Pasif Jimnastik

tarafından
329
Pasif Jimnastik

Jimnastik kimi etkilemez ki? Jimnastikçilerin mükemmel duruşu, mükemmel hareket kabiliyetleri, mükemmel kıyafetleri… Bu etkenler herkesi etkilemektedir. Pasif jimnastik kulağa garip gelse de jimnastiğin alt dalı olduğu düşünülerek sevilebilmektedir.

Oysa pasif jimnastiğin spor dalı olan jimnastiğin alt dolu olduğu söylenemez. Sanatsal jimnastikten çok daha farklı bir amaca hizmet eden pasif jimnastik, kilo vermek isteyen kişilerin farklı bir umut kapısıdır.

Pasif Jimnastik

Bilindiği üzere kilo vermek kolay bir şey değildir. Bunun nedeni insanların bu durumu eziyet olarak algılamalarıdır. Korkunç, şok diyetler ve gittikçe sinir bozabilen spor salonları pek çok kişinin küçük bir kilo vermesinin karşılığında üç mislini almasına neden olmaktadır.

Kilo vermede en önemli etken yaptığınız şeyi sevmektir. Diyetinizi şans olarak görüp, sevdiğiniz bir sporu yapmak sizi motive edebilir. Pasif jimnastik de hem kilo vermek isteyen hem de vücutlarının şekillendirmek isteyen kadınların bir alternatifidir.

[reklam id=1]

Pasif jimnastiğin temelinde, zayıflamanın temeli incelenmektedir ve bu temele uygun bir yöntem uygulanmaktadır. Kişinin zayıflayabilmesi için metabolizmasının yüksek olması gerekmektedir. Metabolizması yüksek olan kişilerin hücreleri arasındaki bağlantılar daha hızlıdır. Hücreler arasındaki bağlantılar minerallerle ve elektriksel uyarılarla kontrol edilmektedir.

Bir hücre uyarıldığında bir madde salgılar ve o da diğer bir hücreyi uyarır. Bu şekilde vücudun harekete geçmesi sağlanır. İyi bir sporla elektriksel uyarılar artar. Ancak toplum içinde kilosundan yakınan hiçbir insan hareket etmek istemez.

Pasif Jimnastik 2

Hareket etmeden kilo vermek yüzyıllardır insanların hayalidir. İşte bu hayali pasif jimnastik gerçekleştirmektedir.  Pasif jimnastik videolarında jimnastik hareketleri göremezsiniz. Ancak bir makine görebilirsiniz.

Kasların çalışıp gelişebilmesi için uyarılması gerekir. Çalışması gerekir. Hatta ağırlık kaldırması gerekir. Bu şekilde vücutta elektriksel sinyaller üretilebilir. Hareket etmeden zayıflamak isteyen kişiler için bu elektriksel uyarıyı size makine sağlar.

Pasif jimnastik hareketleri videolarda gözlenmez, bunun yerine hastanın bir zemine yatırıldığı gözlenir. Vücudun kilit birkaç noktasından hastaya uyarılar gönderilir. Bu uyarıların amacı vücudunuzu harekete geçirmektir. Harekete geçen kısımlarda hücresel solunum artar. Daha çok besin tüketimi görülür. Bir nevi spor yapmanızla aynı etki yaratılmaya çalışılır.

Son zamanlarda artan pasif jimnastik muhabbetleri ile orantılı bir şekilde bu işlemi yapan klinik sayısı da artmıştı. Bu klinikler bölgesel zayıflama üzerine reklamlar vermektedir. Karın ve basen bölgesini zayıflatma vaatleri veren pek çok klinik vardır.

Pasif Jimnastik 3

Ancak önemli olan başarılı bir klinik bulabilmektir. Zira bu işlem ucuz bir işlem değildir. Bu işlemin profesyoneller tarafından yapılmadığı bir yerde hiçbir sonuç alamayabilir dahası kendinize zarar verebilirsiniz.

Pasif jimnastiğin hayal gibi olan hikayesinin acı yönleri de vardır. Bu makineler sizin tüm yağınızı kendi başına yakamazlar. Sizin bu süreçte hiç sevmediğiniz diyetlere veya düzgün beslenmeye ihtiyacınız vardır. Eğer istediğiniz gibi yerseniz, sadece yediklerinizi yaktırabilirsiniz.

Pasif jimnastik pek çok kişinin dikkatini çekmektedir. Bu işlemi yaptırmak isteyen kişilerin mutlaka üçten fazla klinik araştırması önerilir. Bu kliniklerin çalışmalarının incelenmesi gerekir. Şansınız varsa bu işlemi uygulatanlarla konuşmalısınız. Bu yönteme başvururken bunun sanıldığı kolay kolay olmadığını unutmayınız. Hayatınız boyunca bu işlemi yaptıramayacağınız için bir yerde spora başlamanız gerekir.

Pasif Jimnastik 4

Fazlalıklarınızdan kurtulur kurtulmaz size en çok hitap eden sporu yapmaya başlamalısınız. Eğer kilo vermek sizin için baş belası bir konu ise, kendinizden bu nedenle nefret ediyorsanız, bu yola başvurun. Unutmayın ki doğal olmayan her şey zararlıdır ve etkisi kısa sürelidir. Kilo vermeden de kendinizi sevmeli, bunu kendiniz için istemelisiniz. Her şeyin farkında olarak ve iyi araştırmalar yaparak bu yola başvurun.