte parfüm nasıl anlaşılır veya gerçek parfüm ile sahte parfümü nasıl ayırt edebiliriz. Bu konuda size yardımcı olabilecek birkaç öneri bulunmaktadır.

Orijinal Parfüm Nasıl Anlaşılır? 2

  • Fiyatı. Öncelikle bilmemiz gerekir ki her şeyin orijinali daha pahalıdır. Yalnız pahalı ürün her zaman daha iyidir demiyoruz. Bu ayrı bir yazı konusudur. Ancak bir ürünün orijinali sahtesinden her zaman pahalıdır. Sahte parfümü ayırt etmek için ilk bakmaz gereken konu bu nedenle fiyatıdır.
  • Seri numarası sizin için iyi bir ipucudur. Orijinal parfümlerde seri numaraları hem kutuda hem şişede yer almaktadır.
  • Orijinal parfüm barkod sorgulama İnternetin olduğu her yerden alacak olduğunuz parfümün barkod numarasını internet üzerinden hizmet veren sitelere girerek orijinal olup olmadığını öğrenebilirsiniz.
  • Parfümlerin ambalajları da bize fikir verebilmektedir. Orijinal parfümlerin ambalajları eğer bir deformasyon olmamışsa şeffaf , sıkı ve kusursuz bir şekilde ambalajlanmışken, sahte parfümlerin ambalajlarında gözle görülür bozukluklar fark edilebilir.
  • Ambalajları eğer sıkı bir şekilde sarılmış ise ikinci dikkat etmeniz gereken bölge ambalajın uçarının nasıl yapıştırıldığıdır. Eğer ambalajın uçarı düzgün ve eşit bir şekilde yapıştırılmışsa orijinal, ambalaj uçları kırışık bir şekilde ve yapıştırılmasında 5 mm den fazla kayma varsa sahte olma olasılığı yüksektir.

Orijinal Parfüm Nasıl Anlaşılır? 3

  • Ojinal parfümler, şişelerinin kırılmaması ve korunması amacı ile özel kaliteli beyaz kartonların içerisinde olmaktadır. Eğer bu karton kalitesiz ve düzensiz ise sahte olma olasılığı yüksektir.
  • Orijinal parfümün gerçek şişesi elinizde varsa veya internetten bulabilirseniz iki şişe arasında fark olup olmadığını karşılaştırın. Sahte parfüm şişelerinde mutlaka farklılıkları tespit edersiniz.
  • Parfümün rengi de size bilgi verecektir. Eğer her zaman aldığınız bir parfüm ise rengini zaten bileceksiniz. Bunun dışında orijinal parfümlerin rengi genelde daha açık olmaktadır.
  • Parfümlerin kokusu da size yardımcı olacaktır. İçerdiği bütün kokuları anında alınabilen parfümler ve üzerinize sıktığınızda bir süre sonra uçan parfümler de sahtedir.
  • Orijinal parfümler iz  bırakmaz. Eğer alacağınız parfüm sahte ise beyaz bir peçeteye sıktığınızda leke bırakacaktır.

Yukarıdaki önerilere dikkat ederek orijinal bir parfüm almaya çalışmalısınız. Aksi halde alacağınız sahte ürünler hem paranızın boşa gitmesine hem de aldığınız ürünü kullanmanız halinde sağlığınızı riske atmanıza sebep olacaktır. Orijinal parfümler normalde pahalı ürünlerdir.

Orijinal Parfüm Nasıl Anlaşılır? 4

 

Eğer bir parfümü ilk defa alacaksanız öncelikle tester ürünleri ile denemizde fayda vardır. Tester ürünleri firmaların ürünlerini müşterilerinin almadan önce denemeleri için üretilmektedir. Tester ile orjinal parfüm arasındaki fark sadece boyutları ve promosyon oldukları için ucuz olmalarıdır. Tester ürünlerin içeriği orjinalleri ile aynı özellikleri taşımaktadır.