Ozon Yağı Nasıl Kullanılır ?

tarafından
23123
Ozon Yağı Nasıl Kullanılır ?

Ozon Yağı Nasıl Kullanılır ?
Ozon yağını kullanmak kolay bir iştir. Şimdi bunlara şöyle bir göz atalım beraber.

  • Varis ve selülitler için kullanmak istiyorsanız bileklerden yukarıya doğru ovalayarak uygulamalısınız ve günde iki kez kullanmalısınız.
  • Ağız yaralarında ise daha yumuşak bir işlem için bir pamuk parçasına birkaç damla ozon yağı damlatarak ağız içine hafifçe sürün ya da başka bir alternatif olarak küp şekere damlatarak emebilirsiniz.
  •  Dudak çatlakları ve uçuklar için gece uygulamak daha uygun olacaktır çünkü vücut kendi kendini en çok uykudayken yeniler bu yüzden uyumadan önce dudağın veya uçuk çıkan yerin üzerini damlatıp cilde yedirdikten sonra güzel bir uyku çekip sabah uyandığınızda olumlu değişimleri görebilirsiniz.
  • Pişik ve kızarıklar için de gece uygulanması daha uygundur. Kızarık veya pişik olan bölgelere uygulanır. Daha sonra bir süre su ile temas etmemesine dikkat edilmelidir.
  • Yanıklar, açık yaralar ve kesikler için üzerine damlatılıp bölge çok sıkı olmamak şartıyla sarılmalıdır.
  • Cilt lekeleriniz için uygulamak istiyorsanız eğer yine gece uykudan önce bir pamuk yardımıyla cildinize sürüp sabaha kadar dinlendirmelisiniz. Kan akışını nasıl hızlandırdığını siz de fark edebilirsiniz.
  • Alerji ve kızarıklar için ozon yağını alerji olan bölgeye tahriş etmeden uygulayın.
  • Ozon yağının diş taşlarını da yok ettiğini parantez açıp belirtmek istiyorum ve bunu da ağızdaki yaraları geçirme yönteminde bahsettiğim gibi şekerinize damlatıp ağzınızda beklettiğinizde sonucunu görebilirsiniz.

[reklam id=1]

Ozon yağı kullananlar ya da kullanmak isteyenler için;
Ozon yağı kullananlar veya kullanmak isteyenler için biraz ön bilgi topladım ve bunları paylaşmak istiyorum. En başlıca sorun sanırım ozon yağının zararlı olup olmadığı sorusunun cevabıdır.

Ozon yağının elde ediliş şekli aslında ilk önce kanın ozonlanmasıyla başlamıştır. Ozon yani oksijenin en aktif ve kararsız hali kan plazmasındaki bütün antioksidanlarla ve doymamış yağ asitlerini oksitleyerek onlarla tepkime oluştururlar. Bu durum doymamış yağ asidi içeren yağları ozonlama ve tedavilerde kullanma fikri buradan doğmuştur. Bu yağların en başında tabi ki hepimizin en çok bildiği ve güvendiği zeytinyağı gelmektedir. Yukarıda bahsettiğim gibi ozon yağları en çok deri ve eklem hastalıklarını tedavi etmek için kullanılır ve uygulama yöntemlerinde zorlayıcı hiçbir yön yoktur.

ozon-yağı-faydaları1

Ozon yağını kullananlar ya da kullanmak isteyenler için ek bilgi diyeceğim ama aslında en önemli hususlardan biri olarak ozonlanmış yağların nasıl tanınacağı mevzusuna da değinmek istiyorum.

* En önemli nokta renktir. Ozonlanmış yağ hatta biz buna iyi ozonlanmış yağ diyelim kendine özgü olan yeşil rengini kaybeder (zeytinyağından bahsediyoruz burada) ve yağ asitleri oksijenle doğduğu için daha saydam bir hal alır.
* İkinci olarak yağın akışkanlığı ozonlanma süresine bağlı olarak azalacağı için iyi ozonlanmış yağlar koyu bir jel halini alacaktır. Bu da ayırt etmesini kolaylaştıran güzel bir ipucudur.
* Bir başka nokta ozonun kendine has keskin kokusu vardır ve ozonlanma sonucu yağ da bu kokuyu alır.
* Son olarak ozonlama işleminin anlatılan bu özellikleri tamamlaması uzun bir ozonlama işlemi gerektirdiğinden maliyeti de yüksek olacaktır. Her zaman geçerli olacak diye bir kural yok tabi ki ama iyi ve kalitesi yüksek bir ozon yağının ucuz olmayacaktır bu şartlar altında.

Elimden geldiğince derinlemesine bir araştırma ortaya çıkarma çalıştım ve işinize yarayacağını umuyorum…