Parafin El Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

tarafından
8666
Parafin El Ayak Bakımı Nasıl Yapılır?

Parafin el ayak bakımı nasıl yapılır?
Eğer ki çatlamış el ve ayaklara sahipseniz, parafin el ayak bakımı tedavisi uygulamanın tam zamanı. Pek çok güzellik bakım merkezinde uygulatabileceğiniz, bu sistem manikür-pedikür sonrası şahane bir bakım. Üstelik yarım saatte yumuşacık el ve ayaklara sahip olurken bu güzelliğin tadını 10 gün çıkarıyorsunuz…

Parafin-El-Ayak-Bakımı-Nasıl-Yapılır2

Roma İmparatorluğu zamanından bu yana kullanılan parafin bakımı, Fransızlar tarafından da tedavi edici özelliği nedeniyle sıklıkla tercih ediliyor. Dünya Savaşı’nda ise İngiliz askeri hastanelerde ortopedik bozuklukları tedavi etmek için bir protokol olarak parafin tedavisi kullanmışlar.

İşte böylesine faydalı olan parafin mumu, cilt ve eklem tedavilerinde kullanıldığı gibi tıbbi merhem olarak da tercih ediliyor.

Parafin el ayak bakımı nasıl uygulanır?
Oda sıcaklığında ılık bir hale getirilen bu katı mum, 123 ila 125 derecede ısıtılarak eritilir. Erimiş bu mum karışımı ayak ve ellerinizin yanı sıra tüm vücudunuza da duş sonrası uygulayabilirsiniz. Parafini uyguladığınız bölgeyi bir havlu ile sararak 15 ila 20 dakika kadar cildinizde bekletiyorsunuz. Sonrasında da mumu kaldırarak şahane bir görüntüye kavuşabilirsiniz. Hatta birkaç kez ellerinizi parafin havuzuna daldırmak daha isteyebilirsiniz Çünkü bu balmumu cildiniz üzerinde yumuşacık bir etki yaratacak.

[reklam id=1]

Parafin bakım el ayak bakımınız sonrası parafini temizledikten sonra peeling uygulayıp, nemlendirici kremle masaj yapabilirsiniz. Ben nemlendirici krem yerine lavanta yağını tercih ediyorum. Hem yorgunluğumu alıyor hem de rahat bir uyku uyumamı sağlıyor.Parafin-El-Ayak-Bakımı-Nasıl-Yapılır1

Parafin el ayak bakımının faydaları:
Parafin balmumu tedavi amaçlı da kullanılıyor…

  • Egzama ve sedef
  • Boğaz kasları
  • Sert eklemler
  • Tenisçi dirseği
  • Spor yaralanmalarına iyi geliyor.

Sıcak, erimiş balmumu sakinleştirici özelliğinin yanı sıra cildi nemlendirir, gözenekleri açar ve kan dolaşımını artırır. Aynı zamanda insanların dinlenmesine yardımcı olur.